Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kriszpontaz

    veterán

    válasz daninet #3333 üzenetére

    Mint ahogy Nisida is írta, egyet kell értsek vele. A Civil3D amit én használok tulajdonképpen egy specifikus héj. A motorháztető alatt mint az Architecture (új nevén Revit) esetén is egy sima AutoCAD dorombol. Ami egyrészt előny mert bármire jó, de másrészről hátrány picit az ArchiCAD-hez képest. Viszont ha a környezeteben AutoCAD alapú szoftverekkel dolgoznak, az átjárhatóság és kompatibilitás szempontjából előnyben vagy. Én kifejezetten rühellem ha ArchiCAD-ből exportált rajzokkal kell dolgoznom, mert az előkészítése ugyanannyi ideig tart mint maga a tervezési rész. Próbáltam régebben az ArchiCAD-et de nekem nagyon nem állt kézre, de csak hobbi szinten néztem bele (Építészmérnökin kezdtem anno, csak emiatt).
    Az hogy egy terv másképp néz ki nem ront semmit a használhatóságán, értékén.
    Kicsit bonyolultabb a kezelése az Autocad-nek, és főleg a specifikus héjaknak, és nem teljesen "hülyebiztos" mint más programok, tehát attól még hogy tudod kezelni, tudnod kell hogy mit csinálsz, és miért, nincsenek benne előre definiált szkriptek (de helyettesíthetők bármilyen LISP -el, stb.), vagy "Sanyi gombok" (mint 3DStudio oktatás alatt emlegették ezeket), tehát mivel a program kezelése szerintem bonyolultabb, így "univerzálisabb" is a használója mint más programok esetén.

Új hozzászólás Aktív témák