Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10726912

    törölt tag

    Lusta vagyok vissza keresni, ezért amblock válaszolok mindenkinek (megpróbálok :) ).
    A hifi reszelgetésre reagálnék először: megvan mindenkiben az a kép, mikor a tévén nézted a képet és állitottátok az antennát? Mikor állt meg az antenna forgató? Mikor már 15-ször körbeforgatta az antennát, és rájött, mikor a legélesebb, legjobb a kép a tévén.
    Ez az oka annak is, hogy reszelgetem a hifim. Nem az érdekel, hogy mennyire jó a rendszerem, hanem az, hogy milyen lesz akkor, mikor mindent megcsináltam, amit elterveztem.
    Egyszerű vaslogika, autós példával szemléltetve: mész 200 km-et kocsival, ebben van 140 km autópálya, mehetsz rajta a megengedett 130-al (mert ugye senkise nem hajt gyorsabban :D ), zavartalan jó utazás. Siklik az autó, zajtalanul. Aztán van egy szakasz, lakott terület, bukkanók, kanyargós, váltogatás, torlódás, úthiba hegyek...és oda lesz a 140 km autópálya dicsősége, szépsége, rázkódik a kocsi, tovább tart 60 km-et megtenni, mint a 140 km-et... Ismerős ez esetleg valakinek?
    Nos:, a hifi rendszer TELJES egésze a hangváltóval, kábellel (dobozon belül is), az erősitő, a hf és ic kábelek, a DAC mind-mind a 200 km-es út része. Amennyi hibát benne hagysz, annyival kevesebb lesz a jó élmény a HANG-nak, a hangjelnek, a hangváltón is át kell mennie a hangjelnek, a kábeleken is, pontosan egyformán fontos, teljesen mindegy, hol hagysz a rendszerben egy porcelán ellenállást, egy alapszintű elkót, egy rossz minőségű "gyártói" kábelt dobozon belül, mindnek hatása lesz, minden rossz hatás egy gödör, lámpa, torlódás a hang útjában. Nem kompatibilitás, nem szerelhetőség, nem a befektetett munka és cserélhetőség a lényeg, hanem a HANG minősége!
    Érdekes ellentmondások tucatjaival birkózik a tisztelt fórum: dobozon belül lehet X minőségű a kábel, de a doboz másik oldalán már legyen ZU meg VD, meg kutyafüle...miért csak kivűl számit? Miért számit kivűl, ha belül nem? Gyári legyen doboz belülről? Akkor a tápkábel miért ne legyen gyári kábel? HISZEN A GYÁR ADJA, GYÁRI KÁBEL, AHOGY A DOBOZON BELÜL IS! Hangváltó alkatrész csak a gyári jó? Akkor minden legyen gyári minőségű, a kábelek is, hiszen egy vasmagos tekercs is VEZETÉK, átmegy rajta a delej oszt jóvanaz! Ha jobbat akarok, akkor megveszek jobb dobozt és abban majd lesz jobb hangváltó alkatrész?
    MIVAN??
    2 milliót elkölteni dobozra, mert akkor a jobb hangszóró-doboz már megérdemli a jobb hangváltó alkatrészt? Ezt igy hogy...? A hangváltó szükséges ROSSZ, akadály a hang útjában, tetézzük egy rosszabb minőségű hangszóró hangját rosszabb minőségű hangváltó alkatrészekkel is? Miből adódik, hogy rosszabb? Hát nézz körül kedves fórumozó: Látsz 3-6 milliós hangdobozban KERÁMIA ellenállást meg ehhez hasonló flincflancot, főleg sorosan kötve?
    Senki ne sértődjön, ez szimpla logikai levezetés, senkinek nem irtam, személyeskedésképp, egyszerűen csak a saját logikámat próbáltam levezetni. A fenti gondolatmenetek miatt döntöttem úgy, hogy reszelgetem a rendszert, nem azért, mert nem vagyok megelégedve, hanem azért, mert nem tudom, hogy mi a legélesebb kép a tévémen. Forgatom az antennát, lassan körbeérek. Ennyi a történetem :)
    Hogy mit hallok, azt majd mások eldöntik, mennyire jó vagy rossz...nem, távolról sem állitom, hogy ez tökéletes, a rendszerem ahhoz képest hyperugrás, ami volt, s mindez a tuning miatt lett sokkategóriával jobb önmagához képest.
    Olvastam azt is, hogy a milliós rendszernél gondolkoznék e azon, hogy letápdugózzam, meg a milliós dobozt hangváltó tuningolni akarnám e?
    Én inkább forditanék a kérdésen: milliós rendszered van, darabonként milliós? Mert ott várhatóan több jutott minőségibb alkatrészekre, mint a párszázezresnél, tehát az olcsóbbat éri meg jobban tuningolni, hisz az olcsóbb azért olcsóbb, mert nem költhet a gyártó bármennyit, nyereség is létezik, árrés, stb...tehát minnél olcsóbb egy eszköz (valahol bennem új árat nézve 6-800 ezer körül van ez a határ), annál valószinűbbnek tartom, hogy alkatrészáron számolva 150 ezerért nagyságrendi javulást érhetsz el a légmagos tekercsekkel vagy fólia tekercsekkel, a jobb kondenzátorokkal és ellenállásokkal. Ez egy durva álltalánositás, biztosan meg lehet cáfolni zsigerből, de a mondandóm logikája talán kiszűrhető: 300 ezres új árú doboznál (vagy akár 500 ezres) ott fognak spórólni, ahol a legkönnyebb: hangváltón, kábelen, belső csillapitó anyagok minőségén. Ezért van létjogosultsága a tuningnak: bőven millió felett kell vásárolni, hogy olyan hangot kapj, amit egy 400 ezres doboz-plusz tuning 250 ezer (hangváltó alkatrész és kábel) szintjét elérhesd. Emiatt tuningolok.
    Térjünk vissza kicsit a dugók elhagyására: Leget venni tápdugót, elosztót, rca dugókat sokezerért, banándugókról nem beszélve. Tegyük hozzá, hogy a készülékekben található dugóaljzatok sem egyforma minőségűek, egyértelmű remélem, hogy a 3 milliós erősitő jobb minőségűvel van szerelve, mint a párszázezres.
    Tehát: ha a jobb dugókat (és azok aljzatait) össze adjuk, nem beszélve az elosztókról, akkor mekkora összeg jönne ki, pl 4 tápkábel, és 2 ic kábel esetén? Plusz elosztó...mert abból is van sokezres...a hihg-end kategória itt is megvan, mennyi az összeg, amivel a gagyi, belépő szintet kiválthatod felsőkategóriásra?
    Elárulom: NULLA, azaz 0 forint!
    Pusztán ki kell szedni, kiiktatni, ami nem KELL, az ne legyen, ne használj feleslegesen belépő szintű banándugót, elosztót, minden szirszart. És máris high-end hatású csodát tettél a rendszereddel.
    Emellett a logika mellett tettem le a voksom, ez miatt szedek ki minden olyan dolgot a rendszeremből, amik nélkül a rendszerem működik. Minden gyártó azzal dicsekszik, hogy a dugó, az elosztó nem szól bele a hangba, semleges, nyitott, nem módosit, csak átengedi a hangot, zavartalanul továbbitja az áramot, stb. Nos, ha nincs, az minden bizonnyal megfelel ezen elvárásoknak
    Mindez az én felvállalásom, a fentiek csak magyarázat arra, hogy mit-miért teszek. A cél pedig az, hogy a tévémen a legélesebb, legjobb képet láthassam. Nem fogom kidobni a tévém, az antennát sem. Beállitom a legjobb helyre és ennyi.
    Remélem sikerült pár homályos kérdést megválaszolni a tetteimmel kapcsolatban ;)

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz dgyuri0123 #6043 üzenetére

    Kissé félre van magyarázva az, amit leirtam...az utat pont azért irtam, mert a hangnak is útja van az erősitőtől a hangszórókig, ezt próbáltam érzékeltetni. Van olyan "autó", amivel kevésbé érzed meg az úthibákat (A8, 750-es BMW, stb), de azt hiszem egyikünknek sincs ilyen szint hangdobozok terén.
    Nem meggyőzés, csak javaslat:
    Én elismerem, hogy túltoltam a szekeret, elvakultan ezt a dobozt és ezt a rendszert akarom a legjobban kiszolgálni, nennek több oka is van (voltaképpen a legnagyobb az, hogy nem hiszem, hogy másféleképp kihizhattam volna ilyen hangot a rendszerből, nem hiszek a cserélgetős sikerben, s ott lenne bennem a bogár, hogy a milliós kütyüket is tuningolni kell, mert azzal válnak jobbá, szóval ez nem mérvadó, ez a saját reakcióm a tuning értékelésénél).
    De Te gondolkozz el annak a lehetőségén (és persze mindenki, aki gyári dobozokat használ) : vizygáld meg a dobozod, ott van pl a kerámia ellenállás, az a tekercs, a kondenzátorok...pártizezerből lecserélhetnéd sokkal jobb minőségűre, vezetéket is tehetnél pl AQ type4-et (amivel anno én is kezdtem, ott van szatyorban darabokban), ezzel jelentős javuélást kapnál, olyan mértékút, amit dorian is irt, kiegészitem annyival a mondatát, hogy ez minden dobozra igaz:
    Ha a nagy hibákat, a rossz minőségű alkatrészeket száműzöd pl Jantzen alkatrészekkel és olcsóbb, de jó ár-érték arányú kábelekkel, akkor kapsz olyan mértékű javulást, amit sokezerrel többért kaphatnál meg, ha a gyári állapothoz ragaszkodsz.
    Nem az az arány a jellemző, amit irsz és próbálsz sugallni, miszerint a tuning mindenképp annyiba kerül, hogy annak eredményét a tuning árán a gyári dobozból is kaphatnál olyanabb hangot. Nem is ezt követik sokan, hanem ésszerű, éár-érték arányban értelmezhető tuningot követnek el, azaz pl a te dobozaid esetében okosan válogatva 50-60 ezer körül állnál meg. Az eredmény, a javulás pedig nem ilyen értékű lenne, hanem sokkal nagyobb.
    Hogy a túltolás esetemben mennyire érte meg, ezt nem tudom objektiven megitélni, nem követendő példa, pusztán történet, akkor tudnék igazat adni magamnak, ha lenne több út is, amit bejártam, s ebben benne lenne az ésszerű is (ami egyébként kb megvolt, csak ugye ez se ennyire egyszerű) és benne lenne a gyári állapot útja is pl használt áron 300-ért, amit emlegettél is. Én úgy vélem a saját rendszeremet hallgatva, hogy a saját rendszeremben megérte, a kapott javulás olyan mértékű, aminek örülök. Máshol hallgatódzás majd eldönti, mennyire van igy, bár a saját rendszerem minősége akkor is mosolyt fog csalni az arcomra :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #07400704 #6063 üzenetére

    Kis adalék a Zu kábelhez:
    Volt nálad a Taralabs hf kábelem, együtt hallgattuk. Nem voltál oda-meg vissza érte, szól, de...a kammerer kábele jobban tetszett neked (a hf kábel is emlékem szerint).
    Hárásóval meghallgattuk a rendszerem anno, ő már akkor is a Zu-t hallgatta. Hallgattuk a zenéket, egy idő után mondta hárásó, hogy na akkor kössük be a Taralabs-ot. Mondtam: eddig az ment!
    Mire ő: ja, tényleg? Na hát akkor ez teljesen rendben van, jó hang, nincs vele baj...
    Szóval a Zu kábelt hallgató hárásónak a Tara kábel rendben volt, ezt csak előzetesnek irtam, viszonyitásképp, hogy kb mire számits a Zu kábellel kapcsolatban.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #01758976 #6075 üzenetére

    Két alkalommal hallgatóztunk Nálad, az én dobozaimmal volt a Tara kábel bekötve, a tieiddel ha jól emlékszem, nem, s nem is ragaszkodtunk a cseréhez, valamiért nem ragaszkodtunk hozzá. A vissza fogottságot és a mosást a Vector2-re mondtuk, az ic kábelre, a hf kábelre csupán annyit, hogy ez igy teljesen rendben van (ugye azt hitted, hogy a Zu van bekötve).Nem emlékszem rá egyébként pontosan, hogy miért nem kábeleztünk nagymértékben, valahogy kimaradt a szórásból.Majd egyszer megejtjük ezt is, bár azt hiszem, hogy elégedett leszel a hallottakkal :)
    Dorian: Taralabs Prism Omni bi-wire, régi kábel. Mostanában nem nagyon látom jó áron, én itthon vettem 6 métert 65 ezerért, németből pedig 5.1 métert 50 ezerért (ez van a dobozokon belül). Amit irtam, az csak annyit jelent, hogy tapaizonak egy támpont, mert ő hallotta ezt a kábelt. Tényleges, vérre menő összehasonlitás nem volt, ott valószinűnek tartanám, hogy a Zu nyerne térben kicsivel, mivel jobb a kábel szerkezete, tisztaságban viszont a Tara lehet jobb, mivel kicsit egyedibb a gyártási technológiája, de ez csak fikció.

    A tuningra vissza térve: én nem vagyok nagy tuningoló, a Dijjerek megmérik a hangszórókat és ahhoz gyártanak egy hangváltót, én csak a közel gyári hangváltó alkatrészeit cseréltem ki sokkal jobb minőségűre. A valódi dij doboz pl Ozzyé.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz ozzy711 #6094 üzenetére

    :R
    Tervezve van egy hallgatódzás tapaizonál, s volt róla szó, hogy ezesetben a Te rendszered is meg kell hallgatni :) Kétnaposra tervezzük ezt a történetet. Mindentől függetlenül szeretnék egyszer eljutni. Szivesen látnálak természetesen Téged is egy meghallgatásra. Én sem rajongok egy pakolászásért, kényelmetlen és körülményes (nekem meg pláne a bonthatatlanság káoszában :)) ).

  • #10726912

    törölt tag

    válasz dgyuri0123 #6116 üzenetére

    Mivel többedjére irsz a tuningról azóta, mióra elvileg lezártuk és mindig negativumként irsz róla, ezért megemliteném, hogy ez nem ördöngösség és nem ördögtől való, amit irok, pusztán a hitvallást ki kéne cserélni ésszerűségre. A hitvallás itt sokakban az, hogy a gyári a tuti. Marhára nem igy van. Hogy mennyire nem, ezt nem tudod, nincs tapasztalatod ezzel kapcsolatban, tehát csak elméleti sikon vitatkozol egy ténnyel. Az elméleti sikon pedig túl kéne lépni az általánositott érveken (csak bukhatok rajta, nincs pénzem kisérletezni, és esetleg oda lesz a doboz bármilye...)
    Ehelyett a hatalmas kérdés: Miért nem nézed meg, mennyibe kerül pl egy porcelán ellenállás egy minőségibbhez képest? H a minőségibb 10-szer annyiba kerül és 800 forint, az miért buktató, ha ugyan olyan értékűre kicseréled, mint a gyári alkatrész?
    Mi a logikája annak, hogy a porcelán ellenállás van a dobozban, ami a legolcsóbb és fórumokon kb kerülik mint a pestist?
    Miért nem cseréled ki a porcelán ellenállást, vagy próbálod ki dobozon kivűl a hatását, miért nem kisérletezel vele, hisz párszáz, párezres tételekről van szó, ami sokak szerint (szerintem is) nagymértékben befolyásolja a kapott hang jóságát?
    Miért tasitod el csökönyösen és maradsz a gyári olcsó alkatrészeknél hangváltók terén, miközben másra meg elég jelentős összeget költesz (ami nincs összhangban a dobozban található alkatrészek és vezeték minőségével) ?
    Miért emlegetsz töbszázezret tuning esetén, mikor az én 3 utas dobozom eléggé bonyolult váltótuningja első körben (ahol nagyon sokan megállnának) került 38 ezerbe?
    Tehát a végső kérdés: miért utasitod el mereven a szinte filléres tuning lehetőségét, ami nagyságrendekkel jobb hangot eredményez?
    Nem kötekedés és nem bosszantás a cél, minden indulat és idegesitő szándék nélkül, jóindulatból tttem fel a fenti kérdéseket, köszönöm, ha fáradsz a válasszal :R
    Mindenki másnak is irom: nyugodtan lehet beszélni váltókról erősitőkről, bármiről, ami a hifit jobbá teheti, ne hagyjátok abba ezeket a témákat sem :) :R

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz ozzy711 #6163 üzenetére

    A kábelek terén válogat a hifista, a hangváltónál nem? Ez igy nem logikus. Ha nem szerez tapasztalatot, hogy milyen egy porcelán ellenállás és egy minőségi ellenállás (vagy épp az elko-fólia kondi) között a különbség, akkor mi alapján dönt? Kábelt is cserél a hifista, ezeket az alkatrészeket meg nem? Miért kéne elengednem a témát, főleg úgy, hogy olyan beszél róla, azt kérdeztem, akinek nincs tapasztalata vele?
    Kérdezlek Téged is, csináltál tuningot, hallgattál gyári minőségi dobozt és tuningoltad valamilyen módon? Ha igen, milyen tapasztalatod van erről? Miért éri meg és nem éri meg szerinted (tapasztalataid alapján?
    Dorian: Miféle tapasztalatod van, ami miatt ilyen reakció szerinted a helyes? Most veszel hf kábelt, ami réz helyett lesz réz. Nem érdekes, hogy dobozon kivűl micsoda változást hoz, dobozon belül meg jóvanazúgy?
    Kérdezlek titeket, beszélni akarok erről a témásól, mert szőnyeg alá van söpörve és kicsit elbagatelizálva (nem kell kocsit se tuningolni stb), miközben nekem egészen más a tapasztalatom. Szeretnék képet kapni arról, hogy a tuning ellenzőknek, kerülőknek mi a megfontolásuk (lásd mégegyszer: dobozon belül maradhat a gyári kábel, kivűl pedig költsünk rá jó sokat, mert micsoda változás egy alapdródhoz képest).
    Nem értem a logikát s csak féligazságokat olvasok tőletek ezekről. Ezért kérdeztem annyit Gyuritól is, és most már Dorian-tól is (remélem érdemben válaszol szmájlik helyett), s kérdezem most tőled is ozzy, mert neked kifejezetten tuning jellegű dobozod van, nem raktad össze szimpla drótokkal, váltó alkatrészekkel a dobozod (nyilatkozol mégis kissé lekezelően a tuning fontosságáról).
    Szóval várom a válaszokat :) Beszélgetést szeretnék :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Dorian #6166 üzenetére

    Nem az én szintemen kivántam vitatkozni, hanem belépő szinten (ahogy a kérdésekből is látszik, de megértelek (a radikális fanatikus pedig nem sértés, hanem tény).
    Szerk: belépő szint a témát tekintve belépő, nem pedig a hifit nézve, mielőtt valaki félreértené, tehát belépő tuning szinten :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz fehér_ember #6168 üzenetére

    Én nem értek hozzá, kammerer segitségével tuningoltam, csináltam amit mond egy bizonyos szintig, aztán logikáztam, hogy ha kivűl van valamilyen, akkor úgy lesz jobb, ha belül is az van és a Jantzen biztos azért irja az alumenről (meg mások is, akik halloták), mert igaz, stb....szóval lettem radikális hifista, szétbarmoló, sokat költő, de egyszerű módszerekkel (egyrészt hallás után, másrészt a gyártó paraméterei után menvén), nem mértem, nem csináltam új váltót, hanem elérhető árú alkatrészekkel tuningoltam...szóval hozzáértő nem vagyok, azok máshol kezdődnek (pl ozzy, kammerer, fapaci), egyszerű parasztlogikával kérdeztem pl a belső kábel nemcseréjének okát, hisz a hang a fontos, nem a gyári állapot és kényelem, szétszeded, leforrasztod, másikat be, ennyi, nem kell szakértelem hozzá, a forrasztásom minősége egy nagy rakás gané, de ott marad, működik a doboz.
    Dobozon belül nekem dobozonként pont annyi van, mint kivűl, tehát amit okoz a kábelcsere dobozon kivűl, ami kényelmes és gyári állapotot megartó, ugyanezt okozza a dobozon belüli kábel csere, sőt...valószinűleg a dobozon belül sokkal rosszabb kábel van, mint amit sokan lecserélnek dobozon kivül...s nekem ott enyészik el ennek a logikája, hogy a hifiben a hangnak kéne legyen legfontosabb szerepe, nem mentegetődzésnek...s dobozon kivűl követik is ezt a logikát, belül meg nem...ezért kérdeztem dgyurit is, szivesen segitenék neki, vagy bárkinek, ingyen, bérmentve, nem százezres dolog ez, hifi, legyen jobb, csak akarni kell, pár órás, pártizezres dologgal is lehet jelentős javulást elérni...a kérdés a passzivitás miértje, ha már a hang javlása számit kábelcserénél...a szakértő tuning pl Tüű Karcsinál kezdődik, régi váltó ki, mérés, új váltó-kábelek be, mérés, korrekció (persze ennek ára van), az én tuningom csak mezei javitás a gyári hangra vonatkoztatva.

  • #10726912

    törölt tag

    Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Nem nyalizni akarok, de Dorian, dgyuri és mindenki előtt le a kalappal, nagyon kulturáltan és vitapartner szinten reagáltatok, mégegyszer köszönöm :C :R
    Dgyuri: irtál most sokmindent, ami miatt igazat kell neked adnom. De azt tudd, hogy nem turkáltam a zsebedben, ha kiadás an, akkor nem a hifi az első, természetesen más az első, én is hamarosan ebben a cipőben leszek. Most voltam olyan helyzetben, hogy két éven keresztül vagy kint voltam külföldön, és emiatt volt időm gondolkodni, olvasni, stb, és emiatt volt és van MOST pénzem, vagy otthon voltam és ott meg volt időm a hifit bütykölni.
    Amit disznész mondott abban nagy igazságok vannak, amik mentén lehet érteni az arany középút miértjét.
    Kis helyre igazitással még élnék: az én tuningom nem igazi tuning, az akkor lenne az, ha teljesen új váltót kisérleteznék ki, én meg pusztán a meglévő hangváltót javitottam fel elsősorban, kijavitva a doboz kirivó hibáit és tettem jobbá a kapott hangot. A Javulás a gyárihoz képest nálam ég és füld, és nagyságrendekkel lett jobb a gyáritól a jelenlegi állapot miatt a hangja, de nekem egy belépő kategóriába szánt mozis dobozom van, ahol pl magasat is cseréltem és a hangváltó és a vezetékek minősége is kritikán aluliak voltak.
    A ferritmagos tekercsről: sokan használják, van abből jó minőség, és van előnye a légmagossal szemben, főleg a 3 utas dobozok esetében. Ami konkrétum van a tiédnél, és amiket én átalakitanék-kicserélnék, az más alkatrészeket érintene elsősorban (azok cseréje reális esélyt mutatnának a javulásra), de ezt csak után a tudnánk megmondani ugyebár (én cserélném). A kábelnél pedig úgy hiszem-gondolom, hogy az a logikus, hogy az erősitőtől a hangszóróig egyforma van, hiszen akkor hallgatsz pl Zu kábelt. Ha a dobozon belül van X minőségű és márkájú, ami kiváló darab, akkor az a lgikus, hogy ennek az előnyét használod ki azzal, hogy kintre is legalább olyan minőségűt akasztanék, hogy a bent lévő tudását kiaknázzam :)
    Tüű Karcsit csak azért emlitettem, mert épp nem jutott más az eszembe.
    Dorian, téged is megértelek, évekig nem volt időm és lehetőségem arra, hogy hifizzel, sőt, évtizeden is túl vártam, hogy elkezdhessem, se anyagi se idő nem volt rá. S valószinűleg nem lesz megint pár évig időm (anyagiakat pedig nem akarok belefektetni pár évig biztosan, aztán majd kiderül).
    Mindezkhez hozzáfűzvén: én végig csináltam egy utat, aminek eredménye fantasztikus. Mondom ezt úgy, hogy hallottam mások rendszereit, és van viszonyitási alapom. Vágynék én is jobbra (van jobb), ez van, ezt is szeretem.
    A tuningolást nem csak hangfalnál követtem el, s még nem végeztem a rendszerrel. Fogok majd egy-egy változtatásról és annak hatásáról beszámolót tartani, hétvégén lesz időm, a hangdobozokat is leirom, igyekszem majd objektiv lenni, s eleve nem csak saját véleményem lesz, hanem másoké is (főleg laikusoké.
    Köszönöm mindenkinek, ha valakinek jut eszébe még bármi, irja le, szivesen veszem :)

  • #10726912

    törölt tag

    Szeretnék elkezdeni egy leirást a rendszeremről, tapasztalatokról (anno ezért is szorgalmaztam ennek a topicnak a létre hozását, legyen egy hely, ami erre is lehetőséget ad)
    Kezdésnek az erősitőről irok.

    Mindenekelőtt köszönetet szeretnék mondani kammerernek, ő segitette a rendszerem alapjait megszerezni és az ő tudásával, tanácsaival, sok beszélgetéssel felvértezve haladtam nagyon sokáig a rendszerépitésben (nem végig, de ez igy van jól, az alapokat Ő adta :R ).

    Kammerer tanácsára megvettem a Magnum Mf-MP 160 elő-végfok párost 125 ezerért. Erről azt kell tudni, hogy a Rega-nál dolgozó tervező mérnök alapitotta ezt a céget. Angol elő-végfok, 750 euro volt darabonként az ára 1998-ban. Egyszerű kivitel, végfokon két bemenet, két hf kimenet, főkapcsoló, előfokon bemenet választó, ballance, volume, és pár hasznosnak tartott dolog, amiknek kiiktatását tervezem (mono-stereo váltás, mute), illetve a főkapcsoló.

    Javitani kellett a végfokot, 3 helyen kontakthibás volt, ezt a Gál Tamás alias TMP Audio "Tompija" végezte, kérésemre kicserélte a hangfal csatlakozókat is rajta, mert a gyáriak már erősen elkoptak, a műanyag szoritók letörtek. Tompitól tudtam meg, hogy ebben a végfokban eredetileg Toshiba tranzisztorok voltak, ezeket valaki kicserélte Hitachira, amiknek a tipusa megeggyezik azzal, amit Ő is beépit az erősitőibe, Ő is jobb hangúnak találja ezt a tranzisztort. A javitás összege a módositással 20 alatt volt, köszönet érte Tompinak itt is :R

    A végfokban ki lett iktatva a tápaljzatti csatlakozó, tápoldali biztositék és annak aljzata és a főkapcsoló ismagyarul a tápkábel közvetlenül a táptrafóra van forrasztva. A tápkábelt az erősitőn belül rögzitettem. A főkapcsoló mind a fázist, mind a nullát megszakitotta, ez a kapcsoló vissza lesz kötve, de csak a hideg ágon, a fázist nem fogom megszakitani, igy elvileg kisebb a rontó hatás, főleg úgy, hogy a kapcsoló mindkét ága a hideg ágra lesz kötve (dupla keresztmetszet).
    Kerestem másik kapcsolót, valami hifi szempontból jó minőséget, nem nagyon találtam semmi értelmezhetőt, igy megmarad ez a kapcsoló. Szétszedni nem merem (érintkezési pontokat szerettem volna megtisztitani korróziótól), félek, nem tudnám össze rakni.

    A végfokban még lett annyi módositás, hogy a hangkimeneten is volt biztositék, először ezt iktattam ki, s sok változtatás külön lépcsőként lett megcsinálva. A hangoldali biztositék foglalata is ki van kerülve, a nyáklemezre alulról van forrasztva Taralabs vezetéke megduplázva a foglalat belépő oldalától, és ez vezeti ki a hangot a banándugó aljzatig, erre azért volt szükség, mert a nyáklemezen a hang útja ebből a pontból nem egyforma hosszúságú.

    Az előfokban is megvan ez a változtatás a tápoldalon, azaz direktbe kötve a táptrafóra a tápkábel.

    Minden változtatásnál javult a hang. kisebb.nagyobb mértékben. A hangoldali biztositék és a tápoldali együtt simán vaktesztelhető lenne, bevállalnám, akkora a különbség. Mikor kivettem a hangoldalon a biztositékokat és csak át volt hidalva, már akkor elképedtem, mekkora változást hozott. Mikor később a tápoldalon áthidaltam a biztositékot (megpatkoltam), a homlokomra csaptam, hogy: "Ó de hülye vagyok, miért nem csináltam meg előbb!" és közben vigyorogtam az eredmény miatt, megint ment az áthallgatása a zenéknek, amiket ismertem már (dsd, flac).
    A tápkábel direktbe kötése pedig dinamizmust hozott, nagyobb lett a mélytartomány, jobb lett a térérzet. Mindezt megfejeltem az elosztó kiiktatásával, magyarán mondva most a készülékeknek a tápkábeleiről leszedtem a dugvillát, és össze van tekerve a 4 készülék plusz a faltól jövő tápkábel drótja. Ez is főleg mély terén hozott pozitivumot, ott lett hallható javulás. Kismértékű javulás, vakteszten boknám, de első pillanattól hallható. Ezzel vitatkozni lehet, mert pl a fiam nem hallotta, nem tudta, mit keressen, igaz, hogy eléggé másnaposan ültettem le a hifi elé...később meg már tudta, hogy mi a változtatás, igy nem lehet tényként kezelni. Én hallom, nekem jobb lett, marad igy, össze lesz forrasztva és szerelődobozba rakva.

    Az opampoknál kétlépcsót jártam be, amit száz százalékig nem lehet bizonyossággal kijelenteni, de a változtatások egy részének hatását ismerem, igy az opampok hatását is azt hiszem, eredményesen ki tudtam szűrni.
    A gyári opamp helyére (az előfokban) bekerült egy adapter, erre pedig AD827 került, ennek az ára 3800 Ft, adapterrel, szállitással volt 5800 Ft.
    Az erősitőt járatni kellett sokáig, kell 2-300 óra használat, mire az opamp elkezd megnyilni. Még hárásó sem hallotta a hangját tljesen (nem is fogja már).
    Mikor elnyerte a hangját, hirtelen, pár nap alatt kezdett el változni drasztikusan: Hatalmas térérzet jött, sokkal nagyobb, mint a gyárival. A sávszélek széttolódtak, a mély sok hzelyen sok lett (pl jazz, elektronikus, bizonyos koncertfelvételek) de ez a vérszegényebb komolyzenei felvételeket tette jobbá, a nagybőgő, zongora hangsúlyosabb lett. Hozzá tartozik az is a történethez, hogy ekkor már Foobar-ral zenélt a rendszer a Nuprime daccal, mezei laptoppal, és sokat adott ehhez a képhez az IC csere is, de ezt majd később). Itt még a tápoldal nem volt jelenlegi formájában, pl elosztó is volt (ugye minden mindenre hat).
    Ezután beszélgetés ismét kammererrel, emlitette, hogy van ettől jobb is, de hát az nem hoz ennyit és sokkal többe kerül, meg az már határeset ebbe a rendszerbe...a válaszom annyi volt: HOL VAN, MI AZ, MICSINÁL, HONNAN RENDELJEM? :D
    Ez mondjuk igaz volt minden általa javasolt javitó hatású tanácsra ("ha kammerer mondja, akkor ugrassz a kútba? Természetesen!) Ez azért lényeges, mert nem volt semmilyen tapasztalatom hifiépités terén, igy vakon rábiztam magam a tudására, kiegészitettem saját logikámmal, tervezéseimmel, ezt majd szétválasztom nemsoká (meddig kammerer, s mi a saját kútfő)
    Második változtatás az OPA627 mono opamp lett. Ennek ára a dual adapterrel és szállitási költséggel együtt 26000 angol oldalról rendelve (ugye ebből két darab van).
    Ez is járatva lett, konkrétan heteken keresztül ment a rendszer folyamatosan éjjel nappal, kb beszédhangerő felével, nem voltam otthon, szoba ajtó becsukva, fiam felügyelte (22 éves, rá mertem bizni, az opampot is ő szerelte be, nekem időhiány miatt nem volt lehetőségem).

    Ez az opamp hozott olyan változásokat, ami megmutatta, hogy mi a különbség a sokpénzes hifi és a kevéspénzes hifi között. Minden megfogottabb lett. A 827-nél sok volt a tér, minden visszhangott, még a laptoppal is, talán emlékeztek, irtam, hogy ha nem vagyok a helységben sem, akkor is visszhang van, másik helységben is hallani lehetett pl a Rádio1-el is, hogy teres, visszhangos. A zene kilépett a szobából és elindult a hortobágyon, másik irányban meg az Ural fogta meg...szóval volt annyi tér és visszhang, ami miatt fárasztó lett az érdekes és meglepő hatás, hosszú távon belemászott az ember agyába és a visszhang elnyomta a zene testét.
    A 627-el megfogott lett a hangkép. A mély visszafogott lett, de ha szól, akkor külön skálázza a frekvenciákat, a magas lecsengése pontos és semleges, az egész hangkép szembehunyósan lett kellemes, és a hangok életszerűbbek, mint valaha. Egyszerűen jobb, neutralis, pontos, nincs óriásbarlang hatás. Akkor van visszhang, mikor a felvételen is van, ez a jazz-nél, a klasszikusoknál és a metálnál egyaránt kivánatos, a pop, elektronikus is hallgathatóbb lett. Mindez egy végső összegzés is, mert az utolsó változtatások egyike az opampcsere is, és annak is be kellett járatódnia.
    Amiket kammerer javasolt: opamp csere (főleg az első, a másodikat már ár-érték miatt kétségesnek érezte), a biztositékok kivételének hatását tudja, de nem javasolja kiiktatni, a tápkábelek direktre kötését ellenzi az elosztó kiiktatásával együtt, gyűszűvel a tengert, oda a mobilitás, nem bontható, nem cserélhető a rendszer, stb.
    Az erősitő átalakitáshoz tartozik még, hogy ki lesz iktatva az ic kábelek dugója is, illetve az erősitőhöz csatlakozik ilyen szinten, hogy nem használom banándugókat sem, ezt sem helyesli kammerer.
    Én hallom hatását, vállalom a kényelmetlenséget és kockázatot (biztositék eltávolitás), a fentieket kammerer védelme miatt irtam, aki elitéli tetteim, az engem itéljen el, az én vétkem, vagy ahogy Dorian fogalmazott: radikális hifi szemléletem :)
    Szerk: nem 750 euro, hanem dollár...azt hiszem, lényegtelen talán :B

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Mathiask #6316 üzenetére

    Talán akkor lenne rendben az egyensúly, ha azok, akik zenét akarnak hallgatni minőségibb szinten, mint a minihifik meg a belépő hm mozis cuccok, azok rendelkeznének bármilyen tapasztalattal. Általában az van, hogy nincs semmilyen tapasztalatuk, vagy ha van, akkor az nagyon alapszintű, s igy nem tudják, hogy miről ir az átlag hifista (átlag alatt veszem a középszintű minőséget hallgatót, tudom, ez erősen szubjektiv, vonatkoztassunk el ettől). Nincs gond azzal, hogy szélsőséges irsokkal találkozik, ha ide téved ilyen topicba, hátha kap kedvet, hogy a hitetlenkedésen kivűl tapasztalatokat is szerezzen, hogy vajon mi az, amiről itt beszélnek?
    Szerk: van egy Marshall bluethoot-os hordozhatóm, jó minőség, mégse tudnám ilyesmivel elképzelni az életem, ilyen szintre elképzelhetetlennek tartom a vissza lépést. Olyannyira, hogy hosszű évekig (több mint 10 ) nem hallgattam semmilyen zenét, mert nem tudtam nekem megfelelő minőségben hallgatni.

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Mathiask #6324 üzenetére

    Nekem a kettő ugyanazt jelenti. A hifizés és a zenehallgatás nekem egyforma fogalom, össze fonódott, pont ez volt a pajom sokáig. Mikor elkezdtem össze rakni a jelenlegi rendszerem, akkor sem hallgattam rajta zenét, csak kisérleti jelleggel: nem szólt úgy, ahogy akartam. Jóideje már megüti ezt a szintet, elvárom, hogy leültessen maga elé, s erre képes már hónapok óta (talán Januárvan érett meg ily mértékben a minősége igazán, bár előtte is voltak kellemes óráink).
    Ez pont olyan, mint a változtatásaim...abba is bele lehet szőni, hogy azért csinálom folyton, mert nem vagyok elégedett...ez sincs igy, egyszerűen azért csinálom, mert a végére akarok jutni a logikának, meghallgatni a lecsupaszitott rendszert, ami nagymértékben ki van szolgálva tuninggal. Ha igy maradna a rendszer, akkor is járna kezem-lábam, majd kiderül, hogy a további mit változtat...lényeg, hogy a zene és a hifizés karöltve jár, s ez a legtermészetesebb, legjobb módja a hifi zenehallgatásnak. S hogy miért nem hakllgattam zenét tizenévig? Mert alkalmatlan volt rá az akkori rendszerem, semmilyen élőhangot, sőt, semmilyen hangot dalt, zenét nem tudott, nem tudtak lejéátszani úgy, hogy ne érezzek rajta egy csomó hibát. Volt egy ismerősm, annál hallottam egy elég komoly rendszert (akkor annak számitott), szemem-szám eltátottam, onnantól nem létezett alacsonyabb szint.
    Jó annak, aki ismer egy bizonyos szintet, és képes jól érezni magát bőven az alatt...sajnos én nem ilyen vagyok. Ez van.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Dorian #6370 üzenetére

    Hallottam már. Nem vagyok bajban, képes megidézni a rendszerem az élőzene varázsát, ez volt a célom. Akarok hallani még élőzenét, rendszerrel utolérni nem lehet, ez nyilvánvaló.
    De silány minőségben nem fogok ezentúl sem hallgatni zenét, azt meghagyom a megalkuvóknak :)
    Dißnäëß : Mehet az akusztikáról a "lötyögés", elfér, ahogy az erősitő épités, koncertélmények, rendszerről beszámolók, s minden, ami szervesen vagy kiszolgálóként kapcsolódik a hifihez. :R

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    Folytatás: Hangdobozok
    Eredetileg Canton GLE 490.2-es dobozokat vettem meg. Új áruk 300 felett volt, belépő szint, üzletelni akartam vele, tovább adni. Kammerer tanácsára tartottam meg, mondta, van benne potenciál, a mély és középsugárzó a Canton középkategóriás dobozaiban is megtalálható, de tuningolni kéne.
    Nos, valóban ráfért. Egyrészt mozis akart lenni hangolásilag, a gyár frontoknak szánta, árulta, dübörgősös mély, visitós magas, ahogy illik. Kammerer lekérte a gyártótól az alkatrészek értékeit, neten több mérés is megtalálható a dobozról, amik egybehangzóak voltak, kezdhettünk.
    Többlépcsőben készült el a doboz, Kammererrel az egyik megbeszélés tárgya a magassugásrzó cseréje volt. Scan Speak D2905-9500.
    A kábelezés először AudioQuest type4 volt, ezt később lecseréltem Taralabs Prism Biwire-re (dobozon kivűl is ezt használok, ezért döntöttem igy).
    A mélysugárzó kb 600 Hz-en van vágva felül, eredetileg 300 körül volt, ezzel igyekeztünk melegebbé tenni a doboz hangját.
    A középsugárzó soros ágon 120 helyett 112qF-et kapott, ezzel kicsit feljebb van vágva, nem ment a rovására.
    A hangváltó szét lett szedve, le lett forrasztva a panelről. Oka hármas eredetű: egyrészt a lábtól lábig forrasztás jobb hangot eredményez, egymáshoz tekerve a lábakat, s utána befuttatva forrasz anyaggal lehet a legjobb hangminőséget elérni.
    Másrészt igy a panel nyáklemez nem rontja a hangot.
    Harmadrészt kb 3-szor nagyobb területen lettek szétpakolva az alkatrészek, hogy azok elektromágneses mezői ne rontsák egymás hangját.
    A hangdoboz banándgó aljzata úgy lett kialakitva, hogy az csak szoritóként funkcionál, de a hangjel nem megy át rajta, a hangdobozból kivezettem a vezetéket, s az erősitő vezetékével össze van szoritva. A banándugó aljzat furata meg lett oválositva, igy fér el benne dupla annyi drót.
    A hangváltó végleges alkatrészei:
    Soros ágon az ellenállások le lettek cserélve Jantzen Superes ellenállásokra.
    A kondenzátor a középsugárzó soros ágában le lett cserélve Wilmslow Supersound és ClarityCap fólia kondenzátorokra, ezek párhuzamosan vannak berakva egymással az eredeti elektrolit helyett. Szintén a középsugárzóhoz lett véve Jantzen Wax Coil impregnált rézfólia tekercs, ugyan ilyen került a mélysugárzókhoz is.
    A magassugárzó Jantzen Alument fóliakondenzátort kapott.
    A hangdoboz 72 ezer volt használtan. A kábel 50 ezer. Hangváltó alkatrészek 150 ezer. Magassugárzó 45 ezer.
    Az eredmény:
    Sima hangja van. Nagyon nyugodt hang. Természetes, hosszan hallgatható. Rosszabb minőségű zenéknél sem torzit semmilyen tartományban. Nincs kásásság, nincs kiélesedés. Nagyobb hangerőn is megmarad ez a jelleg. Életszerű a hang, jól áll neki a jazz, klasszikus, de a metálzenétől sem omlik össze, elvállnak egymástól a hangok kellőképpen. A közép és a magassugárzó élessége megszűnt, helyette selymes a magastartomány, közelről hallgatva a hangszórókat sem fülsértő rosszabb minőségű zenével sem. Tér, szinpadkép pontos, nem érzem kuszának a produkciót. A mélytartomány kellően lekövethető, nem döngős, nem tolakszik, inkább vissza fogott, a különböző frekvenciák, ha a zenében egymás után következnek, jól elkülönülnek, nem csak hallkabb vagy hangosabb a mélyhangok sokasága.
    Alsó mélytartomány terén szegényes, szubbméllyekre esély sincs, ez, nem olyan doboz, de nem is hiányzik (tudom, a zene része, akkor sem hiányzik). Minden másban nagyszerű minőségű hangot produkál, kisérő jellegű magastartománnyal, ami belesimul a többi hangba, nem tolakszik, s a mély azért meg tudja mozgatni a fotelt, ha olyan a zene és a hangerő.
    Ez igy 320 ezer környékén mozog, elégedett vagyok az eredménnyel :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Dißnäëß #6427 üzenetére

    :R Csak a záróakkordokat eltolom...aztán ennyi a történet. Lesz még egy :))
    dgyuri:Amiket kammerer javasolt, az kb a harmada. Ő az AQ type4 kábelt javasolta (ez volt is benne, lecseréltem) ez 20 ezer volt, ha jól emlékszem, a magas cserét én szorgalmaztam, ő azt mondta felesleges, illetve nem éri meg, alkatrészek terén kb 45 ezer lett volna, tehát anyagáron 65 ezret költött volna kammerer, ez kb 130-140 ezer forint. A többi az én ötletelésem volt, a magassugárzót ő ajánlotta, de azt mondta, elégedjek meg a Canton eredetijével. Ha valami szakihoz mész, az viszont általában utanként 100-150 ezerbe kerül.

    Kiváncsi vagyok a véleményedre, a tapaizoéra is (mikor először hallotta, azt mondta, dobjam ki :DDD Azóta nagyon sokat változott :)) ), s persze sokak véleményére.

    Nem tudom, mi éri meg jobban. Nem az volt a célom, hogy ár-érték arányt nézzek, hanem az, hogy a lehető legjobb minőségben halljam szólni a meglévő renszerem. Nem szempont az eladhatóság, az sem, hogy cserélgessek, nekem ez van, ezt fogom szeretni, ezt szeretem, idő kell, hogy hallgathassam sokat, nem akarok sem keresgetni, sem másképp foglalkozni vele. Van még teendőm, de az már levezetés lesz, 1-2 nap foglalatoskodás (pl rca kábelek direktbe kötése). Eléggé sajátomnak érzem, sokat dolgoztam rajta, éjszakába nyúlóan, pénzt sem sajnáltam, hogy EZEK a darabok hozzák ki magukból a legtöbbet.
    Ez csak egy történet, a rendszerem története. :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #92251648 #6500 üzenetére

    Ez nagyon igaz :R A hallgató tapasztalatszerzése, koncertek, másoknál való való hallgatódzás, hifi kiállitásokra eljutni...ebből tanulhat mindenki és valóban ez a legfontosabb. Nagy igazság, sokszor elmondtam magam is :) :R

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #92251648 #6504 üzenetére

    :) A kiállitásoknak is megvan a maga haszna, találkozik az ember új termékekkel, s ugye van, aki egész tűrhetően össze rakja ott is a rendszerét.
    Felirjuk a naptárba :D

  • #10726912

    törölt tag

    Utolsó fejezet: Forrás, dac, kábelek, dugók.
    Hf ábelnek a Taralabsot választottam, kammerer emlitette mint jóhangú dolgot, de nem akarta, hogy megvegyem, megvettem. Azóta is 200 ezer Ft környékén látom, ha látom ezt a kábelt külföldi oldalon (pl ebay,), én itthon vettem egy adagot 65 ezerért, a dobozok belsejébe Németországban találtam ugyanezt kb 52 ezerért, szerencsém volt. Tápkábelnek is Taralabs Prism-ből készitettet vettem, ebből van 3 darab, illetve van egy Musicable Reference PowerChord nevű ezüstözött, ez van most a forrásnál. A falialjzattól a tápkábelekig Audio Note B kábel van berakva, ezt háráso ajánlotta, van még belőle, ki fogom próbálni az ezüstözött helyett is. Villásdugókat, dugaljakat, elosztót stb nem, illetve egyre kevesebbet használok, erről irtam már, dinamikusabb, jobb a rendszer, minnél kevesebb ilyesmi van, annál jobb a rendszer hangja. Cserébe nincs mobilitás, meg nincs cserélhetőség, hamarosan direktbe kötök mindent fél méter vezetékkel a direkt nekem épülő Paks 2-re ( :D kammerer pedzegette ezt :R ).
    IC kábel sokáig Taralabs Vector 2 volt, ez mindig kikerült megfhallgatásokon a rendszerből, megvettem egy Kondo ksl2-őt és egy Wireworld platinum mikro reference ezüstöt migabitól, illetve egy kondót mástól is, igy ez még kérdéses, hogy marad e az ezüst ic-nek, vagy kondo lesz végig. Dugókat és dugaljakat itt is hanyagolni fogom, direktbe kötés itt is meglesz, hatásáról be fogok számolni. Usb kábel Chord Silver van jelenleg, nem tudom, megmarad e, ki fogok próbálni rézből is, akár kondóból készitettet...majd alakul.
    DAC és forrás a Marantz NA 6005 volt, jóhangú darab, de amint meghallottam a Nuprime HD AVA usb dacját, a Marantznak mennie kellett, a laptoppal is sokkal jobb volt a Nuprime. Tört áron vettem meg 75 ezerért, mivel az előerősitő center és sub kimenete nem szól. Ezen akkor fogok tovább lépni, ha valami megveri egy az egyben olyan mértékben, hogy ne legyen választásom, persze elérhető áron.
    Forrásnak vettem végül hosszas tanakodás után a Bodor pc-t, ezt szintén hallották páran (Earl001, ő azt mondta korrekt, háráso, ő oda vissza volt tőle), azóta ugye járatódott, finomodott a hangja ennek is. Még csak win10, fidelizer, jriver és Tidal megy rajta, a hangja valóban megszolgálja az árát, bár egyszerre változott minden, de összehasonlitásképp volt próba HP EliteBook-ommal is, amin a Bodor előtt is hallgattam a rendszert, hát...a laptopom egy darab kuka...s a fiam laptopja is a Bodorhoz képest.
    Emliteném még a LiquiPads type4 készülék alátétet: ez ugye folyákony-szilikonos gélpogácsa műanyagban. Hatása ennek is jó, simább, szebb lesz a hang tőle, megértem, hogy az AV Online-n tesztje után a tesztelők is elkezdték használni. Doboz alátétnek homokkő van, egyszerű fémtüskével, beszerelésre vár a ViaBlue tüske. Hifiállvány gránitlap aluvázon, kb 120 kiló.
    A rendszer hangját előzőekben leirtam, igy attól eltekintenék. köszönöm a türelmet mindenkinek, a beszámoló végére értem :R Mindenkinek további jó hifizést :)
    Megköszönöm kammerer, háráso, tapaizo, migabi, kvadlipot, ozzy segitségét (s másokét is, akik nem ismertek a fórumon), beszélgetéssel és hallgatódzással, konkrét tanácsokkal stb segitettek kiismerni magam a hifn belüli igényeimmel szemben. :R :R Köszönöm mindenki más segitségét is, akit elfelejtettem megemliteni :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz dgyuri0123 #6519 üzenetére

    Kvardlipot: :R Én is remélem, hogy sokat hifizhetünk együtt :)
    dgyuri:
    Megforditottad a történetet.
    Hallgattam többféle kábelt,nem akarom lecserélni. Egyetlen dolgon gondolkozom, ami cserés lehet, az pedig a DAC, de ez is kérdéses, hogy mire, s egyáltalán. (az is lehet, hogy a Pioneer-re, ami pl neked van, vagy épp tapaizonak, de ugye ebből is lejátszó mentes kéne...szóval passz).
    Innentől kezdve visszafelé sül el az egész.
    Hallom, hallgatom a rendszerem dugókkal és anélkül. Tehát nekem van viszonyitási alapom, hiszen eddig dugókkal hallgattam, s az rca-nál még mindig azzal teszem (meg van pár tápdugó is egyenlőre.
    Ha kiveszem az rca dugókat és a dugaljakat a jel útjából, akkor ugye fogom hallani, hogy van e változás, ha van, akkor milyen irányban. Kell e a dugó és dugalj mentesség, vagy maradjon, mert azzal jobban szól?
    Kérdem én: ezen mi a placebo? Miért kéne folyton folyvást ellenőrizgetnem magam, hogy vajon ettől jobb, meg ettől is, meg attól is jobb e igy? :F
    Ott van a rendszerem, azokat a kábeleket akarom használni, mert használtam mást is és az nem kellett.
    Mobilitás sem érdekel ilyen szempontból, mert ugye ezek a kábelek kellenek.Nem, NEM akarok vég nélkül hallgatózni, meghagyom azoknak, akik folyamatosan akarnak.
    Viszont: TE hallottad a rendszered dugók nélkül? Dugaljak nélkül? Ha nem, akkor nem lehet, hogy az a placebó? Honnan tudod, hogy a te rendszered nem placebós? Hisz Én próbáltam a rendszert dugókkal s ki fogom anélkül is...neked van tapasztalatod? Ha nincs és nekem van, akkor miért én kapom meg a placebós veszélyét? Miért nem azok, akik dugókat használnak? :F
    Megkaptam azt is, hogy azok reszelgetik a rendszerüket folyamatosan, akik nem elégedettek a hallottakkal. Nem, nem most, de régebben. Miért lennék én elégedetlen a rendszeremmel akkor, mikor ÁLLANDÓRA kötöm, förrasztom, csinálom?
    S miért kéne visszaigazolásra lehetőséget hagynom?
    Ha eljön valaki, meghallgatja a rendszerem. Olyan, ott van, kész van (kész lesz). Nem akarom azért dugók és dugaljak tömkelegével hallgatni a rendszerem, mert másoknak tudjak vissza igazolásra lehetőséget biztositani, hogy ezzel vagy azzakl a kábellel jobb! Ezt kapom egyik érvként, nem cserélhető...nem kell annak lennie! Volt cserélgetve a kábel, megvolt az össze hasonlitás, pont.
    Ha valaki azt akarja megtudni, hogy milyen a rendszer dugózatlanul és dugaljatlanul, eljön, hallhatja, Hogy mi a különbség dugókkal? Mindenkinek akad otthon kábele, hajrá :)
    Szóval forditottan magyaráztad, érvelted le a tetteim. Már túl vagyok a változtatok mindenhol, mert hátha valami jobb. Nem érdekel. Szeretem a rendszerem, hallgatom, végigviszem a logikám mentén a változtatásokat, s ennyi. :) ha nem lesz jobb, tudni fogjátok, a furutech is lehet jó. :R

  • #10726912

    törölt tag

    válasz salesman #6527 üzenetére

    Majd mutatok, ha hifizünk :D :R
    Dgyuri: Amig garanciális, addig semmiképp. Utána bármibe (szó szerint, legfeljebb meg bánnám, mint a kutya, amelyik tizet fialt :D ). Nekem már nem kell v isszaigazoás, hanem pont a direktbe forrasztásnak az igazolása kell. De majd szólok róla, hogy mivan...
    Ismétlem, vezetéket nem akarok cserélni, nekem ezek kellenek :) A többi meg a kiváncsiság. S egyetlen szent dolog van: a hang :R
    fehér ember: akarok eljutni oda is :)
    dgyuri: érdemes lenne bele kostólnod a Kondo világába...elég nagy varázslat az a 40 éves ic kábel :) Csak ne legyen rajta rossz rca dugó...hogy én hogy utálom a dugókat :(((

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Dißnäëß #6620 üzenetére

    Még a Hifi topicban írtam le, hogy a hifi számomra egyet jelent a múltidézéssel...azt halhassam, ami a rögzítés idején történt...tudom ez lehetetlen, ha minden tökéletes múltidéző a rendszeremben, akkor is ott van a felvett anyag korlátja..de ezzel még nem lehet megmagyarázni egy tökéletlen rendszer létjogosultságát.
    Disznész: az a legszebb élmény, mikor elhoszed, hogy ott, abban a pillanatban a hifi minden szabálya, törekvése és a zenehallgatás szeretete egymásra talál🙂👍

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Dißnäëß #6625 üzenetére

    Az autóban azóta tudom élvezni a zenét, mióta a V40 a forrás. Akkor sem azt hallgatom, amit a rendszeren. A jó rendszer kihegyezett oldala segít, nem bánt. Értem mit próbálsz mondani, olyan szintű highend audiophil rendszerrel nem találkoztam, ami tönkre tette volna a zene hallgatást. Dw majd hifizunk együtt :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz salesman #6647 üzenetére

    Szia. Decemberben megyek haza németből.
    Mindenkinek: [link] Egy kis érdekesség Japánból :))

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Dißnäëß #6651 üzenetére

    Mindkettő olyan, amivel foglalkozik a hifi társadalom. Az árnyékolás es a virtuális föld hatását sokan kipróbálták. Ki fogom én is! Készüléken belül a trafót akarom árnyêkolni, s mellette pl a tápkondikat is, egymástól és a környezetüktől, a trafó árnyékolását sok helyen látni, kérdés ugye, hogy mennyire fáj anyagilag..a virtuális földet meg majd kipróbálom pl elemekből megépítve. Árakat tekintve nincs kétségem, hogy qrva drága cuccok a patkányok meg a fadobozok is...szóbal inkább ne halljam őket :D

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Dißnäëß #6663 üzenetére

    A patkányok helyett akarok árnyékolást. Ráprobálkoznék, de kétlem hogy megfizethető. Mint ahogy a virtuális fadobozt sem tartom annak. Nem tudom mennyibe kerülnek, de számításom alapján a rendszerhez kéne 2-300 ezres beruházás, amit soknak tartok. Virtuális földnek össze fogok rakni itt kint unalmamban ceruza elemeket, az árnyékolás meg majd alakul :) Én nem tudok rajta vigyorogni, inkább az a kérdés, van e olyan jó a rendszerem, hogy meghallanám e a jótékony hatásukat. S innentől jön a tapasztalat hiánya a képbe. Szóval kellene patkány :D
    Ozzy: erről majd beszélünk :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Dißnäëß #6667 üzenetére

    Nem szép, s nem értelmezhető, hogy miért ilyen formájú, ez igaz, bár azt se értem, miért patkánynak hivják, mikor kb olyan, mint a régi lovas magyarjaink vizhordó bőrcucca.. :D Mindegy, ilyeneim nem lesznek, szóval pénisz formája is lehetne. :))

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Dißnäëß #6671 üzenetére

    Ha megvenném, mert volna rávalóm, szerinted nem önteném át abból a sz.rból egy normális tartóba, ami izléses ? :D Ha használ, nem érdekel hogy hat, hasson és marad. De ezek megmenekülnek... :))

  • #10726912

    törölt tag

    válasz p76 #6676 üzenetére

    Mindegy, már elvitték :((( Pedig milyen szép lett volna az erősitő mellett :O

  • #10726912

    törölt tag

    válasz migabi24 #6688 üzenetére

    Nah, ez a topic se volt még az alkoholizálók tere...maradok a dájcse sörnél :D

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz bta1 #6705 üzenetére

    Értem, köszönöm a tanácsot. Ceruzaelemes megoldást fogom elkövetni, nem a dobozos drága megoldást, igy párezerből megúszom, nem lesz nagy összeg, inkább pepecselés.
    Ribi: én se tudom, mit kell alkalmazni, halvány fogalmam, hol lehet és egyáltalán mit venni. Ez távolabbi terv, talán jövőre ráugrok, utolsó simitások egyike :)

    Neked és mindenkinek, akik offba teszitek a mondandótokat, ALAPITÓ TAGKÉNT ÉS SZAVAZÁS ÁLTAL EGYIK MEGVÁLASZTOTT HÁZIGAZDAKÉNT kérés:
    NE OFFOLJATOK! A technikai-mérnöki témakör pont annyira tartozik a hifihez, mint a kék gyöngy, minden ide tartozik!
    Idéznék a nulladik hsz-ből:
    "Ezennel tehát "Audiokultúra" néven létrejön egy olyan hifi topik, amely tematikailag szintén általános egészében átfogja a hifi bármely lehetséges témáját, sőt, (lásd például zeneszerzők, zeneművek, hangszerek, hangversenytermek, előadók, előadások, hangfelvételek, hanghordozók, hi-fi készülékek, hifi kiegészítők, DIY hifi, kísérleti hifi...) TÉNYLEGESEN átfogni szándékozza a hifi bármely lehetséges témáját,
    (...)
    ebben a topikban bárki, aki
    - bármilyen marginális hifi=audiokulturális témáról,
    - bármilyen extraabisszikus tárgyalási mélységben,
    - bármilyen gondolati-képzeleti-elvonatkoztatási-ötletelési-sejtési-sejtetési-feltételezési (de nem az "aztcsiripeltékamadarak-hallottukharangozni-patakiattilánakmondtákazufók-bemondtaahírtévé") szinten,
    - bármilyen csírabimbó kísérleti állapotban,
    - bármilyen csimborasszó vagy marianaárok felkészültséggel,
    - bármilyen magasfilozófiai életrevalótlansággal vagy szupermérnöki jéghátánmegéléssel,
    - bármilyen szőrszálhasogató részletességben,
    - bármilyen (a témához általa illőnek vélt) végtelen terjedelemben
    érdeklődni, közreadni, beszélgetni, vitatkozni szíveskedne, az itt UGYANOLYAN kellemes környezetben és közösségben, otthonosan, kényelmesen, régiráérőstörténetmesélősen tehesse, mint aki csak egy modernrohanóséletsocialmedia közhelyfélmondatot akarna idevetni."
    Senki nem tol és tolhat le senkit, mert erősitő épitésről, vagy bármilyen diy témáról van szó, ez is a hifi része. Nem emlékszem arra, hogy ezt bármelyik alapiró tag, vagy házigazdának, moderétornak jelölt személy kifogásolta volna, szóval offolás nélkül folytassátok.
    Köszönöm.

  • #10726912

    törölt tag

    Mindenkinek szólnék: talán mindenki között van a határ, az igazság mezsgyéje, a találkozás...kell a tartalom nêlküli pop, amihez emlékek kötődnek, kell a tartalom nélkül, mentsruációs görcsök közepette szimfonizált sz.rból várat építeni tudó mesterek legjobbja, kellenek a giccses koncertfelvételeken elcsukló sztárok videói, s kellenek minden szélsőséges irányzat legjobbjai a gyűjteménybe, miközben tudni kell az párszázéves komolyzenét és a 100 éves jazz-t is meghallgatni, mindenből keresni a mestereket. Egyetlen stílus van, amit nem szivlelek, az a Bódy Guszti Zsülikés...de hát kellenek kivételek...minden másban tudni kell megtalálni a legjobbakat. Az a nagyobbik baj, mikor komplett irányzatok vannak kizárva...nem hiszem, hogy a művészi irányzatok feneketlen hallgatása pótolhatja sok irányzat által adott legjobbak élményét és tudását.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #71562240 #6770 üzenetére

    Szabad bármennyit, csak nem tartom szerencsésnek :) Nem kell dijértékűnek lennie egy-egy zenének, hogy hallgassam, műfajnak sem kell olyannak lennie...van, mikor eltellik az ember a Liszt dijjasok körével és átmossa hallószerveit egy-egy szint alatti, tartalom alatti tüf-tüf-kuvik-kuvik alkotással..nálam a kettő nem zárja ki egymást.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #71562240 #6772 üzenetére

    Erotikus a hangja. Meg a látványa. Amúgy semmi :DDD
    Szerk: Te voltál a személyi edzője? :D

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #03969024 #6791 üzenetére

    Tőlem banándugózhatsz, csak közben nézegesd kammerert a pávatollal a hátsőjában (lesz, ami elterelje a figyelmed a banándugó rossz hatásáról :DDD ).
    Ha ideiglenes kábelt keresel, én is az AQ Type4-et javaslom, de használtan. Inditásnak megfelel, semmiben sem kiemelkedő, semmiben se kiemelő, nyugodt hang, túlontúl az, de kezdeni jó. Új árat tekintve hamarabb néznék valami Triangle Opera kábelt, vagy hasonlót, szokott lenni az avx-en pár nevesebbnek tűnő kábel, venném azt, ár-értékben és bejáratottság terén is megfelelőbbnek gondolom a használt kábeleket, később eladásnál se buksz rajta annyit.
    Banándugót is ki tudod próbálni, sőt, ha gondolod küldetek is neked, Jantzent is, meg Nakamichit is, legalább tudsz majd kicsit kisérletezni :) A tapasztalat a legjobb barát a hifiben :R

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #03969024 #6793 üzenetére

    [link] Naim...ehhez is lehetne hasonlitani, alku is elmegy.. [link] Erről a type4-ről is levágható a banándugó... :D [link] Hátha van minősége is a ProJectnek...talán az utolsót venném, legkisebb bukó, ez az ésszerűbb, persze a Naimot keresném jobban, akkor is, ha veszteséggel adnám el később :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #71562240 #6818 üzenetére

    Ha ettől jobb hangot kapnék, természetesen. Hisz a hifi végső célja ez, nemdebár? ;] ;)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #71562240 #6823 üzenetére

    Rendeltem audiophile kerekeket a ház alá, el tudom topni, természetesen a villanyoszlopokkal együtt. Ma-holnap otthon leszek, csak előbb meg kell tudni, hanyadikán lesz Szenteste, mert Jézus hangjait fogjuk hallgatni Nálad a rendszeremen, sokkal előbb nincs értelme haza indulnom, még a végén Nálam akarnád meghallhatni a rendszert :Y

  • #10726912

    törölt tag

    [link] Ki tud róluk közelebbit mondani? Nagyon sok jót mondanak róluk, árak is vakka 400-ezertől többmilláig..milyen hangszórókat használnak?

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz salesman #6845 üzenetére

    Nem állok neki, az enyém kész van, ezt a márkát azért kérdeztem, mert párszor emlegették más topikban. Nekem egyedül a dac a kérdéses, minden más betonbiztonságban van :) Se kábelt, se erősitőt, se semmit nem fogok cserélgetni. Csak le akarok ülni elé és hallgatni (na meg befejezni az átalakitásokat :DDD ). Isten ments újra kezdeni, egy porcikám nem kivánja, sok óra meló van benne, arról nem szólva, hogy semmilyen okom nincs rá :)
    tapaizo: Miazami??

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák