Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fererencz89

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz dgyuri0123 #16972 üzenetére

    Nem ír felül semmilyen hiedelmet, csak vontam néhány párhuzamot ezalatt a néhány hét alatt, mióta vettem egy csillagásztávcsövet. :)

    Természetesen itt is megvan a tipikus x összeg alatt nem érdemes venni semmit, mert az nem jó semmire hozzáállás, de ennek van valami alapja. A nagyobb/jobb lencse, vagy tükör, kiegészítő több pénz, de cserébe amit ad, az egyértelmű. Nincs "olyan, mintha". Mihez mit pakolunk/társítunk (teleszkóphoz lencsék) tényleg nem mindegy, de nem misztikum van mögötte, hanem matematika (optika). Hogy a B&W mögé Marantz kell, mert a forgalmazónál is így volt, a sajtó is azt írta 30 éve (bocs, ha mellélőttem a példával).

    Aztán itt is megveheted az igazán legjobbat mindenből, ha ahol/amikor nézelődsz, a körülmények nem adottak (lehet vonni a párhuzamot), nem fogod élvezni, amit látsz.

    Szívom a fogam, hogy vegyek új okulárokat, de tudom, hogy a gyárival nem fogom látni élvezhetően a közeli bolygókat, költeni kell. De tudom, hogy a pénzemért tényleg kapok valami szemmel látható (párhuzam: hallható) eredményt. Viszont van felülről is korlátja (ismét számok, matematika), ami fölé nincs értelme menni adott készülék (és észlelési körülmények) mellett, mert nem lesz jobb.

    Nem szotkam hibázni.

Új hozzászólás Aktív témák