Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D.Orion

    veterán

    Hy all. Már 2napja szenvedek, úgy a lényegre is térek.
    Alaplap: Abit AN7
    Előzmény: Anno kisebb túláram, ezek után a proci(2500+Barton) nem ment már 2200Mhz-et alapfeszen, ''csak'' 2000Mhz-et. Kb 2hete a bios nem tudja/tudta szabályozni a prociventillátort(Thermaltake Volcano11+ hőérzékelő a proci alá berakva), folyamatosan 3660-on pörgött ill. terhelés esetén felett(volt, hogy 5000-ret is láttam), pedig a proci 1800Mhz-en ment csak, alap fesszel, 45fok körül. BIOS-ban pedig 70fok volt megadva magas hőmérsékleti értéknek, a FANQ-nál.
    Tegnap: Eljött az ideje a gép kitakarításának és neki is álltam. Alaplap kiszed, procihűtő le, minden szépen letakarít, visszapakol bekapcs... Mivel kiszedtem a bios elemet takarítás idejére így minden visszállt def-re. Procit 1100Mhz-nek látja kintről, meg minden alap. Úgyhogy bementem a biosba és mindent szépen beállítottam, ezek után ment és vár... Kis piros ablak eltűnik, majd gép megfagy és semmi.
    Gondoltam elszállt a bios, hát akkor frissítsünk. BIOS frissítés megtörtént, sikerült is, de!
    Újabb és újabb probálkozások után is mindig megfagy. Ha belépek a biosba és nem mentek semmit akkor is. Ha mentek akkor is megfagy, de érdekes módon a feszültségértékeket nem menti el. Ez rejtélyes módon mindig User Defaul-ra ugrik vissza(a system defaul értékeken áll). És a lap a proci a 1100Mhz-nek látja, még kinntről a bios előtt, amikor a ramot számolja.
    BIOS-ból való kilépéskor ezzel fagy ki:
    CF: Test CMOS R/W functionality

    ha gép indításakor továblépek F1-el és nem lépek be bios-ba akkor vagy az IDe meghajtók után a win előtt fagy meg, valamelyikkel:
    OA:
    1. Disable PS/2 mouse interface (optional).
    2. Auto detect ports for keyboard &mouse followed by a port &interface swap (optional)
    3. Reste keyboard for Winbond 977 seires Super I/O chips
    OF: Ez meg nincs is a kiskönyvében

    vagy eljut odáig, hogy megkér válasszam ki melyik win módban akarok indítani. Teljesen mindegy, hogy csökkentett vagy normál az eredmény úgyanaz, újraindul a gép. Ezután minden úgy van ahogy fenntbenn leírtam. 1100MHz. BIOS-ban fesz értékek USER defaul, óra megörízve.
    Ha CF jelzéssel kifagy a gép akkor reset gomb sem segít, úgyaugy marad CF. Ekkor gép ki és bekapcs FF jelzést kapok. Csak akkor tudom újra bekapcsolni ha kihúzom a konnektorból. ÉS megint kezdődik minden előről.

    Valaki ötletek?

  • D.Orion

    veterán

    További infók:
    Megint csináltam egy bios frissítést (AN719 a verzió). Miután elkészült a biosfrissítés és előszőr mentem be a biosba, a voltage értékek System defaul-on voltak. Természetes dátum és egyéb apróságok defaulton, megpróbáltam elmenteni, de az eredmény úgyanaz.Mentés>Kis piros ablak eltűnik és lefagy a gép, egy F1 üzennettel.
    F1: SoftMenu reset
    Nah most ha itt kikapcsolom a gépet és megcsinálom a bios resetet akkor ez mehet a végtelenségig.
    Ha viszont megnyomom a reset gombot akkor F0, vagyis Button reset. Legalább ezt felismeri, de itt ki is fagy és csak áramtalanítás utá lehet újra bekapcsolni.
    Érdekes viszont, hogy miután visszakapcsolom a gépet és bemegyek a bios a fesz értékek megint megfelelőek(system defaul) és ha kilépek ''Exit without save''-el, akkor odáig eljutok, hogy kiválaszthatom, hogy miben induljon a win, de ezek után restartol is a gép.

    Érdekes, hogy bennt a bios-ban a procit frankón látja 2500+ -nak 10x166 -al, de kinnt egyfolytában AMD Athlon XP + 1100Mhz-nek ismeri fel.

    Lehetséges, hogy egy korábbi bios-al kellene próbálkoznom, mert a legújabb már nem ismeri? Lehet, hogy a legutolsó ami támogatja a Sempron-t már nem ismeri a Barton magot? És ezért láthatja 1100Mhz-es Athlon XP+ nak kinntről?

    [Szerkesztve]

  • D.Orion

    veterán

    válasz D.Orion #273 üzenetére

    Megoldódott, akár hiszitek akár nem tönkrement az ide kábel és ezért fagyott meg boot során :DD A többi probléma meg egyszerűen mára elmúlt magától :F

  • D.Orion

    veterán

    válasz klambi #276 üzenetére

    Everest kiír mindent, ha minden igaz. És google segíségével vagy egyszerűbb esetben az alaplapgyártó weboldaláról. Bár ilyen régi cuccoknál a gyártó weboldalon már nem mindig van fennt a driver.
    Gitros: Jah az kicsit földhözvágna. Most viszont szépen megy, holnap megnézem hátha megy a proci megint :D Kitudja egy próbát megér, öcsém gépe :) Igaz én gondozom :D

  • D.Orion

    veterán

    válasz klambi #276 üzenetére

    Asus deszkádra az asus honlapján találhatsz bios frissítést. Nekem valamiért nem akar bejönni, most egyik Asus honlap se.: [link]
    A másik két lappal kapcsolatban, meg próbáld meg leírni a pontos tíőust, mert egy gyártóval nem sokra megyünk. Ha közösbe írod többen látják és több segítséget is kapsz.

Új hozzászólás Aktív témák