Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Y72

    aktív tag

    Igazából egyik fajta kijelző sem tökéletes sportoláshoz.
    Az amoled szebb színeivel és jobb esti láthatóságával kitűnik, de olvashatósága mozgás közben nem épp ideális 60Hz-es frissítés mellett.
    Az LCD ratyi színeivel kiábrándító, de nappali sportoláskor sokkal jobb hogy mindig be van kapcsolva (pl bringán másképp nem is lehet).
    Ami engem nagyon zavar most, hogy az 1,4" kijelző a minimum ami jól olvasható bringán és ez lenne az alap, de a nemrég kiadott FR955 1,3" kijelzővel van szerelve, közben meg 1 év sem telt el és it az 1,4" kijelző egy forerunner-en. Miért nem tudták berakni az 1,4" a 955-be?

    Amúgy meg érdemes várni a ticwatch 5 pro-ra, szerintnem nagyon rágyúrtak a sportolás részére és lesz benne dual GNSS, amivel így simán a Garmin alá tudnak vágni.

  • Y72

    aktív tag

    válasz <Adamsky> #19 üzenetére

    Van egy garmin órám, azóta jókat röhögök az ilyen állításokon: "A Garmin-ok esetén egyébként a mögöttes tudást, ökoszisztémát, és a mért adatokat nagyon profi módon analizáló rendszert kell megfizetni".

    1. a rendszerük totál átláthatatlan, sok sikert ahhoz ha egy régi track-et akarsz megtalálni, összehasonlításról ne is beszéljünk. Ha keresek egy funkciót vagy menüt az appban mai napig csak próbálkozom eltalálni.
    2. gpx-et feltölteni egy órára még mindig macera: telefonról nem lehet, csak pc-s böngészőből.
    3. Adatok többség ami miatt sokan mondják hogy ez a legjobb, nagy kamu. Kcal kb a "mért" érték 70%-a és még ez a legpontosabb. Body battery, training readiness, vo2 max csak parasztvakítás. Arról nem is beszélve, hogy ez utóbbi csak futásnál működik, más sportoknál nem és ezt csak a kisbetűs részben írják, amit a vásárlás után fogsz csak idegességedben elolvasni.

    Egy dologra jó a garmin: gps track-et készít és jól méri a magasságot (esetleg pulzust is).
    ami ezután van amiatt nem ér egy óra 260k-t.

  • Y72

    aktív tag

    Lehet valami nekem nem működik akkor: a connect appból most sem tudtam feltölteni gpx-et, csak böngészőben jelenik meg ez az opció (creating course alatt).

    Vo2 max érdekelt volna, azért mondom hogy használhatatlan ui nem futok. De sokat bringázok akkor viszont nem mér semmit, még úgy sem hogy ha a saját pulzusmérőjét használom.
    Pihenési idő kiszámítás is tök hülyeség, soha nem írt még valós adatot, ha meg betartod amit kiír akkor nem fogsz fejlődni (pl elmegyek 18km-es útra bringával sík terepen és 3 napot ír ki, pihenésre, közben csak a napi bevásárlást intéztem és meg sem éreztem az egészet).

    Mytourbook-ot használom már jó ideje, mert (még) ingyenes, sokféleképp lehet sorba rendezni edzéseket, több adatot kiír mint egy Garmin, csak sajnos manuálisan kell kitölteni. Bár nem ez a fő profilja, mégis sokkal jobban kielemezhető vele az edzés, összehasonlíthatóak túrák, jobban kereshető. Pl sokszor megtett szint alapján rendezem sorba és úgy keresek edzés útvonalat. Persze ehhez már nagyobb adatmennyiség kell, de ez szerencsére megvan.
    Nem utolsó sorban meg az adatok a sajátjaim maradnak, mindig elérhetőek, adatvesztés ellen biztosítottak (Garmin szervere sokszor nem elérhető btw).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák