Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    válasz petipetya #2824 üzenetére

    az "ugyanakkora" mekkorát jelent?

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • petipetya

    nagyúr

    válasz petipetya #2824 üzenetére

    A párharc 2. felvonása, ugyanis ma 2 óra folyamatos gyaloglásra eresztettem rá a Mijia cipőt. Elég lepra környékén jártam vele, viszont napi szinten itt ingázok, úgyhogy ez nem egy sétálóutca. Lássuk az eredményt:

    Baloldali cipő által felszedett dolgok: 4 kavics, és 3 kopás (ebből 2 olyan, mintha egy bicskával akartam volna kivágni belőle)

    Jobboldali cipő által felszedett dolgok:4 kavics és 1 üvegszilánk (csodálom, hogy ebből csak egyetlen marta bele magát a puha talpba)

    + ismét kezdődő vizhólyag a bal sarkam aljánál.

    Konklúzió: a Mijia számomra nem alkalmas a pesti utcákra. Ám az Amazfit Antelope még mindig nagyon kényelmes, a talpán található strapabíró Goodyear gumirétegbe pedig nem akadnak bele az utcán heverő apróságok.

    [ Szerkesztve ]

    "nincs rá lezsóidő"

  • petipetya

    nagyúr

    válasz petipetya #2824 üzenetére

    Xiaomi Amazfit Antelope hosszútávon:

    Avagy "longterm ikszperiensz", ahogy az orosz jutuber mondaná. Azt már korábban írtam, hogy mivel menetközben hajlik a cipő teteje is, így az eső belepréselődik az anyagba, és ugyanúgy beázik. Ám ez nem számítana, hiszen fillérekért vettem. Viszont a nagylábujjam fölött elkezdett kopni az anyag, melyet belülről érzek is a kezemmel (jobb és bal cipőben egyaránt). A szövet legfelső része még nem lyukadt át, és a mindig fekete zoknijaim miatt nem is látható, ám pár napja mégis észrevettem. Ez már nálam válóok, és mivel a Xiaomi Mijia Amazfit sem jött be (a talpa túl puha, nem tartja meg a bokámat, illetve vizhólyagot is okozott), így szereztem egy nyár végéig kitartó olcsó Kappa Rocket-et az ecipőről. Ami azóta egy ezressel olcsóbb is lett, grrr.

    A Kappa fűzője egy vékony műanyag valami, szinte bántotta a fülemet bekötés közben, úgyhogy gyorsan át is tettem rá az Amazfit fekete fűzőjét, illetve a talpbetétet kicseréltem a Mijia betétjére, így piszok kényelmes lett. A cipő felső részén van egy másfajta anyag a szöveten kívül, ezért is ezt a modellt választottam olyan helyett, melynek plusz védőréteg is van a talpán - jelenleg fontosabb, hogy őszig ne lyukadjon át a szövet a gyaloglástól. Ugyebár hétköznap alapesetben ez összesen kb. 50 percet jelent lakáson és irodán kívül, de sokszor megtolom 70 percre is. Hétvégén ez naponta 50 perc a lakáson kívül. Kicsit félek a Kappa talpától, mert ezzel nem lehet csak úgy mindenen keresztülmenni, mint az Amazfit Goodyear talpával (főleg amikor lomtalanítás volt az Üllői mentén, és minden szanaszét volt b.szva a járdán, ezzel szemben nálunk a lakótelepen legalább egy kupacba van hordva ilyenkor...).

    Az biztos, hogy a következő nyárra valami olyan túracipő jöhet szóba, ami sportcipőnek néz ki, van benne EVA középtalp, a talpa kopásálló, a tetején pedig bőr és szövet alkotja az anyagot, hogy szellőzzön is, és bírja a gyaloglást. Értelemszerűen nem 1 nap alatt járok ennek utána, hanem inkább hosszasabb utánaolvasással, és egy téli akciós vásárlással, amikor mindenki más már bakancsot keres. Tippeket szívesen fogadok.

    Végezetül pedig az Amazfit Antelope:

    "nincs rá lezsóidő"

Új hozzászólás Aktív témák