Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asanotadanob

    tag

    A következő feladványban kérném a segítségeteket:

    1. Hirtelen felindulásból vettem ilyen androidos kütyüt, visszacseréltem másfajtára, majd visszavittem és ennek egy 35.990,- Ft-os Edigital Ajándékkártya lett az eredménye (mivel 3 napon túl voltam). Bajos volt velük a FullHD lejátszás, de a család rákattant a youtube kliensre.

    2. Jelen pillanatban egy 4 éves rev. 2-es WDTV Live-om van custom fw-vel (ftp, torrent, dlna), gyönyörűen visz mindent, csak a youtube HD-t nem.

    Fenti áruház kínálatából tudnátok esetleg ajánlani olyan lejátszót, ami stabilan bírja teljesíteni a fenti igényeket? Illetve nem ártana eye candy-nek egy inteligensebb movie sheet, amin látom, hogy mit néztünk már meg a sorozatok kedvéért (mint pl. androidon a mizuu) A hang annyire nem létfontosságú, mivel a TV-n keresztül megy ki egy sztereó erősítőre.

  • asanotadanob

    tag

    Sziasztok!

    Jelenleg egy WDTV smp-t használok, aminek ugyan meg vagyok elégedve a kép és hangminőségével, viszont a kezelőfelület és a jukebox nem igazán bejövős (nem találja meg a filmeket, állandóan médiatárat épít stb.), a család meg youtube-ozna, ami meg egyenesen halálos.
    Gonolkozom a cserén és képbe került, hogy összerakok egy rPi-t openeleccel, bár tudom, hogy nem dedikált médialejátszó és gépen futtatva, pana plazmán tesztelve is határeset a képminőség (ubuntu 12.04, win8).
    Mede8er 600x3d a másik eszköz, de ott megint a jukebox a kényes pont, mert nincs igazán kedvem manuálisan pepecselni, főleg nem gépen, mert döntő többségben linuxot használok és lusta vagyok még arra is, hogy átmenjek winre. Hallottam, hogy az új firmmel már automatizált a folyamat, de azt nem tudom, mennyire kiforrott, van-e olyan, mint az xbmc-é.
    Tudom, hogy nem ennek (jukebox) kéne, hogy legyen a fő szempont, de nekem ez is számít.

    Látjátok értelmét a váltásnak, vagy inkább elégedjek meg ezzel, így ahogy van?

    Előre is köszi.

    [ Szerkesztve ]

  • asanotadanob

    tag

    válasz devil-k #37938 üzenetére

    Nálam a WDTV 100 filmből 7-8-at talált meg, az xbmc meg 98-at. Kettőnél tévedett, de berakta a médiatárba, a WDTV-nél meg mappázhattam utána. Ez az, ami idegesít, meg hogy csúnya a felület. A legjobb skin meg nem tudja azt a sheetet, amit szeretek.
    A med-nél milyen a youtube? A WD-nél van valami memory leak, ezért állandóan power cycle kell neki.

  • asanotadanob

    tag

    válasz luckyman #37945 üzenetére

    Először Elementary OS-re (ami az elavult 12.04-es Ubuntura építkezik) telepítettem az XBMC-t. A laposom Led kijelzőjén jó volt a képminőség, de amikor rákötöttem a Panasonic plazmámra elszörnyedtem: sötét kép, telítetlen színek. A forrás nálam is mezei 1080p-s cuccok.
    Ezután megnéztem Win8-on is (dual booton van a gépen), ott már jobb volt a képminőség, majdnem megközelítette a WDTV-t. Eljátszadoztam egy darabig, az egyik HDMI-n a lapos, a másikon a WDTV és kattingattam a kettő között, meg állítgattam az XBMC-t, végül nem tudtam megkülönböztetni a kettőt, de lehet fáradt voltam.
    A kérdés igazából az, hogy a standalone Openelec, ami ügye nem a telepített OP rendszer codecjeit használja, milyen képminőséget adhat. Olvastam ilyet is, olyat is, de sajna én sem tudom a választ, azért írtam ide.

Új hozzászólás Aktív témák