Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DIEGO15

    őstag

    válasz MaCS_70 #11631 üzenetére

    Lehet, hogy ellentmond a fizikának és biztosan jobban értesz a kamerákhoz, mint én, de én is azt tapasztaltam, hogy a 1080p/60fps a legjobb beállítás.

    Nekem Yi van és csak ezt próbáltam. Végigpróbáltam a három nagyobb felbontási lehetőséget: 1080p/30fps, 1080p/60fps és 1296p/30fps, mindhármat több,de nagyjából azonos körülmények között.
    Nappal borús időben, nappal szikrázó napfényben, éjszaka (vidéki) közvilágítással, éjszaka közvilágítás nélkül csak fényszóróval.

    Tapasztalatok:

    Éjszaka egyik beállítással sem tudtam leolvasni a szembejövő autó rendszámát, attól függetlenül, hogy volt közvilágítás vagy sem. A parkoló autókét is csak elvétve lehetett egyértelműen leolvasni.
    Nappal tiszta időben, elegendő fénynél mindhárom beállítással le tudtam olvasni a szembejövő, az előttem haladó és a parkoló autók rendszámát is, feltéve, hogy nem volt saras.

    Viszont, az ok ami miatt a 1080p/60fps mellett maradtam, az az, hogy nappal borús időben, és/vagy szálló hóban/esőben csak a 1080p/60fps beállítással voltam képes elég jó eséllyel kiolvasni a rendszámokat. A többiben esélytelen volt.

    Nekem fontosabb a nappali rendszámláthatóság, mint az éjszakai minőségromlás, tekintve, hogy egy rosszabb minőségi felvételen is bőven látszik annyi, ami bizonyító erejű, ha szükséges.

    Egyébként helyfoglalásban nem duplája a 1080p/30fps-hez képest, többek között azért mert mindegyik fájlból készít egy mobilos verziót is, ami 40MB felbontástól függetlenül. Kb 60%-al nagyobb helyet foglal 60fps-el.

Új hozzászólás Aktív témák