Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz mcs #85214 üzenetére

    Az a konfig fél gázzal is meg kell hajtsa a Doom Eternalt 70-75fps-sel.
    És tapasztalatom szerint akár egyetlen egy pillanatnyi képtörést is lehet látni akár mikro lagnak, úgyhogy nehéz kitalálni, bár ha tényleg nincs 17ms-nél nagyobb rametime,
    akkor elméletben kimondhatjuk, hogy nem valamilyen teljesítménybéli bottleneck = micro lag, amit látsz, hanem inkább szinkronizációs hibából következő ütemvesztést, vagy képtörtést.
    Hivatalosan nem g-sync kompatibilis a monitor, bár rtings szerint nem tapasztaltak hibát. (Bár ez szerintem nem 100% garancia.)

    Egyébként én is Geforce kártyát használok freesync monitoron, g-sync kompatibilis üzemmódban, bár Doom-mal nincs tapasztalatom.

    Ami tuti:
    G-sync kompatibilis mód legyen bekapcsolva.
    A v-sync-et csak a játékon belüli menüben kell aktiválni, ha van. Ha nincs, csak akkor kell az nvdia vezérőpultban.
    Nvidia vezérlőpultban legyen minden 3D beállítás defaulton, lehetőleg.
    Ezzel a beállítással jónak kell legyen és max 73-74-75fps kell láss in-game.
    (Bár ha aktuálisan épp 75fps akkor akár előfordulhat képtörés.)

    Ha eddig is így volt mégis érzékeltél képtörést/lagot, akkor lehet a v-sync nem korlátozza, üzemezi megfelelően az egész folyamatot?

    Próbáld meg, hogy frame-rate limitert használsz és a v-syn-et kikapcsolod. (De a g-sync komp. az továbbra is legyen bekapcsolva)
    Ha a doom menüben van ilyen, akkor ott állítsd 75fps (75Hz miatt) alá kicsit: pl. 73fps.
    (Mivel az ütemezés nem tökéletes, ezért kell némi mozgástér a rendszernek, ezért kell pár fps-sel alá lőni 75Hz alá. Mert ha elérné a 74-75 pillanatnyi frameratet, akkor már lehet képtörés.) Ha 73fps-nél még nem tökéletes, próbálhatod lentebb... 72fps, 71fps.

    Egyébként, ha a monitorod menüjében van arra opció, hogy meg tudja jeleníteni az aktuális képfrissítést (Hz), akkor aktiválhatod ellenőrzésképp, hogy működik-e a G-sync kompatibilis üzemmódban a VRR (variable refresh rate). Tehát 73fps in-game esetén 73Hz-t kell láss a monitoron.

    Ui.: nVidia 3d beállításoknál az "alacsony késleltetésű mód"-nak hatása van az ütemezésre, ami szintén tud ilyen jellegű anomáliákat okozni. Ezért mondtam, hogy legyenek a beállítások defaulton.

    Jevons paradox

  • spleenszuru

    őstag

    válasz mcs #85214 üzenetére

    Az Eternal néhány esetben, pl. glory kills, vagy az ancient gods "zöld ködös" stage alatt nekem is leesik 80-100-ra, a lockolt 142-ről, és én sajnos érzem is egy FPS-ben.
    Igaz, nekem 144 Hz a monitor.

    Szóval visszább vettem egy kis grafikát, pl. texture poolt, shadowot.
    Én konfigom is az adatlapon.

    Malaka!

Új hozzászólás Aktív témák