Új hozzászólás Aktív témák

  • G@bi90MR

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nagy sokára sikerült mindent beszerelni a Grandeba. Kicx STC 6.2 elől, Macrom MOS5K a hozzávaló hangváltóval hátul, Pioneer GM-D1004 erősítő, egyelőre magas jelszintről hajtva, táp akksiról bebiztosítékozva külön, 10mm2 vezetékkel, testelés is, gyári testpontra kötve, fejegység gyári. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, mivel pici az erősítő elfér a műszerfal mögött, viszont állandó generátor zajom van halkan ami eléggé beleszól a hangminőségbe. Ha RCA-val kötöm, akkor is van zaj, de sokkkal kisebb. Mivel jelenleg elég sok elektromos berendezés, klímapanel, légzsákvezérlő, rádió közel van, illetve az erősítő fém háza is csak szigszalaggal van elválasztva a fém műszerfal konzoltól, arra gondoltam, hogy leköltöztetem az ülés alá, viszont már fixre RCA-val kötném. Vettem hozzá 4carmedia 4 csatornás jelszint átalakítót. Az erősítő max. bemeneti érzékenysége 1V/22kOhm RCA-n, 10V/22kOhm magas jelszintnél. Jól gondolom a beállítást az alábbiak szerint? -> Gyári fejegység hangerő 0-40 között skálázott. 30-as értékre tekerem, ez 75% kb itt lehet még torzításmentesen a munkapont? Minden effektet kikapcsolok. 0 db(A) 1kHz-es wav fájlt játszanék le nem csatlakoztatott hangszóróval, csak adapterrel. Az átalakítón letekerem a potit 0-ra és addig állítom mind a 4 csatornát, amíg 1V kiadott feszültséget mérek AC módban multiméterrel. Elvileg így 30-as hangerőig torzítás mentesen, de az erősítőt is maxon járatva tudnám hallgatni a zenéket torzítás mentesen. Így kellene nagyjából helyesen beállítani a rendszert? Előre is köszönöm! :R

    mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

Új hozzászólás Aktív témák