Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00809728

    törölt tag

    válasz Teejay83 #29436 üzenetére

    leszedtem fémig,rozsdaátalakítóval bekentem és lassan kész a gittelés is.

    Gittelés előtt javasolt lett volna az epoxy alapozó 2k-s változata brutál jó anyag és ott tuti nem fog elöjönni a rozsda. :C

    [ Szerkesztve ]

  • Teejay83

    tag

    válasz Teejay83 #29436 üzenetére

    Erre valaki?
    Most vagy nincs itt hozzáértő ember vagy van csak elhallgatja az infót :F Nem kell aggódni nem fogom senki munkáját elvenni van jó állásom :D

    DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

  • weres78

    senior tag

    válasz Teejay83 #29436 üzenetére

    Sorban leírom én hogy csinálnám.
    Először fémtisztára kipucolnám a rohadást. Hozzáteszem ha kilyukadt kihegesztetném amennyiben szükséges.
    Zsírtalanítás, lemosom mondjuk nitrohigítóval.
    Megcsiszolom a környékét valami nem túl durva papírral, jöhet rá egy jobbfajta alapozó (amit a kolléga ajánlott tökéletes).
    Száradás után jöhet a gittelés.
    Gittelés után vízzel csiszolás. Töltőalapozó alá (ott ahol gittelve illetve csiszolva van) mondjuk 500as, mellette ahová nem megy töltőalapozó finomabbal, mondjuk 1200as.
    Maszkolás.
    Zsírtalanítás, portalanítás, töltőalapozó.
    Ezután kicsiszolom vízzel simára az egész elemet. Felmegyek mondjuk 1500 finomságig, így mehet rá a festék és a lakk.
    Maszkolás.
    Szilikonlemosó, portalanítás.
    Festék csak a foltra, lakk az egész elemre. Mindenhol, ahová lakk megy legyen lemattítva, sehol ne csiszold túl.
    Ha a lakkot is csak foltban fújom, akkor túl kell csiszolni, ne menjen olyan helyre a lakk, ahol nincs mattítva, mert nem tapad be rendesen és szakad a széle. Ahol túlcsiszoltam, ott összepolírozom.

    Standox lakkal dolgoztam, ahhoz van anyag ami összemarja az új lakkot a régivel, így nem lesz széle. Nem tudom Te mivel dolgozol majd, érdeklődj annál akitől veszed.

    Pisztoly és nyomás attól függ milyen anyaggal és pisztollyal dolgozol. Próbáld ki valahol 5 és 7 bár között, hol dolgozik szépen.

    A lakk és a festék szórása is kényes művelet, talán a lakk picit kényesebb.

    Ha nem készíted elő az elemet megfelelően sok helyen jöhet a cumi. Pl szétfut az anyag, stb.
    Ha nem megfelelő az anyagmennyiség, akkor narancsos lesz a felület, ha sok vagy túl híg az anyag akkor megfolyhat.
    Az is előfordulhat, hogy az új lakk belemar az alatta lévőbe, főleg ha valami gagyi anyaggal felújított elemet festesz újra, vagy ha valami durva cuccot használsz.
    Szóval van buktató bőven.

Új hozzászólás Aktív témák