Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kiscsőke

    aktív tag

    válasz szaszlaci #43049 üzenetére

    A képen a piros betonvésésre való inkább a kék inkább ütvefúrásra(a felépítésük szerint). A nagy ütőerő bontáshoz jól jön fúráskor csak abban az esetben ha nem túl precíz lyukat kell fúrni(ha megakad mondjuk betonvasban a fúrószár akkor oldalra is bővítheti a furatot, vagy akár el is törhet a fúrószár) Én téglafúráshoz a kékhez hasonló felépítményűt használnám, A Hilti fúrószár teljesen megfelel erre a célra.
    Kikapcsolható az ütvefúrás így sds plus-os fúrószárral vagy egy plusz tokmánnyal normál fúróként is használható.

    UI: A fúrószár nagyon sokat számít a furat készítésnél ha vasbetonba akarsz fúrni akkor mindenképp minőségit vegyél!

    [ Szerkesztve ]

    A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

  • talla

    csendes újonc

    válasz szaszlaci #43049 üzenetére

    Nekem van egy olyan gépem mint amilyen a kék, több típus is van, az enyém az egy Bosch DFR 2-26.
    Szeretem jó kis gép, ennek a másik tokmánya nem fogaskoszorús hanem gyorstokmányos ezzel tilos vésni vagy ütvefúrni mert szétveri a gyorstokmányt. Csak az SDS plus-os tokmánnyal szabad vésni vagy ütvefúrni. Múltkor néztem a Praktikerben akkor 87ezer volt de ahogy most a gugliba beütöttem kidobta hogy 60 ezerért is lehet már venni. Ez a gép tud vésni (SDS plus tokmánnyal), tud ütvefúrni(SDS plus tokmánnyal), és tud csak fúrni ütésfunkció nélkül (a gyorstokmánnyal)
    Mi töri ki a betont és hol? Ha a szélébe fúrsz vminek akor ez is kitöri mint bármi más....ha a panelház falátz akarod fúrni vele akkor meg kitöri a másik oldalt tehát óvatosan az előtolással..

Új hozzászólás Aktív témák