Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csibe1

    addikt

    válasz VinoRosso #40968 üzenetére

    "Elvileg alacsonyabb felbontáson pontatlanabb valamivel nem?"

    Ez szerintem az adott egértől is függ.
    Régebben még amikor jobban érdekelt a téma -még az MX518 előtt- akkor olvastam, hogy valamelyik típusnál ahogy emelted a dpi-t, felbontást úgy csökkent a pontosság.
    Pl. 800 vagy 1600 dpi-n minden okés, de fölötte már jöttek a hibázások.
    Aztán, hogy ez azóta mennyit változott, de szerintem mindig az adott modellnél kell megnézni, tesztet keresni ahol alaposan kivesézik minden beállításon.

    Anno még egy Genius golyós egérrel kezdtem, azt mindig pucolni kellett.
    Aztán lett egy A4Tech NB30 [link]
    Utána azt hiszem megint Genius optikai, aztán egy Gigabyte M6800 lett [link] még mindig kapni :D
    Ez megvolt pár évig, de kezdte megadni magát a görgő, arra volt téve a gránát CoD2-4-ben.
    A másik gond az volt vele, hogy nem szerette a hirtelen rántásokat, nem bírta normálisan lekövetni. Ez meg közelharcban, hirtelen pördülésnél idegesítő volt.
    Egyébként szerettem, mert nagyon jó, kényelmes volt a fogása, jó helyen voltak az oldalsó gombok is.
    Az MX518-as se rossz, csak a Gigabyte M6800-as kicsit magasabb, szélesebb.
    Utána jött egy Gigabyte M6900, szintén optikai. Ebből két darab is volt, mindkettő 3 nap után megadta magát, nem érzékelte a gép.
    Utána nézelődtem aprón, ott árultak kintről behozott állítólag irodai Logitech MX518-as egereket. Vettem is gyorsan 2db-ot, azóta is azt használom. Ez azt hiszem 8000/1600 dpi-t tud, nekem elég. Volt belőle még egy verzió ott más a dpi kiosztás, és máshol vannak alul a tappancsok. Anno jót röhögtem amikor befejezték a gyártását; most néztem, hogy csináltak belőle új verziót 1600dpi-vel. :D

    Ha lehetne a kettőből összehozni egyet, akkor a Gigabyte M6800 háza kellene, benne az MX518-as hardverével, de kicsit szélesebb görgővel. :)

    " Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Új hozzászólás Aktív témák