Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz mohee #17068 üzenetére

    A RYOBI kisgépeket nem tartom rossznak. Lövésem sincs a szervizháttérről, alkatrészellátásról. Például, amikor szénkefét, vagy csapágyat cserélne az ember, hogy ne szóljak most meghibásodásról.
    Mégis azt javaslom, nézz szét jobban a piacon, mielőtt döntesz. Ha tudod, menj el a boltokba, babráld meg, ha ki lehet próbálni, ne múlaszd el, ha találsz ugyanolyat kölcsönzőben, vedd ki fél napra.

    A felsőmarót minden gondolkodás nélkül meg merném venni. Ebben a kategóriában ennyi pénzért nincs sok veszítenivaló. Erős motor, széles fordulattartomány.
    (Annyira kiabál, hogy olyan marketing guru csapta össze a termékismertetőt, akinek lövése sincs, hogy mik a fontos szempontok egy szakember számára. Nem is tudnék létezni egy ilyen szuper póverjelző világítócska nélkül, a gép súlya meg nem is nagyon érdekel, mert akármennyi is, úgyis fel kell emelni, ha dolgozni akarok vele. És ez az idegesítő ismertető végigkíséri a RYOBI összes termékét - csak hiányolom azt, hogy praktikus kofferban, és hogy kicsi zászlóval, lufival.)

    A szalagcsiszoló helyett inkább ezt venném meg. Egyszerűen azért, mert nem kockáztatnék. Azt tapasztaltam meg, hogy hiába van ismert neve egy szalagcsiszolónak, az nem garancia. Volt egyszer a kezemben egy Hitachi - az égvilágon semmire nem tudtam használni, mert nem volt eltalálva. Mintha csak egy tecsógazdaságos lett volna a kezemben, csak masszívabb kivitelben. Persze mindezt azért írtam, mert nem volt dolgom még RYOBI szalagcsiszolóval. Egyébként nem szimpatikus nekem, amikor előre picike hengert tesznek - szerintem hamarabb elnyűvi a szalagot, de hátha rám cáfol valaki itt a fórumon. Tudom, hogy van ennél jobb Makita is, de ez eleget volt már a kezemben, és prímán tudtam használni. A Makita túl azon, hogy jól eltalálta a szalagcsiszolókat, igen strapabíró egyedeket gyárt.

    Az asztali körfűrészt elnézegettem. Összevetettem a Makitával, és utóbbit jobbnak találom. Első körben is a nagyobb asztalfelület okán - igaz, ezt meg a Makitás marketing tudorok hagyták ki a felsorolásból. (Csodálkozok is rajta, hogy ha egyszer olyan nagyra nőnék, mint pl a Makita, akkor már végezhetném hányavetibben a munkámat?) Néhány napja vettem ezt meg ugyanebben az üzletben, 123 ezer pénzben alkudtuk meg az árát, de akkor 130-ért volt kitéve a karácsonyi akcióba. Ha van türelmed kivárni néhány hónapot, hogy kitapasztaljam a gyengéit, erényeit, akkor megosztom majd, mit tapasztaltam. (Pillanatnyilag abban a fázisban van szegénykém, hogy készül egy mobil asztal alája, de várakoznia kell, mert sok más dolgom megelőzi a várakozási listán.)
    Több gyártó is 2KW-os motort tesz ekkora tárcsához a gépbe. Hezitáltam is rajta, hogy elég lesz nekem 1500W? Aztán észrevettem, hogy 2,3mm vágásszélességű koronghoz van kalibrálva minden, és így már meg mertem venni. A vékony korong könnyebb, gyorsabb, szebb vágást jelent, de érzékenyebb sokkal egy ilyen vékony tárcsa. Figyelni kell, hogy ne kólintsa meg forgásközben egy méretes tölgy palló.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák