Keresés

Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz Obi-1 #1 üzenetére

    1. A rendes 200-as a biztos; hogy a turbo jó-e erre, tapasztaltabbak megmondják... én a glimmlámpás billenőst választanám.

    2. Ez engem is érdekel...

    3. A rajta levő régi bordán volt venti? Mondjuk egy közepes méretű p1 borda biztos elég (pláne ha ház vagy tápventi által keltett enyhe légáram is van; de vsz csak úgy natúr módon is).
    Rögzítés: volt valahol egy ilyen hővezető ragasztókkal foglalkozó topik... már van kereső :)))

    4. simán :) Bár ha kiforrasztod, az a legbiztosabb-legszebb megoldás.
    Szigszalag mellet esetleg zsugorcső... (?) (hátha a szigszalagragacs elunja)

    5. Gondolom a legjobban az melegszik amire a legnagyobb hűtőbordát rakták a jómunkásemberek...
    Üresen járatásra nem meglepő hogy nem melegszik, hiszen kapcsolóüzemű. Melegedést igazából csak terhelve tudod kipróbálni szerintem.
    Plusz bordát beletenni gondoltam már én is, de még nem próbáltam.
    De 486-os alig eszik még valamicskét. Mekkora teljesítményű a táp? Ha legalább 200W-os (de lehet hogy még annyi se kell), még az 5V-on menő venti is elég lesz.

    Egyelőre ennyit tudtam...

    Whatever.

  • PWR

    aktív tag

    válasz Obi-1 #1 üzenetére

    1-power gombnak en is billenökapcsot tennek, turboval inkabb nem kene
    2-bios jelszo elem kivetelevel elszall, de hagyd kiveve egy kicsit, ne tedd rögtön vissza ill. ha van egy reset bios jumper, azzal resetelj (az elem kivetele utan)
    3-nem emlexem, milyen hütes kell a 486-nak, de az en PI-esemre egy tualatin hütöt raktam venti nelkül es kell is neki (166MHz-s), sokat szamit a venti (szerencsere az fcpga hütö siman rament a socket7-re, makom volt, a kondik se voltak utban)
    4-bar egy kicsit draga (kb. 2700HUF) , de egy allithato fordszamos enermax venti eleg cool
    5-a bordara szerelt tranyok

    üdv

    Üdv

Aktív témák