Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ch4r0n

    tag

    Szerintem a csalók ellen elég lenne bevezetni a killcam-et plusz a spectator mod-ot. A közösség kezébe meg adni egy kick meg egy ban parancsot és ennyi. CS-ben szerintem nagyszerűen beválik. Ha meg sorozatosan gyűjti a szerverekről való bannokat az illető, először kapjon időleges kitiltást a BF accjára. Ha meg ez se elég akkor idővel kapjon végleges kitiltást a BF-ből. Lehet mondjuk az egész origin fiókját letiltanám egy idő után az összes játékával együtt akkor megnézném melyik merne csalásokkal szórakozni... Persze aki ilyen drasztikus végleges banba részesülne azt már az erre felállított csapat vizsgálná ki részletesen a Madn!ght #9445 hozzászólásában felállított statisztikai rendszer alapján, meg egy ideig megfigyelnék mondjuk. Nem olyan bonyolult ezt megvalósítani...

  • Ch4r0n

    tag

    válasz Madn!ght #9462 üzenetére

    Az jó megoldás amit a statisztika figyelésére felvázoltál.
    Szerintem a felhasználói szerződésben benne van bár soha nem szoktam végigolvasni, hogy a játék vásárlásakor te csak a jogot veszed meg arra, hogy játszhass. Ez az én olvasatomban annyi, hogy bérled a játékot, de az ettől még nem a tiéd.
    Tehát ha visszaélsz ezzel a bérlési jogoddal és degradálod ezáltal más játékát szerintem megvonhatja tőled ezt a szolgáltatást.
    Illetve gondolom van belefogalmazva arra is valami kiskapu, ha mondjuk 10 év múlva leállítja a szervereket mert már nem lesznek jövedelmezőek, akkor azt is megteheti jogilag ha jól tudom 3 évig kell csak biztosítania a supportot és a szolgáltatást utána azt csinál amit akar...
    Tehát gondolom jogilag nincs akadálya a teljes kitiltásnak.
    A mappa figyelése manapság nem megoldás, mert ha jól tudom ezek külső programok amolyan trainer szerűségek, amivel sokan single player-ben is csalnak. Azok is úgy működnek, hogy elindítod a játékot aztán utána meg az arra írt trainert és a játékban aktiválódik a cheat.

  • Ch4r0n

    tag

    Nekem a mai patch vagy a 13.11 beta driver rengeteg javulást hozott. Tegnaphoz képes kaptam vagy +30 plusz fps-t. Ezelőtt 40-60 között ingadozott néha leesett 25-re pl a felhőkarcoló összedőlésénél. Ma meg 70-110 ha meg durva a helyzet akkor 45 ezzel már kezdek elégedett lenni.

    Arról nem is beszélve, hogy tegnap még néha indokolatlanul volt, hogy leesett a fps 15re is és ezért lőttek agyon. Ma meg már sokkal stabilabb nem zuhan meg indokolatlanul a teljesítmény.

    Amúgy win8.1 alatt sokkal jobban fut mint win7-en megérte váltani és directx hibát se dobál. Persze mondanom se kell, hogy legújabb win8.1, ati driver, directx minden fent van ami kell.

    Gépem meg nagy vonalakban Asus HD7970-DC2T-3GD5, intel 2500k alap órajelen, 8 GB memória.
    A játékot pedig csutkára húzva full hd felbontásba tolom. Gondoltam leírom hátha jó lesz valakinek viszonyításként.

    Mantle mikor jön lehet erről tudni valamit? Gondolom azzal még gyorsabb lesz. Bár még pár patch és ati driver és egész játszható lesz. Asszem elő is rendelem, nekem bejön eddig a beta alapján.

  • Ch4r0n

    tag

    válasz KillerKollar #22307 üzenetére

    Ez így van ahogy mondod, szívemből szóltál! Én relatíve sokat szoktam sniperkedni, de nagyon nehéz. A legnehezebb kaszt és a legnagyobb mesterség jól is csinálni.
    Én szoktam más kasztokat is játszani persze és amikor belő egy sniper azt magamnak köszönhetem és sokszor tisztelettel gondolok rá mert tudom milyen nehéz eltalálni valakit nemhogy az a lövés még egyből halálos is legyen.
    Annyit tennék még csak hozzá, hogy izomból futó embert szinte lehetetlen eltalálni. Illetve ha el is csípem akkor fut tovább általában, pedig M98B meg SSR61-ről beszélünk.
    Tehát fejbe kell lőnöm egyből, hogy halálos legyen, de az több száz méterről nem olyan egyszerű.
    Én azt mondom, hogy vessen is magára a sok rinyagép akik 5-10 másodpercekig áll egy helyben aztán ennyi idő már elég nekem, hogy fejbe küldjem.
    Amiket még írtál arra rájön pluszba a Suppressive Fire amit kapsz. Ha meg rakéták vagy gránátok csapodnak be a környékeden teheted is el a snipert mert lehetetlen célozni úgy rángat.
    M98B alatt meg tényleg csak meghalsz és szenvedés az egész, brutális nehéz kiunlockolni a jobb puskákat. Szóval szerintem aki ennyit szenved meg is érdemli a végén a jutalmát.

    A jó sniper figyeli a minimappot ki hol van és ki áll meg egyhelyben és ezeket a szituációkat keresi és így tud sokat ölni.
    Szemmértékre felméri a távolságot és ösztönösen jól kalkulálja a ballisztikus pályát (nem állítgatja a sipert meg veszi elő távolságmérőt mert addig 6x belövik és a célpont is odébbáll addigra... Ezt csak a noobok csinálják...).
    Értelmesen mozog a pályán, hogy jó pozícióba kerüljön a zászlóhoz közel és segítse a társait illetve ő is foglalja és védje a zászlót ha már aránylag tiszta.
    Elsők között lövi ki az ellenséges snipereket.
    C4 kegyetlen jó, hogy megkapta végre páncélosok ellen is tud mit kezdeni ha ügyes az ember vele.

    A fentebbiekből látszik, hogy akit belőnek az magának köszönheti elsősorban, én személy szerint még adnék vagy 10 dmg a snipereknek, mert sok az asszit még mindig...

  • Ch4r0n

    tag

    válasz zack #22331 üzenetére

    LMG-ok tényleg nagyon op-k lettek, de azért assaultként az az AK-12, ACE23 is nagyon erős. Enginek meg a JS2 meg a P90, bár ezekhez úgy kell mozogni, hogy közelebb kerülj kicsit. De hát van rakétája meg tud javítani. Szerintem jó a ballance bár én csak Large Conquestet játszom.
    Egyedül a katonai helikopter gyenge szvsz a scout kenterbe veri ami vicces... Nem is repül szinte senki már harci helikopterrel ott áll üresen sok pályán...

  • Ch4r0n

    tag

    válasz @rglaaf #22333 üzenetére

    Nem értem mi a problémád én beülök egy tanka kilövök vele 5 páncélos minimum meg megölök 10-15 ember. Lehetetlen kiszedni belőle így is... Múltkor is már engem védtek mert a commander rám tette a jelölőt. Nem kell épületek közé menni vagy ha már menni kell akkor meg mindig mozgásba kell maradni.
    Ez a valóságba is így van tanknak nem fekszik a városi terep ha meg bemegy 5-6 gyalogos fedezi, teljesen reális a dolog...

  • Ch4r0n

    tag

    válasz @rglaaf #22341 üzenetére

    Na és kit zavarnak ha a pálya szélén fekszenek... Megölnek pár embert és a ponttáblázat alján látod őket a mecs végén, tehát nem járulnak hozzá a csapat győzelméhez egy kicsit sem...
    Ha nekik ez jó, sok vizet nem zavarnak... Én sniperként is megyek bele sűrűjébe mert szeretem segíteni a csapatomat meg szeretnék fejlődni ahhoz meg sok pont kell, de idegesít, hogy marad 5 hpja aztán belövi más én meg nem kapok killt.

  • Ch4r0n

    tag

    válasz fogirobi #22441 üzenetére

    Az embereknek van valami védelmük ha hátba lövik őket ezt már megfigyeltem.
    Szóval akkor érdemes elkezdeni hátba lőni ha lassítani kezd az ellenfél is és te is meg tudsz állni.
    Ha mind a ketten futtok izomból kitágul a célkereszted ezért pont olyan helyen találod el ahol amúgy se sebez sokat, mivel hátba lövöd meg még kevesebbet sebzel.
    Csak arra jó, hogy felhívod magadra a figyelmet és megfordul, persze ő már ekkor áll és rendesen be tud lőni mivel álló helyzetben az ő célkeresztje már beszűkült.
    Szóval ne futás közben tunkoljátok, meg kell állni egy pillanatra és ha ez idő alatt el is távolodik még mindig nagyobb eséllyel belövöd célzott lövéssel, csípőből ilyenkor szerintem nem érdemes próbálkozni, szóval nem baj ha kicsit eltávolodik amíg a szemedhez emeled a fegyveredet.
    Na meg ott a kés ha utoléred az a biztos.
    Nekem volt már többször is, hogy megöltem aki megpróbált hátba kapni, mondjuk nem baj ha érzékeny az egered, hogy egy rántással meg tudjál fordulni.
    Gondolom ez azért van mert mindig az ember mögé kerülnek ejtőernyővel vagy a susnyásból és hátba lőni valakit amúgy is becstelenség. Gondolom ezért építették bele a DICE-nál.
    Na meg a katonák hátán a hátizsákjuk biztos felfogja a lövedéket valamennyire, mert ha megnézed akkora pakkal szaladgálnak, hogy én azzal megmozdulni nem tudnék, biztos jó sok anyag van benne amiben elakad a lövedék... :DD

  • Ch4r0n

    tag

    válasz Laraxior #25957 üzenetére

    Nekem durván 31 GB most a játék és a China Rising előtt is kb 30 GB volt, szóval igazából közel sem integrálódott bele a DLC miatt letöltődött 4,5 GB adatmennyiség.
    Először én is nézem nagyokat, hogy mi az isten... 4 pálya 4 GB az durva..., de szerencsére nem :N csak a DLC-k és a patch-ek telepítői öltenek ekkora méreteket.
    A játékba csak átírják a dolgok nagy részét nem kerülnek bele teljes méretükkel a játék mappájába szerencsére. Szerintem az összes DLC-vel nem fogja elérni a 40 GB-ot.
    Legalábbis remélem, mert sok helyet foglal így is az ssd-n, de ennek is megvannak a tagadhatatlan előnyei így számomra nem volt kérdés, hogy ssd-re telepítsem :DD .

  • Ch4r0n

    tag

    válasz spanglee001 #25977 üzenetére

    Pár helyen már én is tapasztaltam, de engem nem zavar az a pár másodperc várakozás sokakkal ellentétben. Bár azért sok helyen még enged mozogni egyből a betöltés után ott azért kihasználom ezt az előnyömet ha már így csinálták meg.
    Az meg, hogy később elvész ezzel a várakoztatással, hogy locker-en befutok egyből C pontra, meg defuse-on az első konzolt már aktiválom is mire betöltenek a többiek hát ez van, vicces volt amíg tartott. :)
    Azonban ez tényleg igazságosabb rendszer lesz és szerintem ez jó dolog, legalábbis nekem fontos a játék tisztasága.
    De a járművekkel úgy van, hogy a már a pályán vannak ha jól tudom alapból és így mindenki előtt beszállhatok abba amibe akarok nem viszik el, mert én töltöttem be elsőként. Azért ez is jó dolog és így első betöltöttként a csapatomból azzal nyomulhatok először amivel csak szeretnék és ez az előnye azért megmarad az ssd-nek.

  • Ch4r0n

    tag

    válasz kissadam22 #25993 üzenetére

    Az UCAV assigmentjéhez kelleni fog Air Superiority ribbon 1x ezt úgy tudod elérni, hogy Air Superiority módban nyersz egyet és meg is kapod a ribbont a kör végén.
    Illetve kelleni fog Jet Fighter ribbon 3x, ennek az a lényege, hogy vadászgéppel 5 killt kell szerezned és kapsz egy ribbont. Tehát ezt 3x kell teljesítened és ha mindez megvan megkapod az UCAV-ot.
    Célszerű ezt is Air Superiority módban megcsinálni tehát egy körben legalább 5 jet-et le kell lőnöd, hogy legalább egy Jet Fighter ribbon kapjál.
    Azt javaslom olyan szervert keressél amin megnövelt ticket szám van, mert 100 ticket van alapból, de azon olyan hamar vége a körnek, hogy szinte esélytelen 5 jetet kilőni.
    Én találtam olyat amin 400 ticket is van, illetve legyetek minél kevesebben akkor jobban tudsz érvényesülni, olyan 10 player az optimális. Nagy playerszám esetén nagy gyakorisággal csak assistot fogsz kapni, mert előtted már meglövi más a célpontodat, illetve sokszor mentek egymásnak és kill in action a vége, na meg ha már zuhan és öngyilkos lesz mert belevezeti valamibe a gépét az sem jó és sajnos ezek elég gyakoriak.
    Összességében elég nehéz kinyitni ha nem szoktál vadászgépekkel játszani... A jet irányítását meg szerintem konfiguráld át mert alapból katasztrofális...
    Sok kitartás hozzá!

  • Ch4r0n

    tag

    Sziasztok!
    Írtam már egy párszor a fórumra meg figyelgetem is. Úgy látom egész jó közösség alakult itt ki a prohardveren!

    Szívesen játszanék több magyarral a jövőben, mert úgy érzem elég tapasztalatot szereztem már a BF-ben és mindent ki unlockoltam már, szóval bármi tudok lenni ami csak kell egy squadba, elég jól űzök minden posztot.

    Úgy érzem egy összeszokott magyar squaddal többet lehetne nyerni, meg nagyobb sikereket lehetne elérni, arról nem is beszélve, hogy honfitársakkal azért jobban is szeretek együtt játszani, meg lehetne kommunikálni.

    Esetleg vannak itt mások akik jönnének játszani? Vagy egy klán ahová van felvétel? Mondjuk már egy állandó ts3 szoba is jó lenne, illetve ha vannak itt ilyen közösségi programok amikor összeröffentek abba is szívesen részt vennék.

    Két barátommal játszom rendszeresen, az egyik kb olyan szinten van mint én, a másik most kezdte a játékot ezért még nem annyira profi, még ismerkedik a játékkal.

    Vegyetek fel friends-nek akár ha csatlakoznátok hozzánk, akár ha egy már kialakult csapatba beférünk. Köszi!

    Végül a referenciám: Ch4r0n666

Új hozzászólás Aktív témák