Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pali923

    aktív tag

    válasz liszi70 #50219 üzenetére

    Volt egy időszak, amikor én is elkezdtem utánajárni az akksivarázslásnak. Van helyben egy cég, akik csinálnak ilyet, az kapásból kiesett az ára miatt. Aztán nézelődtem ebay-n és társain, de a végén mindig lebeszéltem magam ezekről is, árak, műszaki, megbízhatósági kételyek miatt.
    Volt, amikor szerencsésen tudtam venni eredeti(nek látszó, és úgy is működő) akksit a vaterán nagyon-nagyon olcsón. Talán leesett valahonnan, de tényleg jó volt. Szóval igaza van thyebynek: nem mindig a legolcsóbb megoldás a legjobb. Meg ma már talán nincsenek NiCd akksik, kicsit javult a helyzet.

    Azt a lidlis csavarozót nem ismerem, de ezen az áron vannak a Hitachinak jó és megbízható gépei, pl. ez. Nekem ennél kisebb van, az még olcsóbb, én szeretem.
    Legfeljebb majd thyeby valami szebb színűt fog venni. :D Ez olyan, mint a Chocito: ronda és finom. :)

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

  • thyeby

    őstag

    válasz liszi70 #50219 üzenetére

    "Ennyiért lehet kapni értelmes, minőségben ezzel vetekedő, 2 akksis fúrógépet?"

    Ennyiért már kapsz egy belépő szintű 12 V-osat mondjuk a Makitától. De nem lehet együtt emlegetni a kettőt.
    A lidis mindenben fullos, úgymint:
    - 20V Li-ion
    - BL motor (kefe nélküli, tartós, nagy erejű)
    - 13mm-es fém Röhm tokmány orsóstoppal
    - Nagy kraft. (60Nm)
    Ennek a gépnek a piaci értéke két akkuval léptékkel több 35 pénznél.
    Ja, és vegyél te bármelyik occómakitába 10 ezer HUF-ért 4 Ah akkut. Igaz, Tomi azt linkelte ide 30 júróért, de 2 Ah-sat kapsz 20-ért. (hatezer pénzért kapsz két csomag Varta elemet, nem mást)

    Abban a tekintetben bajban érzem magam, hogy olyan szagú ez az írás, mintha rá akarnálak beszélni.
    Dehogy akarlak. Csupán jelzem, hogy én semmit nem gondolkodtam, ez olyan jó ajánlat. Megvettem, és most is úgy érzem, hogy nem sokat kockáztattam. De kockázat van. (az talán csak a Hiltinél nincs, de azt meg fizesd ki, ha tudod) A következő 5-10 év tudja csak megmondani, micsináltam én a pénzemmel?
    Nade:
    Mi ma 30 E HUF, vazze? Beleszaladsz ötvennel egy harmincas táblába, és csak annyit kaptál cserébe, hogy egyszer mehettél néhány száz métert 20-al gyorsabban. :F

    Több fa van, mint asztalos!

  • Ajándékok

    aktív tag

    válasz liszi70 #50219 üzenetére

    A felújított akku csomag olyan lesz, mint az új. A felújítás általában azt jelenti, hogy szétszedik a dobozt és kicserélik az akku cellákat.
    Minőség és ár különbség - jó esetben - abból adódik, milyen cellákat raknak bele.
    Ha a gyári akkuban gyenge cellák voltak, a felújított akár sokkal jobb is lehet, de valószínűleg az áron is meg fog látszani.

    Pl 18650 cellát lehet venni Kínából
    1$ körül 4000Ah-t (ez hamis, jó esetben 1000Ah körül van a valós érték)
    5$ körül 2500Ah ez már lehet reális érték is, de nem lehet tudni, amíg ki nem próbálod.
    És akár többszörös árért is. 18650 méretben 3000Ah körül van a max.
    Az olcsó akku csomagokban valószínűleg gyengébb minőségű és/vagy kisebb teljesítményű cellák vannak.

    [ Szerkesztve ]

    Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

Új hozzászólás Aktív témák