Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz tbs #11043 üzenetére

    Itt olvasgatok a dologról. Izgalmasnak tűnik, még egy dolog, amivel meg lehet bonyolítani az életemet. :DDD
    (ha a panoráma multi expo nem lenne elég. ;] )

    Kipróbáltam a gépem AEB funkcióját és vmi zavarbaejt. Félautomata módban fényképeztem (blende prioritás), de AEB módban mégsem a záridővel játszik a kamera, hanem egy un. EV értékkel. Ez micsoda?
    Eddig abban a tudatban éltem, hogy "csak" blende, záridő és ISO érték játszhat szerepet a fényerőben. De mi ez az EV érték, amit már képkészítés előtt is tudok változtatni félautomata üzemmódban? Ez mit csinál technikailag?
    Manuális módban ugyanez az érték visszajelzi nekem a kompozíció fényerejét, amihez viszonyítani szoktam a blendét és záridőt, hogy megfelelő legyen az expó. Na de +- 2 EV értéket magam állítsak be, ez új. :F

    Vagy ha esetleg ez amolyan "kívánság", hogy világosabbra vegye a képet az automatika, vagy sötétebbre képkészítés előtt, az logikus lenne.

    szerk: nem aktuális, én voltam buta. Valóban blendével és záridővel játszik a gép. Vmit csúnyán benéztem.

    [ Szerkesztve ]

  • Mp3Pintyo

    aktív tag

    válasz tbs #11043 üzenetére

    Azért ez elég erős ferdítés. Brutál jó képeket lehet kihozni a Photomatixból csak sok odafigyelés kell. A Hugin meg inkább panoráma készítő mint HDR.
    A Luminance HDR-el akármennyire is próbáltam nem sikerült elérni a Photomatix szintjét, de újra megnézem hátha javult a helyzet.
    Ja igen, mindig RAW-ba fotózom.
    1 raw esetén:
    PS Camera RAW-al készítek 3-5 képet tiff formátumba.
    Photomatix mentés tiff formátumba
    PS-ben Topaz Denoise
    3 raw-nál
    Megbirkózik a feladattal a Photomatix is persze itt is mentés majd PS Topaz.

    https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz tbs #11043 üzenetére

    Ez a Photomatix piszok gyors (64 bit/4 mag) és sokat tud a PSP sajátjához képest (1 mag és buta). Lightroom plugin is van hozzá. Köszönöm a tippet! :R

    Érdekelne még, hogy ha raw-okat szeretnék összefűzni, akkor előbb elő kell hívnom LR-ben egyesével (gondolom, azonos paraméterekkel?), vagy közvetlen bedobhatom őket ebbe a progiba is?
    Mi ilyenkor a bevett szokás?

    szerk: ahogy látom ezek a HDR-merge progik főleg az AEB funkcióra vannak felkészítve. De mi van akkor, ha csak 2-3 olyan képem van, amin nincs fokozatos EV lépcső, de akár 5-10 EV különbségek is vannak? Pl. első képen -9,7 EV ; második képen 0,0 EV ; harmadik képen 3,3 EV.
    Ilyenekkel is megbirkóznak ezek a programok??

    (#11050) Mp3Pintyo
    Vmiért ezeket a képeket alig tudom értelmezni. Nem látom benne a teret, mintha egy 2D-s textúrát néznék.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák