Új hozzászólás Aktív témák

  • Luigee99

    tag

    Sziasztok!

    Olyan gondom van, hogy Asus Maximus VI Gene lap alapú rendszerem, ami Windows 7 64bit Ultimate oprendszerrel volt felvértezve, olyanokat írt ki, új pendrive bedugása után, hogy "A szoftverillesztő telepítése sikertelen...".
    Gondoltam, letöltöm Asus oldalról drájvert, hátha valami vele nem kerek.
    Elindult, el is jutott egészen 70%-ig a telepítés, amikoris Time Out felirattal leállt a telepítés. (A művelet közben csak egy Benq nagyon alap billentyűzet és egy Genius Maurus GX egér volt bedugva.)
    Azóta nem tudom használni se a billentyűzetet, se az egeret, mikor bejelentkezik a Windows.

    Csökkentett módban megy az egér, meg a billentyűzet, meg felismeri, hogy valami eszköz illesztője nem lett telepítve, azt írja rá, hogy hiányzik, vagy nem telepíthető.
    Ha csökkentett mód + hálózat, akkor szintén semmi reakció, hogy lenne egér, vagy billentyűzet.

    UEFI-ben működik rendesen.

    Ez rendben, gondoltam újra rakom a Windows-t, nem árthat. (DVD megjató nem létén pendrájvos telepítő elkészít, bedug, UEFI-ben pendrájvról való boot-olás beállít, ment, kilép.)
    Elindul a telepítés, működik a billentyűzet és az egér is, nagyon baba.
    Windows partíció törlése, új létrehozás, formázás, katt a telepítésre.
    Itt a következőt írja:
    A telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni vagy egy meglévőt keresni. További információt a telepítő naplófájlban talál.

    Egyik ismerősöm tanácsára próbálkoztam Windows 8.1 telepítéssel, szintén pendrájvról, boot-ol is.
    A Windows szintén felismeri a vinyót, az előzőleg létrehozott partíciót töröltem -> újat hoztam létre -> formáztam, mennék tovább, mikoris ezt írja:
    "A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz. Az EFI-alapú rendszerekben a Windows csak a GPT-lemezre telepíthető."
    Ismerősöm mondta, hogy próbáljam meg DiskPart-tal, de Win7 telepítővel tudom, mert 8-ból kivették ezt a lehetőséget.
    OK, Win. 8 telepítő pendrive ki, 7 telepítője vissza.
    Bootol, kéri a nyelv és egyéb beállításokat.
    Viszont itt már megint nem akar működni se az egér, se a billentyűzet.

    Mit tegyek ilyen esetben?
    Válaszotokat előre is köszönöm!
    (Bocsi a kisregényért)

Új hozzászólás Aktív témák