Új hozzászólás Aktív témák

  • Francia91

    veterán

    Sziasztok!

    Asztali gép kapcsán kérdeznék, mert november óta nem tudok rájönni, hogy mi lehet a gebasza a gépnek
    Adott egy masina, amit villámcsapás ért:
    Kicseréltem benne a tápot és alaplapot vadonat újra, mert a kondik megégtek rajtuk.
    RAM-ot szintén cseréltem, mert nem volt hajlandó elindulni a régivel. HDD szintén zsír új, mert a régi az évek során 30%-os lett, és kib*szott hangos seek hangja lett
    Viszont a következő a probléma: A Windows betöltésekor a Windows logónál megakad a töltés, aztán semerre nem megy... Nem minden indulásnál csinálja, de elég gyakran. XP és W7 esetében is. Nem is tettem rá 8-ast, mert szerintem nem szoftver baja van. Már 3x újratettem, teljesen feldriverezve.

    Amit próbáltam:
    - nVidia 9600 GT VGA van a gépben, megpróbáltam az alaplapi integrált IGP-vel is használni, nem változott a dolog...
    - RAM-okat egyesével cserélgettem, garantáltan hibátlan RAM-okkal próbálgattam, de semmi
    - A CPU egy Intel P4 2,8 GHz HT-s, kikapcsoltam a BIOS-ban a Hyper Threading-et, hátha az kavar be, de itt sem változott
    - Minden hőfok rendben van, az nem okozhatja

    Én a CPU-ra tippelek, ugyanis egyedül az a hardver maradt meg a villámcsapta gépből, de eddig nem láttam ilyet, hogy egy proci ilyet produkálna. Lehetséges, hogy a túláram a CPU-t is érintette, és hibás? Nem jut már más eszembe. eddig meg nem tudtam S775-ös CPU-t szerezni egy próba erejéig

    "Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Új hozzászólás Aktív témák