Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • becsitibi

    senior tag

    válasz Joe fiú #58479 üzenetére

    Szeva,köszi a választ.Leírom az előzményét:

    Vettem egy használt autót,amibe ez a JBL van,és a felújítgatás után elértem oda hogy a zenével is foglalkozzak.Vettem egy Pio mvh 07 ub fejet.A hangszórók csak be voltak hányva az ajtóba,se beépítőkeret,és barna karton paírral volt valamelyik rezgéscsillapítva.Már fél hangerőn torzított mind állat,abszolút élvezhetetlen volt.Aztán leszedtem az ajtókárpitokat,az előző dolgok fogadtak amiket leírtam.Gondoltam hogy rosszak a hangszóróim és tévedtem,ugyanis csak normálisan be kellett volna a gondos előző tulajnak építettnie.Ok,irány egy autóhifis műhely,de ekkor már megvettem a hátsó szettet mert azok voltak a szarabb hangzásúak a fülemnek.Berakták a Hertz hangszórókat,beépítő kerettel,igényesen,néhol le is szigetelték.Beültem hátra,és egy teljesen jó hangképet kaptam.Itt már tudtam,hogy lehet az előző hangszórókkal is el lehetett volna érni ezt az eredményt.Az első szettel nem foglalkoztam még ekkor,de a hifis szerelő azt mondta,hogy nem így kéne szólnia,nem jön ki a hang,mondtam neki hogy ugyan úgy vannak berakva mint a hátsók.Azt mondta hogy teljes ajtó szigeteléssel,és beépítőkerettel frankón leszigetelve mindennel egy teljesen más hangképet kapok.Hittem neki azok után amit csinált a hátsó ajtókkal.Az ünnepek után nem volt annyi keretem hogy 20 ezer forintból leszigeteltessem az első ajtókat fasza bitumen lapokkal,így megcsináltam én magam,polifoam napozó szivaccsal,és ablakpárnával,pattex ragasztóval.Döbbenetes volt a különbség,előjöttek olyan hangok amiket nem is hallottam,és vol 27 helyett vol 40-ig bírja rezgés és torzítás nélkül,ez több mint 3/4 hangerő.Eddig a loudness high-on volt hogy valami hang azért jöjjön ki az ajtóból,de most middle is sok néha.A projekt között tettem fel itt a kérdést,csak nem jött válasz,de most egyenlőre meg vagyok elégedve a zenei teljesítménnyel,és csak megerősítést kértem,illetve infót amiről esetleg nincs tudomásom.

Új hozzászólás Aktív témák