Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Archer

    őstag

    Sziasztok!

    Vettem 5 db alufelnit használtan gumival, jó ideje vadászok már ilyenekre. Rendbe akarom tenni/tetetni őket. Most vannak a gumisnál, szétszedi őket, elviszem homok fúvatni de utána nem tudom mi legyen. Nem akarok semmi csicsát csak valami tartósabb sötét szürke vagy fekete bevonatot. Szintereztetni vagy festeni érdemes őket? Fújkáltam már ezt-azt, van is hozzá nagy kompresszorom meg pisztolyom, szerintem le tudnám őket fújni (sima öt küllős felni nem ezek a mai sokküllős csodák) elfogadható minőségben vagy elviszem szintereztetni. Van nem túl messze egy szinterezős cég, elvileg nem ilyen sufni cég, róluk jókat mondanak. Nézegettem de mire megveszem a festéshez a cuccokat (alapozó, fedő, lakk, edző) majdnem ott vagyok mint a szinterezéssel és akkor még dolgozhatok is vele. Viszont szinterezésről olvastam jókat, rosszakat is, van aki szerint a réteg alatt jobban elkezd "rohadni az anyag" mint vegyszeres festésnél. Meg amikor rásütik a port, nem gyengül a felni anyaga? Tudtok erről valamit mondani?

    Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

  • Archer

    őstag

    válasz Formaster #38667 üzenetére

    "Az alu nem rohad. " Dehogynem, úgy szét tud rohadni, hogy öröm nézni. Defenderes, régi Range Roveres tulajok tudnának mesélni :) Csak egy kis acélt kell közvetlenül hozzá rögzíteni. Amiket vettem felniket ott is a csavaroknál kezdődött nagyrészt a poros oxidáció.
    Végiggondolva nekem is a szinterezés az észszerűbb csak mondom nincs-e valakinek vele negatív tapasztalata. Ha nem lesz nagyon puccos nem baj, csak ugyanolyan legyen mindegyik színe meg bírja strapát, végül is egy terepjárón lesz.

    Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

Új hozzászólás Aktív témák