Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZollR

    tag

    válasz bobsys #6270 üzenetére

    Először is a BTC nem pénz, legalább is még nem. Valami afféle dolog, de nem rendelkezik - jelenleg - a pénz összes tulajdonságával, csak hasonlít hozzá.
    A pénz egy olyan dolog, amit univerzálisan mindenhol elfogadnak és más termékekre cserélnek. Ebből kifolyólag lehetne pénznek tekinteni a golyóstollat, vagy a cigis dobozt is, amennyiben egy közösség tagjai megegyeznek egymás közt hogy azt tekintik értékmérőnek.
    A technológiai részt megpróbálom alapfokon ismertetni, így valószínűleg érthetőbb lesz. Szóval a BTC technológiai rendszere maga arra épül, hogy nyilván tartja, hogy kinek (BTC folyószámla, azaz wallet) mennyi BTC-je van jelenleg és azokat milyen tranzakciókon keresztül szerezte. Tehát egy wallethez minden - a létrehozásától megtörtént - tranzakció logolva van. Ezeket a nyilvántartásokat egymással peer-to-peer módon azaz azonos hierarchikus berendezkedés mellett "szerverek": ún. minerek, bányászok végzik. Ezért a nyilvántartásért - mivel ez sokrétű informatikai műveletek összessége, ami erőforrás és kapacitás igényes - azok a "szerverek" úgymond díjazást kapnak azaz a rendszer kioszt egy BTC-t. Azt, hogy ki és mikor kapja ezt a BTC-t random, de függ a "szerverének" teljesítményétől, tehát a rendszer számára felajánlott kapacitástól és a szolgáltatott időtől, azaz, hogy milyen rég óta biztosítja a számítási kapacitást. Gyakorlatilag minden a forgalomban lévő BTC így születik, így bányászódik (ezért hívják minernek).
    Maga a rendszer úgy lett kitalálva, hogy fix számú BTC jöhet létre, 21 millió darab. Az idő előrehaladtával a BTC-k egyre kisebb számban jelennek meg, valahogy így:

    Tekintetbe véve, hogy alig 3 év alatt az összes BTC teljes mennyiségének fele "kijutott a piacra" megnőtt az érdeklődés iránta, és mivel megnőtt a bányászók száma is ezért az idő előrehaladtával kétszeresen is nehezebb dolga van annak aki bányászik:
    - egyrészt egyre kevesebb BTC kerül ki ahogy telik az idő.
    - másrészt az egyre kevesebb BTC-re egyre több bányász jut.
    Tehát ezért egyre nehezebb BTC-hez jutni, nem maga a bányászás lett nehezebb.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

Új hozzászólás Aktív témák