Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • salesman

    őstag

    válasz Ear001 #1243 üzenetére

    Köszönöm, sajnálom. hogy nem vállalod.

    Tehát a jelöltek névsora:

    Python 4
    Tigi 4
    Dgyuri 2
    Pazolini 2

    Zárás: kedd 24 óra

    Türűűűdrááá!

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Ear001 #1243 üzenetére

    Hát, ha véleményvezér kell, akkor DDL.
    Csak vissza kéne hívni, sajnos jó ideje nem láttam PH-n.
    Mondjuk moderátor szerintem ő sem szívesen lenne, de a hozzáértése, szakmaisága önmagában tiszteletet parancsoló volt.

  • #92251648

    törölt tag

    válasz Ear001 #1243 üzenetére

    "Az AVX-en kitört perpatvar után pont erről beszélgettem az egyik ottani szereplővel, aki már vagy 35 éve nyakig benne van ebben a világban, hogy vicces nézni, ahogy rendszeresen újra és újra felfedezik a sajtban a lyukat az ifjú hifisták és hogy mennyire adható át a mi megszerzett tapasztalatunk. Én azt hiszem jórészt semennyire, a legtöbb dolgot át kell élni. És még az átélés is kevés, hiszen ugyan azt a dolgot ahányan vagyunk annyiféleképpen fogjuk interpretálni."

    Ez lenne ugye az egyik fő kérdés, amivel érdemes lenne foglalkozni e topikban a reménytelen lelki tusák helyett. Tapasztalatot átadni nem lehet, csak megszerezni. Iránymutatást, trükköket át lehet adni, de én már erről is leszoktam, mert általában nem a segítséget látják benne, hanem az istenkedést. Pedig némi logikával könnyen belátható lenne, hogy aki 3 évtizede benne van ebben a hobbiban, azt már nem nagyon érdekli, ki mit gondol róla az ilyen arctalan fórumokon.

    Sajnos manapság a beszélgetések többsége kizárólag vásárlási tanácsokról szól. "Van 50e forintom, mit vegyek, érdemes-e, a fekete vagy a piros a JOBB..." stb. Ha kap is választ, a kérdező bizonyosan el fog tűnni, mert őt nem a hobbi érdekli, hanem csak jól akar járni egy vásárlás során. Az ilyenekkel nekem nincs beszélnivalóm, gondolatainknak nincs közös metszete. Ami számára egy futó kaland, az nekem az életem. A tanácsokat osztogatók többségének pedig sajnos nincs kellő rálátása a piacra, jellemzően azt ajánlják, amit ők maguk is használnak, ami ugye jó alap lehetne, amennyiben a kiválasztásnak volt valami indoklása és nem csak a szerencse, vagy egy másik tájékozatlan tanácsadó szülte.

    A HiFi a hiedelmek és durva általánosítások melegágya. Csak kevesen látják át a fizikai alapjait, ezért a többség végtelenül leegyszerűsíti a működését. Lásd MP3 vs FLAC vs DSD! Hősünk rendszert épít, mert jó bulinak gondolja. Szembe találkozik néhány kérdéssel, pl. milyen eszközöket vegyen. Rákérdez egy fórumon, hátha valaki megmondja a tutit és akkor nem kell utánajárni, jövő héten már lehet villogni a haveroknak a csili cuccokkal. Valahol olvassa, hogy a DSD jobb a PCM-nél (de persze fogalma sincs, mik is ezek), illetve a FLAC az igazi, MP3-t csak a süketek hallgatnak. Tanácsadó érkezik balról és megerősíti az információt, hogy bizony csak a DSD... Közben a csendesen rutinos többség teljesen biztos abban, hogy hősünk semmilyen különbséget nem fog hallani a formátumok között, mert sem a rendszere, sem a szobája és az emberek többségéhez hasonlóan ő maga sem alkalmas rá. Neki csak valami háttérzajkeltő cuccra van szüksége, de ezt ugye ciki bevallani, pedig teljesen normális cél. További tanácsadók, félistenek érkeznek a csevegésbe és azonnal összekapnak, hogy nem úgy van az, mert én a múltkor azt hallottam, hogy... Közben a kérdező már messze jár, boldogan hallgatja a csonttá tömörített Youtube videókat, a tanácsadók meg hetek múltán is azon duzzognak, hogy a másik nem értett egyet velük... amiért persze a következő vitában revánsot fognak venni. És biztosak lehetünk benne, hogy a következő vita menetrendszerűen érkezni fog, mert mindig lesz valaki, aki pénzt akar költeni egy számára ismeretlen tevékenységre.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Ear001 #1243 üzenetére

    "Annyit még hozzátennék, hogy szerintem ide nem topicgazda kell, hanem véleményvezér."

    Pontosan ezért javasoltalak, és ezért szeretnélek a várt szabadkozásod eljövetele ellenére is mégegyszer kapacitálni. Hogy itt is legyen "Bodz", aki vastagbetűjének hatására mindenki hajlandó lenyelni a fórumozási feltolulást. Bár enyhén szólva egyetértettem és természetesen továbbra is egyetértek Tigris topikgazdai vállalásával, én tegnap próbáltam mégis lebeszélni róla, mert a bejelentése után sajnos egyértelművé vált, hogy az ő vastagbetűjét eleve nem fogja mindenki lenyelni (tegnap este Tigris már le is írta itt, hogy nem ragaszkodik mindenáron a jelöltségéhez, ha van megkérdőjelezetlen jelölt). Például egy Ear-Python tandem, amelybe mindkét ember egy kicsit mást adna bele, tudna olyan tandem lenni, akik vastagbetűjét mindenki lenyelné, és akkor már nem is lenne szükség vastagbetűre, mert a vastagbetűjük damoklészkardként lebegne ezen gordiuszicsomó fölött. Vagy Ear-Pazolini tandem...

    Amikor javasoltalak, természetesen biztos voltam benne, hogy esély sincs arra, hogy elvállald az óvóbácsi szerepét a dedónkban, de mégis, mégegyszer kérlek erre. Anno, a topik indulásakor leoltottam a fórumtársat, amikor nem értette meg elsőre, hogy engem ne javasolgasson topikgazdának, most mégis, másodszor is alkalmatlankodom, és személyesen megkérlek, hogy vállald el, akármekkora donquijotei hibbant vidéki szélmalomharc is ez az egész topik, úgy ahogy van. Elnézést a grafomán bizalmaskodásért, de tényleg kérlek. Véleményvezérnek. A topikgazdai stallummal esetleg járó irodai papírmunkát és fegyverhordozást elvégzi majd a sanchopanza, például Python. Vagy más.
    Légyszíves! :B

Új hozzászólás Aktív témák