Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz ozzy711 #903 üzenetére

    "Nem tudom, hogy volt-e valódi süketszobában"

    Hát dehogynem tudod. Még ha a téma hivatkozott korábbi előkerüléseire nem is emlékszel ennyire pontosan, éppen az előtted levő kommentemből is kitűnik - meg az azelőttiből is. Tapasztalatra hivatkoztam. No persze, embere válogatja, én hosszasan bírom a végtelen csendet. Sőt.

    De nem arról volt szó, hogy ki mit mennyire bír vagy szeret biológiailag vagy szellemileg. A tökéletesség elvi dolog, és tökéletességről volt szó. Ezért kapcsolódtam bta1 kommentjére, miszerint hogy na ő aztán kíváncsi lenne valami tökéletességre. Ha hifiről van szó, akkor a szobaakusztikára vonatkozólag létezik elvi tökéletesség, azaz, a süketszoba elvileg tökéletes a hifire. Azt és csak azt visszakapni a hangfelvétel hallgatásakor, ami a hangfelvételből a rendszeren át tud jönni, ahol is a rendszer mint tökéletesen lineáris információáteresztő képzelendő el. Tehát hifire azért a süketszoba az elvileg tökéletes, mert az nem köp bele a hangfelvétel akusztikájába. A koncertterem ugyebár kell, hogy valami akusztikával bírjon, hiszen az a megkomponált zene része. De a hangversenyterem és az előadás akusztikája elvileg belekerült a hangfelvételbe, és a hifi rendszer arra való elvileg, és akkor tökéletes elvileg, ha a hangfelvétel információit adja vissza lineárisan, torzítatlanul. Erre a süketszoba alkalmas. Ilyen értelemben hifi zenehallgatáshoz van tökéletes akusztikájú zeneszoba. a süketszoba. Kit érdekel a gyakorlat, a tökéletesség elv!
    Teljesen függetlenül attól, hogy én egyébként szeretem és bírom a süketszobát hifi zenehallgatáshoz.
    Hogy a hifi zenehallgatáshoz a süketszoba lenne a tökéletes, azzal szemben fapacinak lett most értelmezhető ellenérve is, arra mindjárt neki válaszolok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák