Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Razor18 #85977 üzenetére

    Szerintem #85973 bobalazs van közel. Kifejezetten azért, mert azt írtad, hogy még böngészés közben is előfordult már.
    Tápnál benne lehet a pakliban, hogy elhasználódik/elöregszik a kondi és okoz instabilitást, a névleges teljesítményétől függetlenül.
    Lehet tesztelni a fogyasztás radikális csökkentésével (undervolt, volt limit, tdp limit), de azért az sem feltétlen tuti. És mivel a kép ment el előbb, először a VGA-n próbálkoznék.
    Ha ez sem, akkor 1db RAM modult próbálnék, akár 2-3 slotban, mert az ördög nem alszik.
    memtest86-t se ártana lefuttatni majd stick-enként vagy együtt, rád bízom vagy több féle variációban, rád bízom, majd ahogy adja a hibakeresés.
    Nem hiszem, hogy driverrel kellen sz*kodj, már bocsánat... Én néha Radeon-Gefroce kártyát cserélek ki-be, mikor valamiért össze akarom hasonlítani a kettőt. DDU-driver install és sose volt olyan gond, amit a driverre lehetett volna visszavezetni (igaz, nem zárható ki, de esélye minimális, tehát nem a driverezésre fordítanék először időt, hanem amit már fentebb ecseteltem).

    #85980 mad1: Veteránként szerintem tudod te is, hogy ez nagyon tág kérdés, majdhogynem megfoghatatlan.
    low video settings-ben, i5-***K tuning nélkül, és egy nem túl combos RAM kombóval biztos nem hajtja ki.
    Max video settings-ben, tuninggal és jó RAM kombóval, már biztos találni sok címet, amivel szépen összedolgozna a 6500XT-vel. De egyre több AAA cím van, aminek teljesítménytől függetlenül kell 6C/12T, mert egy "csak" 6C/6T vagy 4C/8T proci már csúnya mikrolagokat produkálhat.
    Összeségében, aki új, legújabb AAA címekkel szeretne játszani, annak összességében már kevés egy 4th genes Intel, még talán i7 4C/8T akkor egy darabig ellehet vele, de már most van pár cím, ami kifog rajta. Pl. Hogwarts Legacy vagy mi annál azt láttam legutóbb, hogy egy régebbi arhitektúrás 4C/8T kevés. Le kell limitálni kb. 45fps-re, hogy a lagok nagy része megszűnjön, de akkor sem lesz hibamentes. Hogy ez azóta patchelték-e nem tudom.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák