Új hozzászólás Aktív témák

  • spgabor

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy kérdésem lenne ismét. Szétszedtem a D630-as notimat, mert nagyon melegedett és hangos is volt.
    Az északi híd, valamint a VGA (Quadro) között meglepetésemre nem paszta volt, hanem hűtőpárna. Ezeket eltávolítottam, mert nem tetszett az állapotuk. Szereztem pici rézlapokat, ami magasságban jó erre a két helyre a párna kiváltására. A problémám meg itt következik, mivel a réz lapokat szeretném biztonság esetére rögzíteni a hűtőhöz, de ennek a mikéntjében szeretnék tanácsot kérni, hogy melyik lenne a legjobb megoldás hatásfokban és élettartamban egyaránt.

    Melyik a jobb választás:
    1. vegyek valamilyen hővezető pasztát vagy ragasztót, amivel felragasszam? - elég drága
    2. MX-4-es pasztával kenjem fel, a ragasztást meg oldalról pillanat ragasztóval oldjam meg? - örök, egy esetleges csere nehézkes
    3. forrasztás - ráforrasztott rézlap fémes érintkezés miatt jobban átadja a hőt, viszont nagyon fel kell melegíteni az egész hűtést a kivitelezéshez, ami körülményes és a hűtés károsodását is okozhatja
    4. egyéb, amire nem gondoltam

    Csatolok pár képet, hogy érthetőbb legyen, amit írtam.
    egy
    kettő
    három

    Aki esetleg csinált ilyet és van tapasztalata, annak szívesen venném a tanácsait.

    Köszi és üdv:
    spgabor

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák