Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • today05

    csendes tag

    Sziasztok

    egy olyan kérdésem lenne, hogy régi, vastag festékréteget ajtóról hogy távolítanátok el?

    Régi bérházban, beltéri ajtók, nagy felületekkel, hőlégfúvó+kaparó kombó csak arra volt jó, hogy a fél ajtót 2 nap alatt tudtam lekaparni, és utána egy hétig fájt a csuklóm :) igen komoly festékréteg van már rajtuk, és rájuk férne egy kis restaurálás, pótlás, újrafestés.

    Nézegettem a metabo lf 724 es lakkmarót, de arról azt írták, hogy hajlamos tönkremenni, és még drága is.
    Esetleg egy 0,1mm-re állítható gyalu működhet, vagy az túl sokat levehet a fából is?

    ha valakinek van valami költséghatékony ötlete, várom a tippjeit :)

    köszi

  • today05

    csendes tag

    válasz mdk01 #20417 üzenetére

    köszi

    az a "baj" hogy ezek régi, bérházi beltéri duplaszárnyas ajtók, kb 15 réteg festékkel, kicsit itt-ott lepattant darabokkal a fából. Már nem látszik a kazetták élén a mintázat annyi festék lett rájuk felhordva.

    Mivel távolról sem szabvány méretek és még nagyok is, horror pénz lenne újakat csináltatni, viszont könyörögnek az újrafestésért. Eddig 4 asztalos mondott rájuk leégetésre árat 300-500k huf között, ami azért egy kicsit erős, tehát úgy döntöttem elszórakozom vele, így lehet hogy fél év lesz mire meglesz, de nem kerül annyiba, és még megvan a boldogságom is, hogy én csináltam :)

    Csiszolóval próbálkoztam a legelején, szerintem a gatyámat is csiszolópapírra költhetném mire meglennék az összes ajtóval.

    akkor marad a szívás a hőlégfúvóval, égetni nem merem, mert nincs nagy rutinom, és a fa+tűz kombó max a szalonnasütésnél jön össze nekem, nem a felújításnál :)

    köszönöm a segítséget minden válaszadónak

Új hozzászólás Aktív témák