Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #75501312

    törölt tag

    válasz #75501312 #9977 üzenetére

    Közben rájöttem nem minden pont kapcsolódik a routerhez, íme rövidebb verzió:

    Az utóbbi időben több problémával is találkoztam hálózat szempontból, ezért most tesztelem a rendszert, hogy a szolgáltatói modem vagy a routerem vagy beállítások a hibásak. Közben felmerült pár kérdés, amiben remélem tudtok segíteni. Jelenleg a router (RT-AC66CU B1) ki van kötve a rendszerből, csak a CB (Connect Box) modem működik most router módban. Sok esetben ha a router a rendszerben van bizonyos dolgok gyorsabbak, mintha csak a CB-t használnám, pár alkalmazás pedig lassabb. A routerben előzőleg csak a DHCP és port forward funkciót használtam.

    1 - Mióta a routert kikötöttem, az androidos mobil eszközeim kevésbé merülnek. Lehetséges az, hogy a routerem wifije jobban merítettem az akkut vagy kapcsolódási problémákat okozott? A tabletem képes volt merülni 50%-ot egy éjszaka, mobil is hasoló. Google szerint igen, mert felébreszti az eszközöket bizonyos időközönként. Ezt hogy lehet orvosolni, milyen beállításokat kell figyelni / megváltoztatni?

    2 - Van egy online játék, amivel játszom (The Elder Scrolls Online) és nem a legjobbak a játékszerverek se, viszont úgy tűnik, hogy a routerrel hosszabb töltési időket kapok pályák / zónák közt és bizonyos funkciók elérése is hosszabb időt vesz igénybe. Mi lehet ennek az oka? Milyen beállítással lehet ezen segíteni?

    3 - Csak a CB-vel a Youtube / Netflix / HBO Go videók gyorsabban indulnak el, Youtube szinte azonnali indulás FHD minőségben. A routerrel a videók is tovább bufferelnek és az FHD minőségig is várni kell 5-10 másodpercet. Hogyan lehet ezen segíteni ha a router is a hálózatban van?

    4 - Az asztali mediaplayerem kapcsolata stabilabbnak tűnik a CB-vel, ha a router is a hálózatban van, akkor többet bufferel, míg CB-vel kevesebbet, de alapból nem kellene ilyet csinálnia. Ez újratelepített alaprendszerrel is így működik. Ezt mi okozhatja és hogy lehet megoldani?

    Több eszköz is van itthon, szeretném optimalizálni a hálózatot. Fontos a legkisebb ping online gaming közben, a gyors és használható streaming illetve a gyors oldalbetöltés böngészőben. Bármilyen tippnek, ötletnek örülök és előre is köszi. Hétvégén tudom majd kipróbálni a tippeket, de addig is ha vannak ötletek, már előrébb vagyok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák