Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz pali923 #19566 üzenetére

    Így van, ahogy mondod. Én például egy időben nagyon Skil "mániás" voltam (most is vonzódom hozzájuk, csak ma már nem sokkal többért Makitát és DW-t is lehet kapni, így most már ezekre fogok beruházni). Ebből a márkából vettem gyalut, szalagcsiszolót, fúrógépet, akksis fúrót. Bár én nem "ipari" módon használom őket (mint itt sokan), azért az elmúlt 6-10 év alatt kaptak rendesen az arcukra és még soha nem kellett sem javítani őket, sem alkatrészt cserélni bennük.

    Mondjuk a szalagcsiszoló az pont most kezd beteg lenni, de az már 10 éves és akciósan vettem 16k-ért, szóval nem vágom magam a földhöz. Ezekkel a gépekkel készült szinte a teljes mostani szülői ház, a régi házunk plusz a mostani lakásom bútorai, átalakításai is. Szóval elégedett vagyok velük. Ettől függetlenül bőven éreztem a különbséget erőben, gyorsaságban, meg úgy általában mindenben, amikor tegnapelőtt egy 70k nagyságrendű Hitachi akksis gép került a kezembe, csak éppen az nekem már felesleges jelenleg.

    Röviden gépvásárlásnál én azt szoktam figyelembe venni, hogy várhatóan mekkora igénybevételt kell kibírnia az adott gépnek és hogy ez mennyit ér meg nekem. Például én akksis fúróra biztosan nem dobnék ki nagy pénzt, mivel alig használom a mostanit is. Mindig a műhelyben, vagy áram közelében dolgozom, így az ilyen gépekből általában olcsóbb típusokat nézeget most is.

Új hozzászólás Aktív témák