Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emlekmas

    tag

    Sziasztok!

    Alaplap: Asrock z77 pro3
    VGA: Sapphire 7950
    Táp Corasair GS 600
    A múlt hónap végén kifagyott a gép játék alatt, és a reset után még bootoló képet sem volt hajlandó adni a VGA-val. Behoztam céghez a VGA-t, itt ment tökéletesen. Hazavittem innen egy VGA-t (valami ősrégi, külön tápot nem igénylő egyszerű cucc), azzal sem ment az otthoni gép. IGP-ről viszont rendben működött, semmi hiba nem volt vele, játék indult, filmeket vitte.
    Ezek miatt én elsődlegesen a PCI express slot valamilyen hibájára gyanakodtam, gariban visszavittem az alaplapot két hete, ott tesztelték (még mindig bent van), és azt az infót kaptam, hogy nv 560Ti kártyával elsőre beindult. Ettől függetlenül tettek rá frissebb biost, az 1.3 helyett 1.9-et.

    Kérdésem, hogy valaki tapasztalt-e már hasonlót? Szerintetek reménykedhetek benne, hogy a biosfrissítés megoldotta a problémát?
    Nekem ez azért lenne kicsit fura, mert ha kompatibilitási hiba van a háttérben, akkor hogyhogy működött rendben 4 hónapig, utána meg mintha elvágták volna?

    Ezek után már csak azt tudom feltételezni, hogy esetleg nem is az alaplap, hanem lehet, hogy mégis inkább a tápegység a ludas, de akkor meg hogy lehet, hogy igp-ről meg működik a rendszer?

    i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

  • emlekmas

    tag

    válasz DonThomasino #17523 üzenetére

    A melegedést általánosságban kizárnám, merthogy utána nem is bootolt a gép. Illetve bootolt, csak a VGA-n nem adott ki jelet semmit. Ha átdugtam igp-re, akkor szépen ott volt a windows a háttérben. Kifagyás sem a melegedés miatt történt szerintem, mert korábban próbaképpen meghajtottam uniginnel, és követhető volt a hűtő hangja alapján, ahogy melegedett. Ez meg egy dx9-es játék alatt történt, ahol nem volt jellemző, hogy nagyon melegedne, és a terhelés sem volt maximális sem a procinak, sem a VGA-nak. A venti pörgött a VGA-n és a procin is, és minden indítási kísérletnél elkezdett pörögni, csak kép nem jött ki belőle.
    A VGA céges gépben szépen adott jelet az első pillanattól a céges vga viszont ugyan úgy nem indult el benne.

    Használni sajnos nem tudom, mert az alaplap bent van gariban, innentől jelenleg csak egy halom alkatrészem van az asztalon. Öröm a köbön, hogy Iponnál nem lehet telefonon érdeklődni szervíz témában, mert így otthonról semmit nem tudok intézni, ahol ugye az összes számla, meg garijegy, meg átvételi papír meg minden más van (21-ik század, viszonylag híres számtech bolt. Itt tartunk).

    A koszolódást nem tartom valószínűnek, a cserélgetésnél feltételezem, hogy ki kellett volna derülnie, ha valami miatt kontakthibás. Én szétszedtem/cseréltem VGA-t odahaza kb 30-szor, mire minden kombinációban kipróbáltam, szervízben meg elvileg első VGA behelyezésnél meg jó. Alaplapon a kiszerelés után nagyítóval megnéztem a slotot, hátha látok benne valami kontakthibára utaló kormolódást, vagy elgörbült/rövid érintkezőt, de semmi ...

    Oprendszer frissítés az eset előtt egy héttel történt (w7 ->w8), VGA Driver frissítés is volt előtte néhány nappal (3 vagy 4nappal, akkor jött asszem valami 13-as cata driver), pár napig azzal különösebb gond nélkül ment.
    Mondjuk erősen reménykedem, hogy a biosfrissítés megoldotta, de értelem szerűen én nem kezdtem el biosupgradezni még garanciális és szemlátomást nem működő lap esetén. Jelenleg várom, hogy mikor mehetek a lapért, és azon agyalok, ha mégsem indul el benne a vga, akkor mi legyen a következő bevizsgálandó alkatrész.

    i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

  • emlekmas

    tag

    válasz spiritex #17531 üzenetére

    Feltételezem az egy olyan tüske, aminek a másik vége hasítva van, és a két féldarabon perem van, ami a furatba belenyomás után a túloldalon szétnyílik, így nem hagyja visszafelé kicsúszni a tüskét.
    Ha ki akarod szedni, akkor a túloldalon össze kell nyomni a kilógó részt, akkor jön ki a fekete tüske a furatból.
    A rugó azért van, hogy nagyjából egyenletes legyen a leszorító-erő a borda minden rögzítési pontján. Általában pasztával is meg szokták kenni a borda alatt.

    Tényleg meglepő, hogy míg a processzor bordáit általában izomból szorítják a helyére (pasztázás után), addig ezek a gyenge rugós megoldások olyan gumicukornak tűnnek.

    i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

  • emlekmas

    tag

    válasz spiritex #17535 üzenetére

    Amelyik nagyon kilóg, ott sanszos, hogy a műanyag pöcök nincs a helyén. Érdemes megnézni a túloldalát, hogy ott hogyan néz ki. Lehet deformálódott a másik vége az esetleg többszörös ki-beszereléstől, vagy eredetileg nem sikerült teljesen a helyére nyomni a gyárban, ezért lóg ki látványosan több belőle ezen az oldalon.

    i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

  • emlekmas

    tag

    válasz spiritex #18013 üzenetére

    Nekem múlt hónap végén állt így meg a vga a gépemben, de nekem utána nem is indult újra, hiába raktam ki-be néhányszor, már csak alaplapiról volt hajlandó képet adni utána (másik gépben meg adott képet, illetve próbáltam másik kártyával is, de nekem azzal sem ment). Visszavittem gariba, ott meg azt írták a munkalapra, hogy elsőre elindult egy nvidia 560ti kártyával. Lassan 3 és fél hete van az ipon szervízben :Y , már kuncsorogtam, hogy ha náluk rendben megy, legalább adják vissza, mert lehet akkor nem is az alaplap a hibás. Persze ígérték, hogy majd kedden mehetek érte, amikortól küldik a mailt ... amit azóta is küldenek...

    Azt hiszem, következőnek a tápot és a VGA-t adom be vizsgálatra, ha a friss biossal sem lesz hajlandó működni a rendszerem.

    i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

  • emlekmas

    tag

    válasz spiritex #18020 üzenetére

    Ja, és nekem is egy Sapphire vga kártya adta az örömöt :(((

    Az szerintetek normális egyébként, hogy utána a benne hagyott kártya ellenére adott képet az alaplapi kimeneten de ha jól emlékszem csak akkor, amikor a kiegészítő tápot lehúztam a VGA-ról, és csak simán figyelt benn a slotban.

    i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

  • emlekmas

    tag

    Sziasztok!

    Egy adott alaplapnál a tápellátás fázisainak a száma mennyire befolyásolja a tuningolási lehetőségeket? Értem ez alatt azt, hogy ha egy egyszerűbb lappal (lásd aláírásban) 4.1 Gigát lehet összehozni, akkor egy fejlettebb tápellátású lappal lehet a stabilan elérhető sebesség mondjuk akár 4.5 Giga is, vagy igazából csak arról szól a történet, hogy egy jobb deszkában lehet, hogy a 4.13-is menne stabilan ugyan ezzel a procival?

    Tehát mekkora az elérhető többlet egy drágább tuninglap esetében?

    [ Szerkesztve ]

    i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

Új hozzászólás Aktív témák