Új hozzászólás Aktív témák

  • kacsa7

    őstag

    válasz Lusu #55013 üzenetére

    Ha a mélyközép nincsen kiforgatva, hanem gyári helyen egymás felé néz, akkor 2kHz felett eléggé letörik a frekigörbe. Ezt a bal mélyközépnél hallod a legjobban. Én is ezzel a jelenséggel küzdök éppen, de ezen nem fog igazán segíteni semmi, csak ha kiforgatom a hangszórót. Semmit nem ért az asszimetrikus vágás (bal mélyközepet fentebb vágtam), az azonos vágási freki és az EQ is csak egy hangyafasznyit javított rajta. Persze az sem mindegy, milyen szűrőről és szűrő karakterisztikáról beszélünk , mert máshogy vág egy Butterworth és máshogy egy Linkwitz-Riley (Én Bit Ten-el ezzel a kettővel tudok vágni pl). Viszont ha egymásba tolod, akkor a jobb magas és mélyközép nálam pl nagyon kiemel, mivel ott jó a sugárzási szög, így nálam teljesen esélytelen az azonos freki. Illetve Linkwitz-Riley-nál működik kb, de az általánosan használt Butterworth-al akkora púp van, hogy élvezhetetlen. De megint a rendszernél kötünk ki. Nekem 2 olyan erősítő van a szetten, ami közép tartományban nagyon jól teljesít. Ahol itt hiány van, ott el tudom képzelni, hogy ez működhet.

Új hozzászólás Aktív témák