Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZollR

    tag

    válasz bobsys #6272 üzenetére

    Nem tudom, hogy a tyúk volt-e előbb vagy a tojás. Gondolom itt a tojás és "mesterségesen" lett injektálva az első pár BTC, mivel 2009 januárjától 2010 januárjáig csak 1 volt a difficulty, tehát gyk senki sem bányászott.
    Én csak 2010 novemberében tudtam meg mi az a BTC szóval nem tudom...

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • Chal

    addikt

    válasz bobsys #6272 üzenetére

    Szóval a BTC hálózatban levő összes tranzakciót az un. blokklánc tárolja. Ez ott van minden teljes értékű kliensben minden BTC usernél, nálad is, amint telepíted a klienst, el fogja kezdeni letölteni a láncot (viszont vannak már light kliensek is, amik nem). A p2p mivolta egyébként abból adódik, hogy a kliensek egymástól töltik le ezen adatokat, hasonlóképpen mint a torrentnél. Ez a "főkönyv" tárolja az összes tranzakciót ami a BTC indulása óta keletkezett. Ugye az belátható, hogy a méretét folyamatosan növelni kell, hiszen az új tranzakciókat mindig hozzá kell csatolni egy-egy új blokk formájában (egy blokk több tranzakciót is tartalmazhat). Ezen új blokk hozzáfűzése a lánchoz az, ami egy matematikai feladvánnyal meg van nehezítve. Pongyolán fogalmazva: az egész egy számkitalálós játék, aki előbb kitalálja a számot (megoldja a feladványt), az fogja beépíteni az új blokkot. Ezen játékban résztvevő usereket hívják bányászoknak, a részvételhez pedig speciális program (értem ez alatt hogy a BTC klienstől eltérő), és speciális hardware szükséges. Sikeres kitalálás esetén jutalmat kap az adott bányász, ami jelenleg 25 BTC (előre meghatározott feltételek teljesülése esetén ez folyamatosan feleződik az idő előrehaladtával).

    Nehézségi szint: a hálózat egyik alapszabálya, hogy 10 percenként jöjjön létre egy új blokk. Ha ez az idő jelentősen kevesebb vagy több az nem jó, hiszen akkor eltérünk a kibocsátási tervtől. Az algortimus ami ezt vizsgálja, úgy működik, hogy megnézi 2016 blokkonként, hogy átlag hány perc alatt jött lére 1db blokk. Ha ez az idő kevesebb mint 10 perc, akkor növeli a nehézséget, ha több, akkor csökkenti. A növelés és a csökkenés azt jelenti hogy tágabb vagy szűkebb tartományból kell kitalálni a "számot" a fenti említett "játékban". Az ehhez szükséges információk az utolsó blokkban kerülnek elhelyezésre, tehát innét lehet tudni hogy éppen mi az aktuális nehézségi szint.

    Az első BTC: az induláshoz mindenképpen létre kellett hoznia a fejlesztőnek (fejlesztőknek?) 1db blokkot, ezt ősblokknak hívják, illetve ez a lánc legelső blokkja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák