Új hozzászólás Aktív témák

  • masterful87

    senior tag

    Tesztelgetek, tuningolgatok, és a Mafia2 benchjét használom teljesítmény mérésre, és ugyan már 10 éve benne vagyok az IT világában, de csak most döbbentem rá, hogy valami nem kerek:

    - tudtam, hogy ha vízszintesen elcsúszik a kép, akkor vsyncet bekell kapcsolni, ami össze szinkronizálja a képet a monitor frekijével
    - akárhogy futtattam a Mafia2 benchjét, elégedetlen voltam az eredménnyel, gyanúsan 60 alatti átlagot kaptam, hát tettem egy próbát kikapcsolt vsynckel: 58fps helyett 75fps!
    - de a képen látszott, hogy elvan csúszva, fut egy csík a képernyőn!
    - tft monitort használok, 60Hz-es frissítéssel, ennél csak kevesebbet lehet beállítani

    Mindezek után, hogy megértettem mire is jó a vsync, felmerült bennem a kérdés:
    mégis hogyan lehet 60 fps fölé menni a játékokban anélkül, hogy torzulna a kép???

    Jól sejtem, hogy a tökéletes kép érdekében, minden TFT monitoros játékos beáldozza a magasabb fps értékeket?
    De akkor egyáltalán mi értelme a tesztekben a magasabbnál, magasabb fps értékeknek? Van akinek fontosabb a képek száma, minthogy kevesebb fps ugyan, de tökéletesen jelenjen meg?

    Kérem világítsatok fel, úgy érzem már közel a megvilágosodás! :DDD

Új hozzászólás Aktív témák