Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakipapi

    újonc

    Egy kis elmélkedésre...
    Adott egy polcon sokat állt 2004-es Dell Inspiron 5150

    Előzmények:
    Grafikus üzemmódban csak ha elindult a rendszer akkor látszott valami. Ez a gyári partíciók törlése után jött, nem nagyon zavart, ha telepíteni kellett, külső monitor...
    Sajnos a bill csúnyán megázott egy póker buli után vörösborral, hiába lett szétszedve a fólia is, annyi lett neki.

    Polcra került a gép, papírnehezéknek.

    Valamely nnap, gondoltam szánok rá pár ezret.
    Kaptam használt billt. alig 8 ezer, vettem egy patás vinyót is 4 ezer, gondoltam ennyit talán megér.
    -------
    Sajnos hiába, a bill nem reagál semmire, cseréltük újra azzal se.

    A monitoron csak a villogó kurzor, eddig jutott el.

    Ma darabokra szedtem, addig nyomkodtam egy külső usb billt. power+insert, párszor megjelent a nagy dell logó, alatta a bios revision a38, de csak kb. a feléig jut el a betöltés,(egy csíkban) F2, F12 opciót írja, de nem reagál az USB billre.

    Az USB bill elméletileg műxik, bekapcsoláskor 3 led felvillan.
    Memóriákkal is játszottam, 512+256, mert egyszer kiírta, mikor kivettem a kissebbet, hogy változott a méret... (hogy jutott idáig nem tudom már)

    Mindent eljátszottam már, csak cpu+ram+videokártya maradt benne, aksi is kiszedve visszarakva, minden áram nélkül power gomb lenyom sokáig, most szétszedve az elemet is le tudtam forrasztani.

    Szóval, külső usb billel, külső monitorral, valakinek tippje.még?

    Azt sem értem, mire "ugrik" be a logós kép, elég sokat kell kibe kapcsolgatni hogy elinduljon, ne csak a villogó kurzor...

    Jó elmélkedést, ha van még tipp, megköszönőm, roszabb már nem lehet...

  • Vakipapi

    újonc

    válasz Vakipapi #15197 üzenetére

    Köszönöm, gondolom nincs értelme javítani, keresek bontott lapot hozzá :-)

Új hozzászólás Aktív témák