Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrJankoo

    újonc

    Hali,

    először köszönöm a múltbéli sok megválaszolt kérdést, de nekem is lenne egy, ami már többször szóba került, de sajnos nekem nem egyértelmű, vagy nem olvastam eleget.

    De előtte jönne az unalmas rész arról én mit tapasztaltam, utána a kérdésem.

    Először is, én anno a COD 1-nél kapcsolódtam be az online harctérre, majd az UO kiegészítővel folytattam. Az "őskorban" még örültem, ha be lehetett ezeket a játékokat szerezni neten akciósan, pénz nem igazán volt megvenni. Utána jött a COD 2, szintén nagyon imádtam, csak a tankok hiányoztak, de rengeteg órát beletettem. Utána jött egy pár éves szünet, majd a COD MW2 (2009-ben). Imádtam, de egyszerűen megutáltam a rengeteg kirúgást, kitiltást a szerverekről, mert az egyiknél vagy a távcsöves fegyver volt tiltva, vagy a halál utáni gránát, last stand stb. a lényeg a lényeg, mindennapossá vált, hogy ha nem a megszokott szerverre mentél az adott összeállításnál, kapásból kirúgtak, mert vagy nem tudták, vagy nem lehetett beállítani, hogy automatikusan letiltsa ezeket, így előfordulhatott, hogy fél óra azzal ment el, hogy valahol ne szedj össze 1-2 perc játék után bant.
    Annyi előnye volt, hogy tudtam a sulira koncentrálni.
    6-7 év kihagyás után újra elkezdtem játszani, általában stratégiaiakkal, de véletlen rátaláltam a WOT-ra, így újra visszakeveredtem az online játékra. A WOT-nál is van szakasz, nagyon élveztem, de ott nagyon random dob a játék mindig másokkal más pályára, és sok esetben így adja a gép: 1 nagyon-nagyon laza kör, 2-3 küzdelmes de megnyerhető, végül 5-6 esélytelen kör (megölhetsz majdnem mindenkit, de a végén ígyis-úgyis vesztesz, ebbe untam bele, hogy nem volt semmi választási lehetőség, darabos lett a játék.
    Úgy döntöttem visszatérek az FPS-hez.

    Elég gyenge konfigurációm volt, de örültem, hogy a COD WW2-höz normalra elég. 10 óra online játék után majdnem sírva fakadtam, hogy velem van a baj, vagy ez tényleg ilyen f.... játék? Alig van pálya, ráadásul nagyon kicsik ( a legnagyobb méretre kb. a Fjell TDM része). A COD UO, COD 2-ben voltak kis és nagypályák terekkel, itt meg néhány folyosó, sikátor, alig van néhány ember de mégis a méretek miatt 5 másodpercenként ölsz vagy ölnek stb.
    Végül valahol beugrott, hogy létezik ilyen Battlefield sorozat is, beugrott amikor a MW 2-nél chaten szidták. A gépigényét megnéztem, esélytelennek tűnt, de végül csak megvettem. Az első pálya a Fjell TDM része volt, 8x kapásból megöltek, nem értettem miért várakoztat, miért nem lehet játszani halál után rögtön, a pályán körbenéztem mondom ez csodás, ez is ilyen minipályás lövölde. Mérgemben kiléptem, megnéztem a Conquest módot, bedobott a Panzerstormra. Gyerekek, laptopon, i5 7300U, GTX 1050 kártyával 30 FPS-en nem tudtam tudtam percekig megszólalni.
    Bombáztak a repülők, tankok kilőttek, elütöttek autóval, újraélesztettek. A pályát !percekig! jártam motorral, lőttek utánam mindennel, ugye a 2x32 fő eltűnik a pályán, de odakeveredtem a C-pont ostromához.
    Nehéz elmagyarázni az érzést olyanoknak, akik aránylag aktívan játszanak, de a rossz grafika dacára egy háborús filmben találtam magamat, ahol konkrétan ostromoltunk egy pontot, alig maradtak 10-en, megjelent egy tank, széjjel verte az addig győztes támadóinkat, majd végül légicsapás segítségével csak elfolglaltuk a pontot, utána véget is ért a kör.
    Olyan ez, mikor vidéki gyerekként először jártam plázában, vagy amikor először jutsz el a tengerparthoz. Én nem hittem, hogy létezik ilyen egybegyúrt háborús játék, és sajnálom, hogy ezelőtt sose találkoztam vele, de szerencsére maradt még hátra időm élvezni.

    Szerencsére nemrég volt egy régebb óta tervezett gépcsere, így tudtam egy a játéknak jobban megfelelőt venni, tovább is folytathatnám, hogy 1080-ban high-ultra beállítások mellett milyen szép-élethű a játék, de ez nektek megszokott.

    Bocsánat a litániáért, de 4 hónappal az első Panzerstorm csata után is hasonló érzelmeket vált ki a játék.
    És a lényeg, a kérdés: itt előfordulhat, hogy lesznek olyan szerverek, amit ki lehet bérelni, mert sokkal szívesebben játszanék magyar közösségben, hamarabb találnék olyan lehetőséget, hogy magyar ismerősökkel menjek squadban, mert néha így is találok magyarokat, de olyanok lennének jók, akik olyan időben tudnak játszani mint én (munka+gyerek mellett) esténként 1-1 órát pár alkalommal egy héten.

    Köszi a választ, meg örülök hogy megtaláltalak titeket

    Hali

    Gábor

  • MrJankoo

    újonc

    Hali,

    segítséget szeretnék kérni.

    Alapvetően Sniper vonalon tevékenykedek, néha Medic.

    Nemrég elindultam az Assault vonalon.
    Milyen fegyvert + specializációt használtok ki?
    Jelenleg Stg 44-et használok, közeli beállításokkal. (full bal)

    Köszi

    Gábor

Új hozzászólás Aktív témák