Új hozzászólás Aktív témák

  • Pimpellér

    csendes tag

    Sziasztok, AS5202T NAS beüzemelését részletezném.
    Egyelőre 1db. 3TB WD Red van benne. Lassan töltöm fel adatokkal ahogy időm engedi. Egyúttal szelektálok, ami nem kis munka (10TB fotó, házi videó, dokumentum, filmekből válogatok megőrzésre érdemeseket). Ez egy rendkívül időigényes, de nagyon hasznos tevékenység, mert most látom mennyi fölösleges, több helyen megtalálható, akár rossz minőségű, stb. anyagot őrizgetek hosszú évek óta. Menet közben csiszolgatom a felmerülő problémákat is. A NAS világa nekem eddig ismeretlen volt. Szeretnék felvetni néhány dolgot, segítséget kérni, amit nem sikerült megoldanom.
    Pc-m Win10 enterprise op.rendszere először nem látta a nas-t, pontosabban csak médialejátszként látta. TP-Link AC 1750 Routerben DDNS www.no-ip.com -on regisztrálva a nas-om kapott egy hopto.org domain nevet. Innentől a pc-n oda-vissza win fájlmásolás lehetséges. Viszont Tc még mindig médialejátszóként látja a NAS-t.
    Előfordult, hogy reszetelnem kellett a nas-t, mert túl sokszor volt próbálkozás. Többé ez nem fordul elő, csabex2007 fórumtárs sztorija hasznos volt 😊
    4 GB-nál nagyobb fájlok másolása nas-ra nem megy. Gondolom a fájlrendszer miatt. Lehet ezt orvosolni?
    Egy rendkívül egyszerű művelet következett tegnap. Nas-t hdmi-vel összekötöttem Sony KDL47W807A tévénkkel. Ez egy 2013-ban gyártott okos ((akkoriban nem olcsón vettem okos(?)) tv. Kell a nas-on lennie vmilyen programnak, hogy lássák egymást? Tv-n már mindent állítottam. A NAS-on levő családi eseményekből akartam egy bemutatót prezentálni a vendégeknek. TV látja simán évek óta a média lejátszót, a NAS-t nem. Helyi hálózaton Plex segítségével megy a dolog, de rendkívül vontatottan, idegesítően. Láttam bemutatót az ASUSTOR portálon, vidáman ment a dolog HDMI-n. Hangsúlyozom, hogy a médialejátszóval oldok meg ilyen jellegű feladatokat, de ASUSTOR szerint HDMI-n keresztül is mennie kéne ennek.
    Végül az elejétől kezdve felmerült dologra kérdeznék rá: DIGI-s gigabites hálózatra az általuk adott ZTE routeren keresztül csatlakozik a sajátom (megfelelően beállítva). Beállításoknál Ez-Router pirossal közli, hogy több router található, IP címek eltérnek. Ez kijavítható? Köszönöm a válaszokat.

Új hozzászólás Aktív témák