Új hozzászólás Aktív témák

  • HEro

    tag

    sziasztok, van egy 7éves skoda felíciánk, mostanában én is járok vele, szeretném ha gyönyörű lenne, anyuék vettek egy ''turtule wax'' -ot, még nyáron, de nemlett rákenve még.

    a kérdésem, az lenne, hogy ez a turtule wax márkanéven futó cucc wax vagy polír paszta? nemigazán derül ki belőle. neten sokhelyen aztolvasom h polír paszta, de a dobozra azvan ráírva hogy: hard shell shine car wax. tehát elméletileg wax mert rávanírva, nemcsak a márka névben van benne a wax szó. a magyar leírásba is egyszer paszta, egyszer vax szerepel.

    de végülis a kocsi 7éves tehát polírozás is ráférne igaz? és ha jól olvastam eddig a fórumot, akkor először polírozni kell és utánna waxolni?

    (eddig aztvettem ki a kettő közötti különbségről, hogy polír: pár mikronnyi réteget eltávolít a felső rétegből, ergó a ''bemattult'', felső réteget, és így az alatta lévő fényesebb rész lesz látható. waxolás: a hibátlan felületre kell felvinni, és egy külön összefüggő réteget alkot, ami alapból fényes, és védi az autót.)

    :)

Új hozzászólás Aktív témák