Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jozsi252

    veterán

    válasz mutyi #41908 üzenetére

    Én nem szoktam olyat csinálni hogy lecsapatom a kosz nagy részét azt jónapot. Lehet fent fusso vagy SF kerámia, érintés mentesen egy koszos kocsit nem fogsz tudni szépen lemosni, mindenképp kell a kontakt. Nyáron amikor csak poros a kocsi, akkor szoktam azt csinálni hogy beállok egy mosóba, majd 200ft-ból a port lecsapatom lágyított vízzel és kész.
    Fusso meg 1 évig nem tart ki, max akkor ha pár ezer km-t mész csak a kocsival és mondjuk esőbe nem viszed ki. Fél év után már láthatóan gyenge lesz. De persze nagyon sok mindentől függ, függ hogy mennyit jársz vele, hol illetve milyen szerrel mosod, stb..

    A Green Star is erősen lúgos szer, lúgosabb mint az Avalanche, szóval jót azzal sem teszel! És igen, egy pH semleges szer soha nem lesz annyira hatékony mint jelen esetben az Avalanche. Nyilván többre mész vele mintha csak slaggal csapatnád, mert azért azt is oldja a koszt meg szart meg egyéb dolgokat, de nem olyan szinten mint mondjuk egy magasabb pH-val rendelkező szer.
    Nekem is volt hogy bekaptam a tetőre egy adag szart melóba menet, na most egész nap kint állt a kocsi a 100 fokba, és szépen rá is száradt a dzsuva. Este mikor lehűlt a levegő valamennyire akkor behabosítottam a kocsit kb. 5 percre, és utána magasnyomásúval maradéktalanul lejött a tetőről.
    Avalanche-ból meg nem éri meg 1 literes kiszerelést venni mert az nagyon drága, inkább 5 literes érdemes az jó sok mosásra elég, illetve arányát tekintve jóval olcsóbb.
    Bogár oldót én nem használok külön, mert a wax miatt annyira vészesen nem tud megtapadni semmi, amit meg esetleg nem visz le a habos áztatás, azt utána könnyen a vödrös mosással 1-2 húzással le tudom szedni a felületről.

    iPhone 13 Pro Max

  • RP1980

    tag

    válasz mutyi #41908 üzenetére

    A green star és a Fusso nem lesznek barátok, de hígítva a GS nem fogja egyből lekapni (ha régi fajta Fussoról beszélünk), csak némileg meggyengíti. Én azt javaslom tegyél egy próbát a Fruit snowfoammal. 50ml mehet 5-600ml vízhez, az bőven elég egy autóra. A múlt hétvégén vettem újra elő és szerintem olyat produkált mint a Bilt Hamber Autofoam ami nem PH semleges. Ha nem tetszik még mindig vehetsz avalanche-ot.

Új hozzászólás Aktív témák