Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pc360

    addikt

    válasz Bici #12471 üzenetére

    Ez teljesen játék- és memóriafüggő, hogy melyik mennyit akar a háttértárról töltögetni menet közben. Van, amelyik az egész mapot be tudja küldeni a RAM és a VGA párosba, van, ami pedig még SSD-n is beszaggat, ha olyan irányba nézel, amerre addig nem. Utóbbiak 5400-ason már a játszhatatlan kategóriát fogják képviselni.

    Amúgy 10-ezért már kapsz használtan is 120 gigás SSD-ket, érdemes arra rámenni. Vagy eladni a mostanit és beruházni egy 250-esbe.

    Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

  • modern5

    tag

    válasz Bici #12471 üzenetére

    Szia!

    Nekem egy Seagate Barracuda Green 2TB HDD-m van és nem vettem észre különösebben semmilyen problémát vele, pedig 5900 rpm-es. Sokat játszom vele - steam profilom: https://steamcommunity.com/id/nfrequency - és régebben volt egy SSD-m. 120 GB volt talán és nem is egy csúcskategória, de azt vettem észre, hogy a játékok ugyanannyit töltenek mind a két harddrive-on. A Windows és a böngésző lényegesen gyorsabb volt, a rendszer is 1-2 másodperc alatt állt fel, illetve photoshop, avid vágóprogram meg Aftereffect-nél lehetett érezni a különbséget, szóval munkához jól jön.

    Az SSD ott jöhet jól, ahol egyébként is komoly pop-in problémák vannak. Pl Black Desert Online szinte játszhatatlan HDD-n - előtted rajzolódik ki a fa-fű-bokor-npc. Ezeknél a játékoknál rengeteget segít, vagy pl olyan helyzetekben amikor sok a mikro lag, ellenben a gép elég erős, pl: Final Fantasy XV.

    Szóval, szerintem érdemes az oprendszert és a felhasználói progikat SSD-n tartani és az Origin/Uplay/Steam...stb játékokat HDD-re letölteni és ha valamelyiknél sok a mikrolag vagy a pop in, akkor azt addig áthúzni az SSD-re, amíg játszol vele.

    Ez persze csak az én tapasztalatom és nem is vagyok egy nagy hardvermágus, de talán segít valamennyit :)

    [ Szerkesztve ]

    ASROCK B75 Pro3 INTEL Core i5-3570K 3.40GHz 16 GB 1333MHz DDR3 ASUS ROG GeForce GTX 1660 Ti 6GB Windows 10 Pro X64 LG IPS LED 27"

Új hozzászólás Aktív témák