Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ricsi99

    addikt

    válasz westcoastog #85752 üzenetére

    Szerintem valamelyik beleér az alsó 3 müanyagszárba ami a ventit tartja vagy a csavarba... nézd meg hogy a csavarok benne vannak e ami odafogja... tipikus szerelési hiba hogy vagy nem húzzák rendesen a helyére...
    Frissen vetted?

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz westcoastog #85752 üzenetére

    A venti vezérlésed 1-1 pillanatra bepörgeti a ventillátorokat. Vagy mert pont azon a hőmérséklet/fordultszám tartományban van, vagy szimplán meghiásodott? Én nemrég észrevettem ugyan ezt a jelenséget a geforce kártyámon, miközben már egy jól bejáratott vezérlés volt. Nem tudom, hogy valami update megzavarta-e a már beállított vezérlést, vagy szimplán a venti öregedése okozza.
    Két megoldást alkalmaztam, a min. fordulaton emeltem 2%-t és az MSI afterburnerben átállítottam a kártya vezérlést low-level hardware interface (user mode)-ra. Nem tudom melyik a kettő közül, de most újra ok és nem pörgeti be 1-1 pillanatokra ütemesen.

    #85754 ricsi99 A ventik fordulatszáma alapján, ha beleérne valamibe, az folyamatos hangot adna. Az öregecske venti ütemes, hirtelen bepörgése szokott ilyen hangot adni és a szögletes (nem fokozatmentes) ventivezérlésnél tapasztaltam, hogy ilyen fordulhat elő.
    Esetleg hiszterézist tartományt érdemes beállítani ilyen esetben. Én 4-5 foknyi hiszterézis tartományt szoktam beállítani.

    #85760 yagami01: Pech. Pedig most már Seasonic SATA pwr kábel és Asus SATA adat kábel van rácsatlakoztatva. Gari.
    Ha a gari ügyintézés körülményes és akarsz még adni esély, még egy hibakeresési eljárásként megteheted, hogy kipróbálod egy teljesen másik gépben egy meglévő jól üzemelő SATA eszköz helyére beilleszte és tesztelve. De ha a te gépedben van másik SATA eszköz, ami eddig hibátlanul üzemelt, áttenném azokra a csatlakozókra ideiglenesen a hibázó SATA SSD-t. Az egy tuti információ lenne neked is és a szerviznek is.
    Átvételkor szeretik látni, ha az ügyfél mindent megtett a hibakeresésért és nem csak hepciáskodni megy. Nagyon nagy eséllyel úgy tűnik, hogy belenyúltál egy hibás példányba.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák