Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KaitouP

    veterán

    válasz ldave #4133 üzenetére

    Hogy miért válna be nálam az FF XIV, annak nagy része benne van Gertrius írásaiban (alább reagálok arra is), egyrészt azért mert - bár nincsenek meg ilyen olyan gyűjtői kiadások, meg halom FF -es ereklye, és a falak sincsenek kitapétázva FF -es poszterekkel - nagy rajongója vagyok játékostól, filmestől a Final Fantasy -nek. :)

    Persze az XIV (ahogy az XI is) más kategóriát képvisel mint ahogy általában gondolunk az FF játékokra, ahogy elnéztem videókat, teszteket, egyéb írásokat, az XIV így is rengeteg dolgot örököl társaitól (persze ezt kizárólag azok alapján mondom, amiket én láttam, lehet, hogy állításom megváltozna ha játszanék vele).
    És ez nekem elég indok arra, hogy tudjam szeretni a programot. :)

    Mert nem a játékmenet az, ami zavar a WoW -ban sem (tényleg nem, játszottam egyéb MMORPG játékkal, amik tetszettek, szóval nekem tényleg nem a műfaja a bajom) , hanem a (és itt kérek elnézést mindenkitől aki nagy WoW játékos, tényleg nem bántani akarom a játékot, sem a játékosbázisát, szóval tegyétek el a köveket :DDD), ahogy Gertrius leírta, a meseszerű, baltával faragott, számomra végtelenül óvodásnak tűnő látványvilág. Tehát meglátok egy ilyet vagy egy ilyet és egyszerűen ökölbe szorul a kezem, annyira fel tud idegesíteni az a látványvilág amivel ez a játék rendelkezik. És bár biztos rendelkezik valamiféle történettel a WoW is, és úgyis megcáfoltok hogy nem így van, de nekem a WoW (amennyit láttam belőle) az agyatlan farmolásról, hentelésről szól, egy igazi kocka játék, én meg elég történetorientált vagyok a játékokat (és filmeket) illetően, úgyhogy nekem ez az egész "wowosdi" nagyon nem gyere be.

    Ellenben az FF XIV attól még hogy MMORPG, látványvilágában (és annak minőségében) ízig vérig Final Fantasy, és egy ilyentől vagy egy ilyentől olyan lázba jövök, mint egy kisóvodás amikor meglátja az ajándékot a fa alatt. :D Annak idején amikor megjelent a játék, úgy néztem a videókat róla hogy majd bepisáltam a gyönyörtől, pedig úgy tudom hogy nem volt minden fenékig tejfel az alapjátékkal. Plusz, az zenék, hangok terén is az XIV felé billen a mérleg, de nagyon. És a történetorientált játékmenet is nagyon fontos számomra, úgy olvastam a kolléga írásaiban, hogy ebben az FF erősebb.

    Remélem érthetően meg tudtam fogalmazni, hogy az XIV miért tetszene olyannyira. :) Nem az MMORPG -kkel, és azok játékmentével van bajom a WoW esetén sem, hanem a fentiekkel.

    Gertrius: Elnézést a tévedésért, akkor javíts kérlek, hogy milyen műfajt képvisel a LoL. :D
    Az írásokról: nagyon jók, köszi hogy megmutattad! :R Tulajdonképp ezek az írások is megerősítettek abban, hogy nekem való lenne az FF XIV, csak ami meggátol abban, hogy beleugorjak a játékba, az a havidíj... alapjában véve nem is lenne annyira vészes (mondjuk nem a magyar fizetéshez van kialakítva), akkor meg pláne nem ha belegondolok abba, hogy tavaly augusztus óta mostanáig mennyi pénzt vertem el játékokra, csak sajnos nem az XIV lenne az egyetlen program, amiket megvennék, és így sajnos jelenleg nem engedhetem meg magamnak, de ha jó hosszú életű lesz még a program, vagy lesz új MMORPG rész, azt már semmiképp sem fogom kihagyni. :) Addig meg, maradnak az eddigi FF -ek, az XV -t még nem sikerült végigjátszanom, de nem is sietem el. :) (Meg időm sincs annyi.)

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

Új hozzászólás Aktív témák