Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Halley #7644 üzenetére

    Nem zavartál meg senkit, ne feszengj emiatt.

    A képeken jó teherbírású konstrukciókat látok. Nyugodtan lemásolhatod bármelyiket. A méretet is módosíthatod a szád íze szerint. Figyeld meg, hogy középen általában 2-3 merevítő tart. Ahol nincs hátlap, ott viszont két "keresztbe" beiktatott lap gondoskodik az oldalirányú merevítésről.
    Javaslom, hogy ne Te szabd a bútorlapot, ha nincs megfelelő szabászgéped (Vágasd el lapszabászatban.), mert nem biztos, hogy teljesen egyformára sikerülnek az elemek, és ez kardinális tétel.
    Sokan nem szeretik a csavarkötést, én azonban ez esetben azt használnék: 4x40-es reissercsavarokat. (Fontos, hogy nagyon pontosan illeszd össze az elemeket előfúrás előtt.) És abs-el záratnám az éleket.
    Ha már van kevés gyakorlatod, bátran belevághatsz!

    (Ha heggeszteni tudnál, akkor tudnád, hogy baromi nehéz pontos síkot és pontos derékszöget készíteni. És így, hogy nem tudsz heggeszteni, legalább nem csúfítod ekevasakkal a lakásodat. Eljárt már az idő afelett, hogy a lakatosok "bútort", állólámpát, fülem mögé kispolcot lakatoljanak a hálószobába - igényesebbek lettünk.)

    Nekem leginkább tömör keményfából készített akváriumtartó alkalmatosságok tetszenek. Nem lóg úgy ki a sorból, hogy becsempésszük a szobába a természetet, és rátesszük vasra, bútorlapra, egyéb elütő dolgokra. Egy szép fa állvány tovább emeli az akvárium hangulatát. Persze, drágább, és van, aki nem engedheti meg magának. De láttam én már olyat, hogy többszázezer forintos tölgy lépcső alá vas állványt dugtak az akváriumot tartandó. És ott aligha pénz kérdés volt ez a dolog.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák