Keresés

Aktív témák

  • kasza blanka

    aktív tag

    van olyan, hogy műanyagtalanodás? :D vagy elektrolízis lenne?

    ma vettem új alaplapot meg procit, és gondoltam beszerelem. elővettem a szekrényből a kis műanyag szerszámostáskát, kinyitom és az egyik csavarhúzó alatt nagy olajos/zsíros tócsa, a nyelén marásra, olvadásra hasonlító nyomok. mintha belülről indulna ki, apróbb deformálódások, buborékok és itt-ott felpuhulás, és folyik róla ez a szar.

    a táskában semmilyen maró anyag nem volt, hőhatásnak nem volt, nem is lehetett kitéve. üvegtelenedésről hallottam már, van ilyen a műanyagoknál is? ugyebár kőolajból van, fogta magát és visszaalakult? :)

    jófajta ndk-s csavarhúzóról van szó :) a táskában volt még 2 kisebb fogó, forrasztó ón, másik csavarhúzó meg egy 5forintos, aminek a felületén szintén oxidációs nyomok apró foltokban. vagy a különböző fémek egymáshoz értek, és mivel különböző műanyagokkal vannak bevonva, vmiféle elektrolízis indult volna meg közöttük, ami így hatott volna a csavarhúzó nyelére?

    vki találkozott már hasonlóval?

    a táska hónapok óta nem volt elővéve/kinyitva. vgy vmilyen vegyszer maradt volna rajta kis mennyiségben, aminek a hatására a műanyag ennyi levet eresztett?

  • kasza blanka

    aktív tag

    válasz moha21 #19519 üzenetére

    "Elektrolízis biztos nem ahhoz áram is kell."

    vagy két különböző fém. pl eltérő anyagú radiátoroknál is lehet probléma az elektrolízis miatt. az elemekben is elektrolízis hozza létre az áramot, nem? lehet én tudom rosszul.elektrolitba merülő két eltérő fém.

    ----

    Néhány mondat a fűtőtestek anyagáról: Ha a ház alumínium, pl. radal radiátorokkal van felszerelve, abban az esetben nem jó, ha a fogyasztó lakásába acél alapanyagú lemezradiátor kerül felszerelésre, mert a két különböző anyagú radiátor között a víz közvetítésével elektrolízis, belső korrózió jön létre és általában a több radiátor "megeszi" a másik típust. Volt rá eset, hogy ez 3 éven belül bekövetkezett, azaz kilyukadt az acéllemez radiátor. Ennek a folyamatnak a fordítottja is megtörténhet. Az elektrolízis folyamán a rendszerben "iszap" keletkezik és az, különböző helyeken lerakódhat a fűtési rendszerben. Sajnos erre a jelenségre egyes szerelők nem hívják fel a fogyasztó figyelmét, sőt a fenti hibát fokozzák, hogy az új fűtőtestet vörösrézcsővel kötik, növelve ezzel a hibák lehetőségét.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák