Új hozzászólás Aktív témák

  • Gawamatsu

    Topikgazda

    válasz Pimpellér #694 üzenetére

    A válasz hosszú lesz és ha timeoutra kerül a sor én mérges leszek.

    Ha kétlemezesben egy lemez van az nem baj. Biztos Single/JBOD módban vagy.
    Az viszont baj, ha FAT32-t választottál fájlrendszernek. Ekkor van az, hogy a 4GB-nál nagyobb fájlok visszapattannak.
    Azt nem tudom, hogy van e convert szerű parancs a NAS-ban, mert pl NTFS és EXT4 nem konvertálható BTRFS-re. Innétől egyenes az út a format-ig. És legyen EXT4, ha már úgyis Linux alapú a NAS.

    Ne törölj a migrálás során, jó lesz még, pl a fenti esetre.

    Ahhoz, hogy a NAS-t más gépről is lásd, azonos tartományban/munkacsoportban kell lenniük.
    Azzal, hogy regelted egy domainba és a géped is, ez megvalósult, de otthoni környezetben nem kell domain, elég workgroup, aminek a neve tökmind1 mi, csak egyforma legyen a hálózat gépein.

    A hálózat (belső) IP-címeinek white list-elése alapvető lépés valóban.

    Ahhoz, hogy a HDMI-n kereszül lásd a NAS Asustor Portál felületét kell a NAS, a TV, Bill+egér/távirányító és, hogy az alkalmazások közt az Asustor Portál engedélyezve legyen az össes hozzá kapcsolódó alkalmazással együtt.
    De ne számíts hatalmas élményre, kb szükségmegoldásként jó csak, ha nincs a közelben más alkalmasabb.

    Router.
    A NAS-nak én dedikálnék egy fix IP-t a routerben (MAC alapján), hogy mindig azt kapja. Nem árt, ha a Wifi és a vezetékes belső hálózatod IP tartománya egybe esik.
    A router-router-NAS kombóban különösen kell figyelni erre. Azért piros valószínüleg az EZ, mert a NAS-od nem látja a Digi routerét, amiben a port forwardokat tudná birizgálni, ráadásul, pont ezért nincs is külső IP címe sem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák