Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nisida

    aktív tag

    válasz z0d1@Ku$ #4184 üzenetére

    3d / 2d ? mi a cél milyen munka lenne, síkrajz, 3d -s pontfelhő feldolgozás, stb... ?

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • Nisida

    aktív tag

    válasz z0d1@Ku$ #4186 üzenetére

    Nézd én így azt mondom, a Dell annyiból jobb megoldás , hogy nem integrált hanem külön videokártyája van. A memória minél nagyobb annál jobb.

    Azt még nézd meg melyik processzornak van nagyobb feldolgozási teljesítménye egy szálon. Amúgy ha nem valami óriás fileokat szeretnél manipulálni és mondjuk az alap térképből kitakarítod a sok "szart" amire nincs szükséged akkor azzal gyorsítható a munka. Valamint ha nem dxf .-et olvasol be és nem használsz nagy méretű kép fileokat - google map, stb. - akkor nem hiszem , hogy probléma lenne.

    De ha van időd és lehetőséget mindkettőt kipróbálnám autocaddel és az alapján döntenék. Mert mivel minden részletett nem ismerünk így a puding próbája az evés.

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz z0d1@Ku$ #4184 üzenetére

    Saját tapasztalataim alapján egyiket sem javaslom.

    Itt már kiveséztük párszor, hogy az AutoCad sajnos nem használ minden Cpu magot, leginkább csak egyet.

    Amiket linkeltél, elég hervadt procival vannak. (Légyszi ne szóljatok le, ez van sajnos.) Attól ,hogy i5 sajnos még harmatos a kiszemelt két példány, de lehet azok közt is magasabb órajelűt találni.

    Eddigi tapasztalatok (csak workstationt említek, gamert nem próbáltam, de jó lehet):

    -Hp 8740w i7-740 (4mag - 8 szál, FX2800-al): nem volt rossz. Simán síkrajzot jól viszi, nagyobb referenciákkal, főleg pdf döglődik.

    -Dell M6500 Precision Covet Edition i7-920xm Black (4mag - 8 szál, FX3800-al /ez betegeskedett, jött bele egy gyári FirePro): majdnem az eddigi legjobb! Majdnem partiban van teljesítményben a következővel, hangyányival lemaradva! Kifejezetten ajánlott, ma már jó áron lehet egyet-egyet elcsípni, a titok nyitja a 920xm volt, msata ssd és 16 gb Ram.

    Mostani: Dell M6800 Precision i7-4800 MQ (FirePro M6100-al) hangyányival gyorsabb Cad alatt mint a Covet volt. Ott hiába 3 gen-el réegbbi a cpu, egyszerűen a nyers órajel többlet beéri a 4. gen i7-et, amely viszont kisebb órajelen megy.

    Asztali: i5-6600K: alapból 3,5 ghz órajel, ezt sikerült felhúzni stabilan 4,5-re és a hűtési oldal még engedne némi pluszt. Itt nagyon szembetűnő volt az órajel emelést követő munkatempó növekedés. Vagyis, jó lehet az i5-ös gép, de inkább csak asztaliban, ott tudsz órajelet húzni megfelelő cpu esetén, ezt laptopon még nem próbáltam, mivel mindegyik fenti gép olyan forrón üzemel a gyári órajelen, hogy nem igen bírna többet, tojást meg nem akarok sütni rajtuk :))

    Egyébként a Hp 8570p-t nem venném semmi pénzért, abból csak w szériát, a p inkább irodai megoldásokra jó, de nem cad-re. (ettől elfut rajta, de az integrált vga mégiscsak kevesebb mint egy dedikált, még ha nem is használja rendesen a szoftver, amit egy közelmúltban történt vga halál igazolt az asztali gépemben, így 1 hónapig vga nélkül dolgoztam... )

    Remélem segítettem.

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

Új hozzászólás Aktív témák