Új hozzászólás Aktív témák

  • gepzene

    csendes tag

    Az alsókategóriás alaplapok mennyire bírják a marhanagy cpu-hűtéseket cipelni? Van-e jelentős szórás márkák és típusok közt? Ha igen, melyik kerülendő, melyik nagyon ajánlott? Kimondottan az alsó, vagy tán középkategória érdekel, mondjuk ami inkább bőven 40000 alatt van, mint alig. És kimondottan a szállítástűrő képességen van a hangsúly, tehát hogy igazán ne kelljen hímestojásként bánni a riggel akkor se, ha valamiért marhanagy hűtőt tettem rá, és lusta vagyok rettentő vasalatot hegesztgetni köré... :)

    Agyaltam én ezen persze, meg nézelődtem is. Az AsRock mostani lapjai nagy talányok számomra. Továbbra is vékony, de alig van rájuk panasz. Lehet, hogy rugalmas, amennyire szükséges? :) Persze az tiszta, hogy ami nem hajladozik, az nem fárad, hacsak nem sokkal ridegebb... Azért a Gigabyte 2x marhavastag rétege, ami csak tápellátás, csöppet meggyőző. Élből a két réteg megóvja az összes többit, és nemigen használódnak el, tripla vastagok (ha jól emlékszem) a többihez képest. Aztán ott az Intel, aki meg-megemlíti, ha nagyon kérdezik, hogy mitől jók a deszkái, hogy durva terhelésteszteket kap, mechanikait is, és sokkal nagyobb erő kell, hogy meghibásodjon, vagy hogy eltörjön. Az MSI meg egyenesen katonaira veszi a figurát, szigorú szabványértékeket tart be páratúrésben, rezgésnek ellenáll, elektrosztatikus feltöltődéstől védett, ilyenek... Az Asus meg kussol, semmi ilyesmivel nem hozakodik elő. Azt értem, hogy az egyes gyártók piszkosul komoly minőségellenőrzések után engedik forgalomba néhány modelljüket. Azt is értem, hogy némelyek néhány drágább modell esetében el is dicsekszenek vele, természetesen hülye amerikaiakra szabott marketingrizsának álcázva. De mi a helyzet az olcsó lapokkal? Bírják a zötyögést néha ugyanúgy akár?

Új hozzászólás Aktív témák