Aktív témák

  • ASDer..

    csendes tag

    Tiszteletem!

    Fogalmam sincs, hogy jó helyre írok-e, remélem igen.
    A mai napon cseréltem i5 12400f-ről egy i5 13600KF-re.
    A 12 genes i5-tel tökéletesen bootolt a gép XMP profillal együtt, viszont mióta bent van az új proci, az istennek se akart elindulni XMP-vel, így ki kellett hogy kapcsoljam.
    A2 B2-be vannak a ramok, 2x16Gb Corsair Vengeance RS 3600Mhz CL 18.
    Igy alapon 2133 Mhz-en megy, ami egy kalap szar a 3600-hoz képest.
    Fogalmam sincs, hogy mi okozza ezt a jelenséget, de roppantúl idegesítő és szeretnék segítséget kérni a probléma megoldásában, mert fogalmam sincs hogy mit is kellene csinálnom.
    Beszéltem az amcsi ASUS support egyik emberével, azt mondta hogy a RAM nem támogatott az alaplap által, ami abszolút bullshit, mert akkor az előző procival sem működött volna.(?)

    Ha rossz helyre írtam a kis mondókám, elnézést érte, szinte ez az első próbálkozásom itt segítséget kérni, tomshardware fórumon szoktam bogarászni ha valami komolyabb tech cuccban elakadnék.

    A válaszokat előre is köszönöm!

    Üdv, Richard

  • Undoroid

    őstag

    válasz ASDer.. #1 üzenetére

    Üdvözöllek!

    Sajnos két dologban is tévedtél, de egyik sem akkora, hogy ne lehetne kijavítani! Vagyis az első az nem nagy gond...

    Az első: rossz helyen tetted fel a kérdésedet, de sebaj! Mutatom az egyik legjobb helyet: KLIKK Itt szerintem igen hamar választ fogsz kapni! :K

    A második: Processzort nem csak így kell cserélni, hogy kikapcsolom a gépet, kicserélem a gép legfontosabb alkatrészeinek egyikét és a gép mehet is tovább! Egy ilyen fejlett és drága alkatrész megannyi drivert és egyéb illesztőprogramot igényel, amik a normális működéshez elengedhetetlenek! A régi és az új pedig szinte biztos, hogy nem ugyanazokat használják! Nyilván ez lesz a problémád forrása is! ...de erről majd a linkelt topikban választ kaphatsz!

    Remélem, hogy segíthettem?! Sok sikert!

    https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

Aktív témák