Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opeter70

    senior tag

    válasz KriszXJR #34795 üzenetére

    Rosszul fogalmaztam. Nem ijesztettél rám.
    Csak én már úgy állítottam oda a műszerészhez, hogy cserélje a kapcsolót.
    Viszont az derült ki, hogy a kapcsolónak fizikálisan semmi baja nincs, csak annyi, hogy ha a 3 állás közül hosszú ideig (évekig) 1 bizonyos állásba van kapcsolva, akkor a másik két állás érintkezői oxidálódnak, mivel rézből vannak és nincsenek használva (ez azt hiszem teljesen logikus és természetes).

    Azt is mondta a műszerész, hogy hiába cserélné ki, az új kapcsoló pár év után ugyanilyen lenne, mert a használaton kívüli érintkezők ott is oxidálódnak.
    Erre az lenne a megoldás, ha aranyozott érintkerzői lennének, mert az nem oxidálódik, de úgy tudja, hogy ilyen kapcsolót senki nem gyárt.

    Egyébként nem a kontakt spray hatására javult meg, hanem kb 10x oda-vissza kapcsolgatás után jó lett (ahogy az oxidáció lekopott az érintkezőkről). A kontakt spray-t már csak a biztonság kedvéért fújta rá.

    Az megint más kérdés, hogy könnyen tönkre tud menni a kapcsoló a hülye tervezés miatt, mert olyan mélyen van a hátlap alatt, hogy csak egy csavarhúzóval, vagy hasonló hegyes tárggyal lehet kapcsogatni, ami esetleg óhatatlanul megfeszíti kapcsolót ldalirányban, amitől tönkremehet egy idő után.
    De hangsúlyozom, nálam tökéletes a kapcsoló, az ide-oda kapcsolgatástüól teljesen megjavult.
    Csak a legvégén fújtuk rá a kontkat spray-t, biztos, ami biztos alapon.

    Egyébként pedig úgysem fogom kapcsolgatni használat közben, (ahogy senki más sem), csak itt az erdendő probléma az volt, hogy én másik állásban szerettem volna használni, mint ahogy az előző gazdája használta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák