Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pancsermeste

    őstag

    válasz bigmafa #26200 üzenetére

    Ha leveszed a rögzítőt, akkor nem szólhat a hátsó kameráért.
    Amúgy én nem szoktam leszedni a visszapillantós kamerát (nyilván nem ajánlom ezt senkinek, csak saját felelősségre), már a harmadik igazoltatásról van felvételem. Az egyik esetben látszik, hogy a rendőr pont belenéz a front kamerába. (lehet nem vette észre, nem tudom... de nem szólt érte)
    Ha a hardwire kitt konstans 12V-os ágát nem kötöd be, akkor nem fog fogyasztani parkoló módban. Ha pedig néha szükség van rá, akkor egy kapcsolóval érdemes bekötni, így bármikor ki-be kapcsolhatod a funkciót.

    -= Pancsermeste® =-

  • at11

    tag

    válasz bigmafa #26200 üzenetére

    Ausztriában már használható az autós kamera! Feltenni nem szabad a netre a videót, (arccal,rendszámmal), de az itthon is így van!

    "Ausztriában használhatod, de a felvételekkel óvatosan!
    Sokáig kérdés volt, hogy Ausztriában lehet-e bármilyen közterületre néző képrögzítőt használni, a mostani álláspont szerint a hagyományos menetrögzítő kamerák engedélyezettek, és nincs is úgy regisztrációhoz kötve a használatuk, mint a fix kameráké, viszont a felvételekkel nagyon óvatosan kell bánni, ha kikerül bármi az internetre, amin rendszám vagy személy felismerhető, az akár több ezer eurós büntetést von maga után.
    Szinte ugyanez a helyzet Németországban, a dashcam jellegű eszközök megtűrtek, látunk is elég sok videót a YouTube-on, amin a német autópályás végsebességteszteket próbálgatják, de itt is ugyanaz a szabály, mint a legtöbb országban, személyiségi jogokat nem sérthetünk a publikálással.""

Új hozzászólás Aktív témák